Wódka słodka

Pomysły na poprawę smaku bimbru, przepisy smakowe, domowe sposoby na wyrób markowych wódek...
Awatar użytkownika

Autor tematu
kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy

Post autor: kropelka uk »

Witam szanowne grono . Dostałem zlecenie na zaprezentowanie smakowej wódki słodkiej. Oczywiście z naszej psoty. Jakość mojego spirytusu jest wysokiej klasy. Pracuje na sprzęcie od Plipka. Potrzebuje przepis na słodka wódkę lub taka smakową . Od 30% do 38% mocy. Jakieś porady. ? Dodam ze to dla kobiet. Pozdrawiam
alembiki
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: Kamal »

Dodaj dwie łyżeczki cukru na 0,5L wódki i będzie słodka.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: kmarian »

Jak wyżej, lecz przypal ten cukier.
Jeśli ma być słodka to karmelizuj tylko lekko, mocniejsze przypalenie wniesie odrobinę goryczki. Jeśli jednak będziesz to robił po pijaku i cukier przypalisz zbyt mocno to sam będziesz musiał wypić. :pije:
Jeszcze jedno, dla kobiet alkohol 38% jest za mocny. Właściwie zależy od tego, jaka kobieta. :twisted:
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: zzibii »

Ja dla kobiet robie tak. Do psoty dodaje suszonych śliwek i rodzynek. Ilość na oko. Można delikatnie dosłodzić. Maceruje 2 tygodnie. Potem przecedzam przed filtr do kawy lub papierowy ręcznik. Przepis na szybko to dodaje zwykły sok malinowy lub żurawinowy z marketu.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: johnex »

Mogę podzielić się dwoma sprawdzonymi przepisami na likiery: Kahluę i Malibu.
Kahluę - likier kawowy robię w następujący sposób. Parzę w kafetierze 1,2l dobrej kawy najlepiej arabiki, przelewam do garnka, dodaję 500g cukru trzcinowego, pół laski drobno pokrojonej wanilii i gotuję to wszystko celem odparowania części wody. Gdy zostanie około 900 ml płynu wyłączam grzanie, czekam aby wszystko przestygło, na sicie odcedzam wanilię i dodaję 0,5l wódki 50%.
Malibu: gotuję 1 litr mleka. Mleko dzielę na dwie części. W jednym słoiku mleko łączę z 200g wiórków kokosowych (tyle mleka aby przykryło wiórki). W drugim mlekiem zalewam 220g białego cukru oraz 2 duże opakowania cukru wanilinowego (lub pokrojoną laskę wanilii). Zostawiam wszystko na 24h. Po tym czasie wiórki odciskam przez gazę. Płyny przecedzam dodatkowo przez sito. Po połączeniu otrzymuję zazwyczaj około 900 ml płynu. Dodaję małymi porcjami ciągle mieszając 250 ml spirytusu. Odstawiam na kilka godzin. Przy butelkowaniu kolejny raz na sicie odcedzam powstały z połączenia kokosa i alkoholu "korzuch".
Druga połowa jest zachwycona tymi trunkami.
Jeżeli chcesz mocniejsze trunki to możesz zwiększyć ilość alkoholu, jednak z doświadczenia wiem, że te proporcje są idealne dla Pań.
Jeżeli chodzi ci o trunki na święta to jeżeli zrobisz je dzisiaj to jak najbardziej będą w Wielkanoc do spożycia.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: kmarian »

Jak już mamy khluę i malibu, to nie sposób pominąć porterówki oraz ajerkoniaku (moim zdaniem powinno się pisać "jajerkoniaku" bo na jajkach). ;)
Awatar użytkownika

waldi48
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2013, 21:15
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: waldi48 »

Zrób szybką cytrynówkę ;)
https://www.youtube.com/watch?v=LU_28LenNRE
sprawdziłem kilkakrotnie jak dla mnie i nie tylko super
Awatar użytkownika

Autor tematu
kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: kropelka uk »

Dzięki panowie za odzew i przepisy. Na pewno cos wybiore

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: mirek-swirek »

johnex pisze:.
Kahluę - likier kawowy robię w następujący sposób. Parzę w kafetierze 1,2l dobrej kawy najlepiej arabiki.
Ile używasz kawy na te 1,2 l wody?

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: johnex »

Mam kafetierę 400 ml. Kawy daję pełne sitko. I tak zaparzam trzy razy. Wychodzi dosyć mocno kawowe. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań.
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: mirek-swirek »

Dziękuję, to jest wystarczająca informacja.

johnex
550
Posty: 567
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 22:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 91 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: johnex »

Kolego żebyśmy się dobrze rozumieli. Do parzenia kawy używam czegoś takiego: https://www.garneczki.pl/produkt/kawiar ... esso,70759 - żadna reklama tylko przykład bo ludzie różnie te urządzenia nazywają :D
Można też użyć ekspresu. Do likieru używam 1,2 litra gotowego naparu.
Od biedy można też zaparzyć kawę "po turecku" ale dochodzi wtedy filtrowanie fusów.
Właśnie jestem w trakcie robienia porannej "małej czarnej" i na kafetierę 400 ml daję 5 łyżeczek kawy.
Jeżeli ktoś chce robić kahluę po aptekarsku to przyrobieniu następnej kawy mogę zważyć jej ilość :D
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Wódka słodka

Post autor: manowar »

Słodką, szybką i bardzo smaczną (zwłaszcza dla płci pięknej) nalewką jest porterówka wg. Cieślaka. Wielokrotnie potwierdzone informacje w praktyce.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

mdudi
50
Posty: 54
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 18:30
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: mdudi »

Podzielę się swoim przepisem na cytrynówkę z psoty. Do jej zrobienia potrzeba 3-4 cytryny które obieram dokładnie ze skórki. Staram się tak obrać aby skórka była bez tej białej błony bo ona daje gorzkawy smak. Później obieram cytryny z tej błony i dzielę na kawałki, wrzucam owoce i skórkę do dużego słoja. Zasypuję cukrem 12-14 łyżek stołowych i zalewam 3-ma litrami psoty 50%, mieszam do rozpuszczenia cukru. Odstawiam na 10 dni, co jakiś czas kołyszę słojem żeby się przemieszało. Po tym czasie przelewam przez drobne sitko i nalewam do butelek.
Gotowe do spożycia ;)

mirek-swirek
250
Posty: 299
Rejestracja: piątek, 21 kwie 2017, 22:57
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Wódka słodka

Post autor: mirek-swirek »

johnex pisze:Kolego żebyśmy się dobrze rozumieli. Do parzenia kawy używam czegoś takiego: https://www.garneczki.pl/produkt/kawiar ... esso,70759 - żadna reklama tylko przykład bo ludzie różnie te urządzenia nazywają :D
Można też użyć ekspresu. Do likieru używam 1,2 litra gotowego naparu.
Od biedy można też zaparzyć kawę "po turecku" ale dochodzi wtedy filtrowanie fusów.
Właśnie jestem w trakcie robienia porannej "małej czarnej" i na kafetierę 400 ml daję 5 łyżeczek kawy.
Jeżeli ktoś chce robić kahluę po aptekarsku to przyrobieniu następnej kawy mogę zważyć jej ilość :D
Spoko, chodziło mi tylko o rząd wielkości. Parzę kawę na różne sposoby, rozmawiam z ludźmi nt. parzenia kawy. I to nie jest wcale takie oczywiste, co dla kogo znaczy "mocna kawa". Moja jedna znajoma upiera się, że jedna łyżeczka na kubek wody to już jest hard-core.
Także tego ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy smakowe”