Drożdże HUZAR prawdziwa masakra !!!

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
buli1234
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 28 lis 2012, 23:21
Podziękował: 2 razy

Post autor: buli1234 »

Zakupiłem ostatnio dwie paczki tych drożdży bardziej z powodu patriotycznych pobudek :) niż jakich kolwiek opini . 25 kilo glukozy dodałem 75 litrów wody i dwie paczki Huzarów w sobotę rano nastaw zaczął pracować blg początkowe 23 . Dziś rano (Niedziela) po powrocie z pracy zajrzałem i szok blg 5 temperatura nastawu 34 stopnie . Celowo nie będe chlodzil nastawu zobaczymy czy drożdżaki są wytrwałe i nie padną przed czasem. Nigdy nie widziałem tak mocnych drożdży szok.Oby tylko produkt finalny był tak samo zadziwiająco dobry.
promocja
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Drożdże HUZAR prawdziwa masakra !!!

Post autor: lesgo58 »

Może i szok. Jednak warunki anormalne dla drożdży. Co na pewno odbije się w czasie rektyfikacji i na produkcie finalnym.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Drożdże HUZAR prawdziwa masakra !!!

Post autor: herbata666 »

Czy ja wiem Leszku, u mnie z 29,5blg schodzi do -5 w 100 godzin nastaw 67kg cukru w 160l wody.
Start 25C dochodzi do 37C. Na 67kg cukru idzie 1kg Turbo Pure (szwedów).
Przełomowy jest koniec drugiej doby gdzie jest najwyższa temperatura i blg leci w oczach.
Jako ciekawostkę mogę powiedzieć że zdarzyło mi się nieraz przekroczyć 40C, co jednak sprawiało problem z dofermentowaniem (schodziło w granicach 0 lub -1, oraz urobek zawierał więcej zanieczyszczeń.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

pittn
20
Posty: 24
Rejestracja: poniedziałek, 5 lut 2018, 19:48
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Drożdże HUZAR prawdziwa masakra !!!

Post autor: pittn »

Właśnie chciałem pisać test tych drożdży. Moja natura zmusiła mnie do kupna tego produktu angielskiej firmy. Po rozczarowaniu fermentacji na drożdżach Mosvka Srebrnych i 9 kg cukru (producent zapewniał szybką fermentacje) nie mogłem się powstrzymać, żeby nie spróbować właśnie z "HUZARAMI" i 8 kg cukru na paczkę (zapewnienie producenta to 8kg w 4 i pół dnia) .

Standardowa procedura polegająca na rozpuszczeniu cukru i start drożdży na 25- 30 stopniowym syropie cukrowym.
Fermentacja na początku mega burzliwa. Blg spadało jak szalone, co przekładało się na temperaturę w fermentatorze ok 29 - 31 stopni.

Przy ok. 5 blg nastaw mocno zahamował i z 4,5 dnia całość do -4 blg i końca procesu fermentacji potrzebowało 9 dni .

Według mnie to jest czysty marketing i nie należy wierzyć producentom (1kg mniej, ale nie zawsze). Optymalna ilość cukru w 25 l nastawie to w/g mnie 6 kg, niezależnie od drożdży. (możecie krytykować ;-) )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”