Kwaśne, małe jabłka dobre na nastaw?

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

Autor tematu
Rafal12336
50
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 12:52

Post autor: Rafal12336 »

A więc znajomy ma do oddania dużą ilość jabłek że starej jabłoni, które są małe i kwaśne. Nie wiem jaka to odmiana. I czy takie owoce nadają się na nastaw i czy będzie wyczuwalny smak i aromat jabłek?
I czy z racji ich twardości dobrze było by je pokrojone wrzucić do beczki, a po kilku dniach, gdy trochę zmiękną przemieszać mieszadłem i dodać cukier z drożdżami?

Autor tematu
Rafal12336
50
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 12:52
Re: Kwaśne, małe jabłka dobre na nastaw?

Post autor: Rafal12336 »

Nikt nic..?
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Kwaśne, małe jabłka dobre na nastaw?

Post autor: kmarian »

Może i ktoś, coś.
Jakie małe, jakie kwaśne, dojrzałe czy niedojrzałe spady? Może już dojrzałe dzikie kwaśne jabłuszka. Jeżeli tak, to z około 5 kg takich jabłek zrób susz (wypłukane kroisz na ósemki albo drobniej ze skórką i szypułkami - suszysz). Resztę dosładzasz cukrem - 1 kg na 10 litrów soku z jabłuszek i fermentujesz. Destylat rozcieńczasz kompotem z powyższego suszu, odkładasz na miesiąc lub więcej i ..... kosztujesz czy dobre.

Resztę suszu jabłkowego wykorzystujesz na kompot wigilijny.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Kwaśne, małe jabłka dobre na nastaw?

Post autor: wawaldek11 »

Mój najlepszy "calvados" powstał z jabłek zebranych na miedzach i nieużytkach - małych, parchatych i gorzko-kwaśnych. Ale to było w sierpniu czy wrześniu.
Pozdrawiam,
Waldek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”