Miód pitny na dzikusach?

Złomowisko, w którym będą skasowane posty.
Regulamin forum
Pełna zawartość tego działu widoczna tylko dla moderatorów i administratorów.

Autor tematu
Pietras1310
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 6 gru 2017, 00:13

Post autor: Pietras1310 »

Witam w Nowym roku!!! Pytanie dotyczy miodu pilnego a zasadniczo jego fermentacji... Dotychczas wszystkie moje wyroby są wynikiem fermentacji spontanicznej i jestem zadowolony ale jak to się ma do rozpoczęcia i przebiegu fermentacji trójniaka lub czwórniaka NIEsyconego bez jakichkolwiek dodatków typu goździki, soki owocowe, chmiel itp? Czy mogę liczyć na poprawną fermentację bez dodawania miodowych szczepów drożdży?
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Miód pitny na dzikusach?

Post autor: Zygmunt »

Fermentacja spontaniczna miodu jest możliwa, przykładem jest mój kuchenny miód malinowy, który kupiłem z ciekawości w sklepie z żywnością "eko". Był bardzo płynny, prawdopodobnie rozwodniony lub zebrany zbyt wcześnie i po miesiącu wybuchła mu plastikowa pokrywka... Jeżeli Twoim celem jest sama sztuka dla sztuki, fermentacja dla własnej satysfakcji- pewnie ruszy. Efekty natomiast są nie do przewidzenia, dlatego lepiej jednak odżałować te 10, czy 15 złotych na torbę drożdży i po prostu ją dodać :) Szkoda miodu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Pietras1310
10
Posty: 13
Rejestracja: środa, 6 gru 2017, 00:13
Re: Miód pitny na dzikusach?

Post autor: Pietras1310 »

Dzięki wielkie, więc sprawę z drożdżami mamy załatwioną. Czy w takim razie Zamojskie do miodów pitnych będą wystarczające czy podrzucisz jakieś inne drożdże?
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Miód pitny na dzikusach?

Post autor: manowar »

Będą dobre
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
Zablokowany

Wróć do „Śmietnik”