Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.

Tomasz-T54
5
Załączniki
Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Postautor: Tomasz-T54 » środa, 23 maja 2018, 21:38

Najpierw bardzo przepraszam Koleżankę Licho, nie spojrzałem na profil. Z reguły nie " podglądam " wszystkich rozmówców :) . Bardzo przepraszam. Kolego dzozef [ sprawdziłem :) ] dziękuję za potwierdzenie. Też to znalazłem tylko chciałem się upewnić. Teraz do przeróbek i dam znać co mi wyszło. Następne psocenie szykuje się w okolicach długiego weekendu więc jak wszystko ogarnę odezwę się. Jestem dobrej myśli , że jednak z mojego sprzętu da się wyciągnąć coś dobrego.
P.s. Jeszcze podpytam ponownie, jest sens przy okazji przeróbki wlotu do kolumienki trochę ją przedłużyć ?

Pozdrawiam.

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

johnex
200
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
Re: Jak otrzymać spirytus luksusowy /neutralny na Zimnych Palcach(ZP) / CM -poradnik

Postautor: johnex » czwartek, 24 maja 2018, 07:47

Poczytaj o półkach teoretycznych. W zależności jakie masz wypełnienie masz różną wysokość jednej półki w kolumnie. Szymonli/Plipek1 piszą, że dla ich sprężynek to 2 cm. W testach wypadły jeszcze lepiej. Wiadomo, że im więcej półek tym lepiej. Skoro i tak znajomy będzie przerabiał aparaturę to dospawanie kawałka rury nie powinno być problemem. Niestety przy takiej średnicy kolumny odbiór będzie się ślimaczył. Teoretycznie przy powyższych sprężynkach będziesz mógł odbierać jakieś 7ml/min i to na początku, później będziesz musiał jeszcze zwalniać. No ale będziesz puszczał 1 raz i na pewno nie będzie to trwało dobę.

P.S. Jak dospawasz rurę to będziesz potrzebował więcej sprężynek. Na 1m twojej rury będziesz potrzebował ok. 0,6 l wypełnienia.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”