Kolumna Thor Elite LM/OVM

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szacho998
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 19 lis 2016, 20:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy

Post autor: Szacho998 »

Witam wstępnie się zdecydowałem na taką kolumnę
http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... olumny-180

I mam pytanie czy zainwestować jeszcze w moduł sterujący ?? za kolumnę wyjdzie 3450 a z automatyką 4350 nie wiem jak się pracuje z tą automatyką czy jest to tyle warte ?
In Vino Veritas
promocja

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: redhot »

Mam takie coś, mogę polecic bez wyrzutów sumienia. Jak robisz spirytus, to automatyka Cie wyręczy. Najrozsądniej chyba kupić sobie bez automatyki, popracować i zobaczyć czy rzeczywiście beędziesz jej potrzebować bo to zawsze można dołożyć.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: masterpaw2 »

Szacho, jeśli koniecznie musisz mieć, miedź, to jest to dobry wybór. Bardzo lubię a nawet kocham "rudą"(pomijając aspekt utrzymania jej w nienagannej czystości), jednak jest to dość drogi materiał i osobiście na kolumnę wybrałbym KO.
W podobnych pieniądzach będziesz miał wypasioną 60/63.5mm, nie muszę chyba mówić, że większa średnica daje możliwość szybszego odbioru. No i oczywiście OLM zamiast OVM.
Wybór oczywiście należy do Ciebie.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: golec269 »

Szacho998 a jakie trunki chcesz robić?
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szacho998
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 19 lis 2016, 20:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Szacho998 »

Głównie dobry bimber czasami jakieś smakówki i spirytus. Teraz działam na pot stilu z refluksem ale chcę przejść na następny level :)
In Vino Veritas

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: golec269 »

W tej cenie masz bardzo duży wybór. Celuj w kolumnę z OLM i średnicę 60,3 lub 63mm.
Wspomagacze można dołożyć później, towar za pierwszym razem wychodzi bardzo dobry, jeśli kolumna jest sprawdzoną konstrukcją. W głowicy zrób port termometru, bezpiecznik , żeby nie przeszło nic górą przy rozgrzewanie wsadu. Ja mam dzieloną kolumnę na SMS-ach i jestem bardzo zadowolony. Muszę powiedzieć, że masz nie łatwe zadanie.

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: jpiwek »

Posiadam Elite, czyli to samo w wersji pionowej. Jak chcesz robić
dobry bimber czasami jakieś smakówki i spirytus.
to nie potrzebujesz automatyki a w ułamku jej ceny możesz mieć bardziej przydatną przy takich destylatach papugę. Jak odwrócisz priorytety, to dla wygody można się nad komputerem zastanowić.
Ostatnio zmieniony niedziela, 31 gru 2017, 10:06 przez jpiwek, łącznie zmieniany 1 raz.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: kwik44 »

A ja napiszę coś zupełnie innego. Szacho zastanów się, czy kolumna rektyfikacyjna (nie ważne czy Cu czy KO) jest ci w ogóle potrzebna? Tak naprawdę będziesz mógł za jej pomocą zrobić właściwie tylko spirytus (pomijając ewentualne opcje konfiguracji z krótszą/dłuższą rurą). Jeśli chcesz przejść na naprawdę wyższy poziom zainteresuj się zacierami i owocami. Do nich sprzęt, który masz jest w zupełności wystarczający. A możliwości właściwie nieskończone. Nie namawiam ani za ani przeciw - spirytus ma tę niezaprzeczalną zaletę posiadania 96+% ale też nudzi się bardzo szybko. Zrobisz oczywiście jak zechcesz ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szacho998
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 19 lis 2016, 20:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Szacho998 »

jpiwek pisze:Posiadam Elite, czyli to samo w wersji pionowej. Jak chcesz robić
dobry bimber czasami jakieś smakówki i spirytus.
to nie potrzebujesz automatyki a w ułamku jej ceny możesz mieć bardziej przydatną przy takich destylatach papugę. Jak odwrócisz priorytety, to dla wygody można się nad komputerem zastanowić.
Papugę posiadam zrobiłem sobie do PS'a
In Vino Veritas
Awatar użytkownika

guru114
100
Posty: 120
Rejestracja: wtorek, 1 paź 2013, 16:23
Ulubiony Alkohol: Mocny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: guru114 »

Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: seneka »

Ja natomiast chwalę sobie że mam i kolumnę i porstilla i półkową :) . Za kwotę miedzianej z regulatorem bierz z KO ale 70 mm. w tej cenie bedziesz miał bufor i olm. Sterownik dokupisz z czasem.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szacho998
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 19 lis 2016, 20:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Szacho998 »

A czemuż to namawiacie na KO tylko że względu na średnicę? Na PS'ie z miedzi mi się fajnie pracuje a na takiej dużej wydajności mi nie zależy. Chciał bym teraz kupić porządny sprzęt żeby potem już nic nie dokładać. Ponieważ na tym stracę, teraz jak bym brał sterownik to płacę mniej o 350 bo jest odliczony koszt zaworków i termometrów, które są zakładane w standardzie. Ale teraz też zacząłem myśleć nad kolumną półkową

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
In Vino Veritas
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: seneka »

Pytaleś to Ci odpowiadamy. Ale oczywiście decyzja jest Twoja. To Ty masz być zadowolony :D .
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: kwik44 »

Szacho, wiem, że świerzbi cię zakup nowej zabawki, każdy tak ma. Ale zanim wydasz te kilka tysięcy usiądź na spokojnie i zastanów się co chcesz pić. A później pod tym kątem dobierz sprzęt. Ja mam kolumnę rektyfikacyjną, ale uruchamiam ją teraz raz czy 2 razy do roku. Pozostałe destylaty idą na półkowej, a niedługo wrócę do najzwyklejszego pot-stila. Jeśli tego nie zrobisz - skończysz tak jak ja, zachłyśnięty początkowo spirytusem z kilkudziesięcioma litrami nalewek, które trzeba rozdać, bo albo nie ma czasu tego pić, albo zmieniły ci się gusta i nie chcesz tego pić... A zresztą nawet nalewki najlepiej smakują mi na destylacie żytnim z półkowej, mimo, że muszą dłużej dojrzewać.
Pieniądze zawsze zdążysz wydać. Więc wydaj je mądrze na to co faktycznie chcesz pić. Dodatkowo - sama półkowa to też nie jest rozwiązanie jeśli nie będzie towarzyszył jej kocioł z płaszczem i najlepiej mieszadłem. No niestety, inaczej będziesz mordował się z workiem filtracyjnym czy innym półśrodkiem, żeby nie przypalić gęstego...

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: prolog1975 »

Sory ale ta cena za kolumnę fi 54 czy to z miedzi czy z KO z OVM w tej konfiguracji dla mnie to jakiś absurd. Zobacz co oferują inni, masz też spawaczy konstruktorów na forum napisz do nich doradzą co i jak.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Szacho998
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 19 lis 2016, 20:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Szacho998 »

seneka pisze:Pytaleś to Ci odpowiadamy. Ale oczywiście decyzja jest Twoja. To Ty masz być zadowolony :D .
Bardzo się cieszę że chcecie mi doradzić tylko proszę o jakieś argumenty poza średnicą OLM jest lepszy od OVM? jaka jest główna różnica ?
In Vino Veritas

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: kwik44 »

Jak udowodnił empirycznie kolega Kula, prowadząc jednocześnie odbiór OLM i OVM, destylat w OLM jest mniej zanieczyszczony niż ten sam odbierany z OVM. Szacho, więcej czytaj forum. I najlepiej nic nie kupuj na razie, za pół roku najwcześniej. To taka rada "z serca" ;) Nie będzie za tydzień kolejnego tematu "Wydałem kupę kasy, a nie działa mi, pomocy". Zgryźliwy dzisiaj jestem mimo, że trzeźwy (samokrytyka)...
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Pretender »

To nie zgryźliwość ... to doświadczenie

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: prolog1975 »

Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: seneka »

I tu na targowisku ktoś w dobrej cenie aabratka Kuli wystawił
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: masterpaw2 »

Dodam tylko tyle, nie bójcie się kupować używanych sprzętów (pod warunkiem, że są one poprawnie wykonane), one się nie zużywają :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

tazy
150
Posty: 169
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 12:40
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: tazy »

Co do tego Thora 54mm z Cu z jakiej grubosci rury jest zbudowany 1.5mm czy 2? Przy srednicy 54mm jakie jest tempo odbioru 96%? Niech się wypowie ktoś kto tego używa:) oraz ile litrów wychodzi czystego 96 z kega 30 oraz 50l?

galbatarix
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 14 lut 2018, 10:31
Podziękował: 1 raz
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: galbatarix »

Nie chce tworzyć oddzielnego tematu więc zapytam tutaj. Też przymierzam się do kupna thora, ale tego największego na kegu 100l. Zależy mi głównie na spirytusie do nalewek chociaż smakówki też chciałbym na nim zrobić. Moje pytanie czy różnica między miedzią a ko jest duża w jakości destylatu? A i teraz pytanie z innej beczki, ostatnio czytałem na Wikipedii, że destylujac nastaw z cukru nie występuje metanol w przedgonie. Czy jest to prawda? Nie jestem oszczędny ponieważ wolę wylać więcej niż za mało.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: Kamal »

Metanol głównie tworzy się przy fermentacji owoców.
Przy cukrze mogą być znikome ilości, ale są inne związki które lecą z przedgonami.
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna Thor Elite LM/OVM

Post autor: seneka »

Przy reaktyfikacji na kolumnie nie wyczujesz żadnej różnicy między ko i miedzią.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”