Destylator-dobry sprzęt

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
denim
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 22 cze 2018, 13:05

Post autor: denim »

Witam szukam dobrego gotowego destylatora typu abratek cena jaką chce przeznaczyć na zakup to 1500 - 1600 złotych i prosiłbym o podesłanie linków do gotowych zestawów z góry dziękuje.
koncentraty wina

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Destylator-dobry sprzęt

Post autor: johnex »

Nikt za ciebie nie wybierze. Daj jakieś linki do sprzętów to dostaniesz opinię.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Destylator-dobry sprzęt

Post autor: inblue »

denim pisze:Witam szukam dobrego gotowego destylatora typu abratek cena jaką chce przeznaczyć na zakup to 1500 - 1600 złotych i prosiłbym o podesłanie linków do gotowych zestawów z góry dziękuje.
Trzy posty później...
[..]
"Sprzęt powinien też umieć robić lody w nagłych sytuacjach.
Wyślijcie próbki najlepiej na koszt własny na adres gelateria@bezstresowedziecinstwo.costam.costam"
[...]
Sorry, ale uważam, że Twoi rodzice popełnili błąd wychowawczy.

PS - Tak, liczę się z tym, że mogę dostać bana i nie boję się tego.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Destylator-dobry sprzęt

Post autor: Imbir »

@inblue trochę odleciałeś, każdy kiedyś zaczynał, jedni studiowali informacja zawarte wcześniej, inni chcą przysłowiową "kawę na ławę" :shock:
Kolego "denim" na Twoje pytanie jest już ogorm tematów na forum, poszperaj, a sam znajdziesz odpowiedz, nie zajmie Ci to zbyt wiele czasu :D

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Destylator-dobry sprzęt

Post autor: johnex »

Popieram kolegę @inblue w 100%. Rośnie nam społeczeństwo roszczeniowe, które musi mieć wszystko podane na tacy. Mam w pracy styczność z młodzieżą wiec wiem co mówię. Teraz gdy uczeń ma przygotować referat i nie znajdzie gotowca w internecie przychodzi do biblioteki, od bibliotekarza żąda przygotowania materiałów na dany temat. Najlepiej żeby bibliotekarz mu wszystko znalazł i zrobił ksero aby "młody bóg" mógł sobie wszystko zrobić w domu.
Podobną sytuację mamy tutaj. Po co czytać, szukać. Ja mam kasę. Niech wszystko zrobią inni.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Lesuaf
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 11 maja 2018, 19:39
Re: Destylator-dobry sprzęt

Post autor: Lesuaf »

Moim zdaniem takie posty pokazują bardzo lekceważące podejście do tematu. Niektórzy szukają gotowców, bo są zmęczeni czytaniem setek postów na forum. Nie popieram takiego zachowania, ale rozumiem zmęczenie, a nawet frustrację, gdy czyta się post na dany temat, a użytkownicy piszą o czymś innym. Czasami takie posty mają po kilkadziesiąt stron. Myślę, że takie banalne pytania jak kolegi pojawiają się często i powinniśmy jakoś inaczej zareagować niż tylko ogólnikowo odsyłać do czytania forum. Sam czasami tracę ochotę na czytanie zagadnień tematu, kiedy widzę, że ma 50 stron, a mniej niż połowa zawiera interesujące mnie informacje. Wiem jednak, że tam są i gdy znajdę więcej czasu na pewno przeczytam całość. Najlepiej byłoby założyć temat na forum, gdzie byłaby zawarta wiedza na tematy podstawowe, do którego moglibyśmy odsyłać "świeżaków". Ktoś z moderatorów musiał zaakceptować post kolegi (tak jest w przypadku nowych kont). Zamiast tego mod mógłby od razu wkleić link do wspomnianego tematu, w którym zawarte są podstawy. Takie posty niepotrzebnie powodują złość starszych użytkowników. Ja niestety nie mogę napisać takiego posta, ponieważ też dopiero raczkuję w temacie i mógłbym nie napisać o wszystkim lub po prostu znalazłoby się tam dużo błędów. Dobrze byłoby znaleźć wolontariusza, który poświęciłby swój czas, żeby "młodym" było łatwiej na starcie, a "starszym" oszczędziłby nerwów. Na razie tylko rzucam pomysł. Wiadomo, że nie ma ludzi znających się na wszystkim, dlatego najlepiej, żeby kompetentni ludzie zajęli się tym, w czym są dobrzy, a ich wiedzę trzeba zebrać do kupy. Mam nadzieję, że znajdą się użytkownicy, którzy mają czas i ochotę, a także kompetencje, żeby pomóc startującym w tym fantastycznym hobby.

Coś kiepsko topografię forum znasz - jest taki temat - tyle, że nie da się w jednym miejscu zebrać odpowiedzi na wszelkie pytania a już na pewno nie na to jaki destylator do 500 - 800 - 1000 - 1200 - 1500 - 2000 - 2500
kompendium-tematow-t17383.html
MANOWAR
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”