pot still przeróbka "kolumny"

Wszystko o prostych konstrukcjach typu garnek - chłodnica.

Autor tematu
janoszakal
1
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 5 paź 2017, 16:59

Post autor: janoszakal »

Witam. Zakupiłem taki oto szybkowar z takim systemem pot still.
https://art-dest-hurt.pl/pl/p/DESTYLATO ... WAR-9l/432

Tylko, że 17l, z taboretem gazowym za 370zł
Właśnie paczka do mnie idzie, ale już nachodzi mnie pytanie, czy nie przerobić kolumny.

Mam pomysł kilka cm pod wzmocnieniem łączącym chłodnice, odstojnik oraz "kolumne"
dospawać rurę o średnicy ok 6cm, długą na ok 30cm. Tam zrobić kilka zimnych palców, oraz dać sitko na dół oraz zasypac wszystko sprężynkami z miedzi.
Prosiłbym o rade.
ps. psocę tylko owocówki i niemam zamiaru nic innego.
Dzieki
Awatar użytkownika

debros
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 18 wrz 2014, 08:32
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: pot still przeróbka "kolumny"

Post autor: debros »

Nie dziw się, że nie otrzymałeś gradu odpowiedzi, ale jak już się zapewne zorientowałeś osoby z tego forum (znające się naprawdę na rzeczy) nie są zwolennikami tego typu zestawów.
Ten i tak nie jest jeszcze taki zły, bo nie ma „fefnastu” odstojników, superhiperturbo zimnych palcy i innych cudów na kiju.

Prawda jest taka, że pytanie jakie zadałeś powinieneś był postawić sobie przed zakupem. Jeszcze sprzęt nie dotarł, jeszcze nic na nim nie przepędziłeś, a już chciałbyś przerabiać. Nie gniewaj się, ale trochę to nie gra, prawda?

Gdybyś przez chwilę poszperał na forum to odnośnie zimnych palcy znalazłbyś choćby taki temat:
deflegmator-z-zimnymi-palcami-prosba-o- ... t5312.html

Co do miedzianego wypełnienia to i owszem, ma ono sens, ale dospawanie rury…? Nie bardzo. Promu kosmicznego do destylacji z tego nie uzyskasz. Skoro piszesz o owocówkach to korzystaj z zestawu jak z klasycznego pot stilla (którym zresztą jest) i skup się na efekcie smakowym, nie na procentach.

Na pocieszenie - mój pierwszy zestaw był duuużo gorszy ;-) (nie pytaj, a jak chcesz pytać to zdawkowo).
Z czasem skleciłem coś na kształt miedzianego mikro pot-stilla i przy nim pozostałem.
Do wyrobu niewielkich ilości alkoholu na nalewki sprawdza się zadowalająco.
Serwus, jestem nerwus :bardzo_zly:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylatory pot-still”