Patelnie i garnki szefa kuchni.

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy

Post autor: lesgo58 »

Chciałbym zasięgnąć rady od praktyków sztuki kulinarnej na temat patelni i garnków. Jakie polecacie?
W gąszczu propozycji handlowych ciężko się połapać. Cena i marka nie zawsze jest dobrym wykładnikiem.
Sprzęt ma być trwały, wygodny i efektywny w użyciu.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
koncentraty wina

sq8wga
50
Posty: 66
Rejestracja: piątek, 26 sie 2016, 15:41
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Patelnie i garnki szefa kuchni.

Post autor: sq8wga »

Ja (częściej żona oczywiście) od ponad 10-ciu lat używam garnki Berghoff. Ostatnio dokupiliśmy kilka dodatkowych garnków i patelni z racji wymiany płyty na indukcyjną. Były to również produkty Berghoff. Jesteśmy z nich zadowoleni.

Wysłane z telefonu

wawaldek11
2500
Posty: 2914
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Patelnie i garnki szefa kuchni.

Post autor: wawaldek11 »

Nie wiem czy to najlepszy wybór, ale przed ćwierćwieczem zakupiliśmy rondel i patelnię z http://www.metalkolor.eu/naczynia.html Później dokupiliśmy mniejszą patelnię i rondel i kilka sztuk dla rodziny. Atutem była mozliwość wymiany zużytego naczynia na nowe za pewną opłatą. Korzystaliśmy już kilka razy. Grube aluminium dobrze rozprowadza ciepło, a nieprzywierająca powłoka Greblon (ceramiczna chyba) dobrze spełnia swe zadanie. Na indukcję nie nadają się. Natomiast na inych płytach i w piekarniku dają dobre potrawy. Łatwe w utrzymaniu.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2738
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Patelnie i garnki szefa kuchni.

Post autor: JanOkowita »

Uważaj na garnki Gerlach. Firma z ponad 100-letnią tradycją, a pozwoliła sobie na wypuszczenie chały. Ostatnio żonce kupiłem komplet 3 garnków z powłoką ceramiczną, zmieniała wystrój kuchni i koniecznie chciała czerwono-bordowe gary a tylko oni takie mieli. Niestety, wbudowana płytka do indukcji to chiński chłam, najmniejszego garnka indukcja w ogóle nie widzi, zaś średni i duży potrzebują na rozgrzanie 3 x więcej czasu niż garnki Olkusz. Po opisaniu problemu dział marketingu odpisał, że owszem wiedzą o tych problemach. I nic więcej. Nie poczuli się do wysłania jakiejś bonifikaty, gratisu, itp. Nigdy więcej nie kupię Gerlacha. W żadnej postaci.

Najbardziej jesteśmy zadowoleni z garnków żeliwnych emaliowanych. Co prawda są ciężkie, ale gotowanie, duszenie, pieczenie w nich to czysta przyjemność i doskonały smak potraw. Duży wybór znajdziesz w linku, a reszta to kwestia budżetu.
https://www.garneczki.pl/tagi/garnek-ze ... asc&page=1
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

lasso
50
Posty: 85
Rejestracja: piątek, 7 lip 2017, 00:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Patelnie i garnki szefa kuchni.

Post autor: lasso »

Mam jedną propozycję, ale nie wiem czy budżet masz taki:)

PółCzłowiekPółLitra
30
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 00:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Patelnie i garnki szefa kuchni.

Post autor: PółCzłowiekPółLitra »

Jeśli chodzi o garnki to mogę śmiało polecić firmę Zepter (http://www.zepter.pl/). Moi rodzice od dwudziestu kilku lat używają tych samych garnków. 2 siostry dostały od rodziców pełne komplety garnków jako prezenty ślubne. Minusem jest niewątpliwie cena. Duży plus natomiast to wieczysta gwarancja.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”