Głos rozsądku czy działanie pod publiczkę???

Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy

Post autor: Szlumf »

koncentraty wina
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: Głos rozsądku czy działanie pod publiczkę???

Post autor: szatajoh »

A może zrobimy sonde na temat legalizacji pędzenia podatku rolnikow i wolnej sterfy ilosci itd
Moderator musi się wypowiedzieć. Ja jestem za legalem robie tyko hobystycznie a za hobby moge zaplacić. :scratch: :scratch:
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Głos rozsądku czy działanie pod publiczkę???

Post autor: psotamt »

Czy Ty widziałeś i słyszałeś polityka który nie łże? A jeśli już nie łże wprost, to mówi co najwyżej półprawdy? W dobie XXX+ nie uwierzę w te brednie, prędzej bym spodziewał się restrykcyjnych kontroli w przypadku obywatelskiego podpi***nia, czyli działań tzw. sygnalisty, niż jakichkolwiek ulg czy innych zezwoleń. No chyba, że ktoś skalkuluje, iż jest szansa na dodatkowe wpływy z tego typu rolniczej działalności. Ale każdy głupi wie, że jeśli chłop upędzi legalnie i sprzeda, to nie sprzeda w to miejsce monopol. Monopol, z którego budżet ma więcej niż chłop odda, bo z założenia ten coś puści bokiem i przejmie bez podatku jakiś kawałek promila rynku.
Żołędzie przeciwko Euro, że to mrzonki i puste obietnice. Nasi rządzący czekają na gigantyczny wqrw na wsi z tytułu przykręcenia kurka z dopłatami, co w świetle ostatnich rozrób politycznych jest wielce prawdopodobne i chcą złagodzić ten ból choćby obietnicą legalnego picia własnej żytniej :mrgreen:
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Głos rozsądku czy działanie pod publiczkę???

Post autor: JanOkowita »

Po owocach ich poznacie. Pożyjemy, zobaczymy.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Głos rozsądku czy działanie pod publiczkę???

Post autor: rastro »

Może i będzie, ale wydaje mi się że to może okazać się kluczowe:
Jak zastrzegł, będzie to legalizacja pod szeregiem warunków i pod kontrolą - zarówno finansową, jak i jakościową.
Koniec końców może się okazać że każdy może, ale spełnienie szeregu warunków spowoduje że nikt nie będzie chciał i nic się nie zmieni w stosunku do stanu obecnego.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Głos rozsądku czy działanie pod publiczkę???

Post autor: johnex »

Było o tym już w tamtym roku: http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017 ... -rolnikow/

Według mnie nic się nie zmieni. Jak ktoś będzie chciał legalnie produkować i sprzedawać to i tak będzie musiał sprostać wymogom takim samym jak POLMOSY. Jedynie akcyza będzie niby pomniejszoną ale i tak to 28,54 zł od litra 100% alkoholu.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”