Temperatura przechowywania alkoholu w mieszkaniu

Piwniczka, schowek, barek czy lodówka? Butelki, beczka czy gąsior? Wszystko o tym gdzie i jak przechowywać destylaty.

Autor tematu
MikeFM
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 sty 2018, 11:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Kontakt:

Post autor: MikeFM »

Cześć, nie jestem pewien gdzie zadać to pytanie, więc postanowiłem napisać tutaj, mam nadzieję, że ktoś będzie w stanie mi odpowiedzieć :)

W domu jedynym miejscem, w którym mogę trzymać alkohol jest szafka (a'la pawlacz), w której średnia temperatura to 21 stopni Celsjusza (wahania od 19 - 22 stopni. w lecie może trochę cieplej, ale szafka nie jest na słońcu, więc nie ma tragedii).
Trzymam w niej piwo, wino, nalewki i mocniejsze alkohole (np. wódkę), i zastanawiam się czy takie warunki mogą zaszkodzić tym napojom?
Dodam, że nie jestem wielkim smakoszem, po prostu nie chcę żeby coś się popsuło :)
alembiki
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Temperatura przechowywania alkoholu w mieszkaniu

Post autor: masterpaw2 »

Kolego, większość z nas w takich właśnie temperaturach przechowuje swoje skarby i nic złego się z nimi nie dzieje :ok:
Jednak jest jedno małe ale......, piwo przed spożyciem radzę wstawić do lodówki ;) :D
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
MikeFM
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 29 sty 2018, 11:26
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 1 raz
Kontakt:
Re: Temperatura przechowywania alkoholu w mieszkaniu

Post autor: MikeFM »

Dzięki za odp, uspokoiłeś mnie :) szczególnie bałem się o wino, bo słyszałem z różnie z tolerancją na temperatury u niego
masterpaw2 pisze:piwo przed spożyciem radzę wstawić do lodówki ;) :D
Nie wyobrażam sobie inaczej :D
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Temperatura przechowywania alkoholu w mieszkaniu

Post autor: masterpaw2 »

Z pewnością do długoletniego przechowywania, lepsza byłaby np. piwniczka z temperaturą 10/13°, ale nie każdy może sobie na taki luksus pozwolić.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przechowywanie destylatu”