Kompedium wiedzy - pierwszy destylator

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
Jarrem
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 2 lut 2018, 21:41
Podziękował: 1 raz

Post autor: Jarrem »

Cześć, założyłem ten post, ponieważ chciałbym w jednym miejscu zebrać interesujące mnie rzeczy dotyczące budowy pierwszego destylatora typu aabratek, jak i uzyskać odpowiedzi na szereg nurtujących mnie pytań. Powoli kompletuje już elementy do destylatora, ale zanim zacznę budowę chciałbym, żeby ktoś jeśli to nie problem odpowiedział i wytłumaczył mi jak krowie na rowie pewne kwestie związane z budową destylatora. Im głębiej szukam na forum tym więcej pytań rodzi się w mojej głowie :D
Wiem, że zapewne szukając na forum znalazłbym odpowiedzi na większość moich pytań, ale już niekoniecznie znalazłbym satysfakcjonujące mnie wytłumaczenia, a jak już wspominałem chciałbym mieć wszystko wytłumaczone jak totalnemu amatorowi prostym językiem, no i przede wszystkim wszystko w jednym miejscu przed rozpoczęciem projektu ;)

Z góry serdeczne dzięki za zamieszczenie tego posta ;) :respect: :read:

P.S.
wiem, że żadnego pytania jeszcze nie ma, ale jeśli tylko zostanie post zaakceptowany zacznę działać ;)
alembiki

Autor tematu
Jarrem
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 2 lut 2018, 21:41
Podziękował: 1 raz
Re: Kompedium wiedzy - pierwszy destylator

Post autor: Jarrem »

Zaczynając, chciałbym się dowiedzieć jak budujecie tamki przy chłodnicy? Czy sami spawacie czy lepiej kupić gotową tamke? I jak zrobić obniżony odbiór? Czy jest sens ogólnie? I jak to ma działać?

Scalone

W pierwszym destylatorze robić obniżony odbiór czy sobie darować?
Ostatnio zmieniony niedziela, 18 lut 2018, 16:25 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Kompedium wiedzy - pierwszy destylator

Post autor: Optoelektron »

Moja propozycja na początek - pytania można dowolnie zamieniać/modyfikować/dodawać.

Pytanie nr 1 - Jaki alkohol chcę otrzymywać?
Odpowiedź - a) smakowy (z owoców, burbon, whisky), b) czysty (spirytus 96+ %),
Pytanie nr 2 - Jaki najlepszy sprzęt do wytwarzania potrzebuję?
Odpowiedź - a) do alkoholu smakowego - kolumna półkowa, b) do spirytusu - kolumna rektyfikacyjna,
Pytanie nr 3 - Jak dużo potrzebuję alkoholu / Jak często będę prowadził destylację?
Pytanie nr 4 - Jakie posiadam fundusze na zakup/wykonanie we własnym zakresie aparatury do destylacji
Pytanie nr ..........
Pozdrawiam.
Maciej
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”