wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Wina, które wykonuje się porą, gdy nie ma łatwego dostępu do świeżych owoców i soków...
Awatar użytkownika

Autor tematu
czitos
10
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 maja 2017, 19:49

Post autor: czitos »

Cześć !!!

Mam w tej chwili wolny balon 25l i myślę żeby zrobić w nim winko z ryżu...

W innym gąsiorku 15l mam wino z winogron ciemnych ( nie wiem ile ich tam bylo ale za dużo jak na wielkość gąsiora) wino już praktycznie przestało pracować.
Czy mogę wykorzystać stare owoce z niego jako dodatek do ryżowego zamiast rodzynek?? co o tym myslicie??

Jeżeli tak to co z drożdżami?? dać piekarnicze?? czy powinny wystarczyć te z owoców?? czy dodać winnych??

chciałem dać:
- 3kg ryżu
- przerobione owoce ( tu też niewiem ile moge ich dać maksymalnie??)
- 5-6kg cukru
-wody do 25l
- drozdże?????
alembiki
Awatar użytkownika

Daimon
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 06:47
Krótko o sobie: Wieczny student xD
Ulubiony Alkohol: Burbon, wino gronowe półwytrawne
Status Alkoholowy: Winiarz
Re: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Post autor: Daimon »

Siemka, po pierwsze niezbyt dobre jest fermentowanie wina w pulpie, po drugie drożdże piekarnicze do wina? Ja bym się tego nie napił, w dzisiejszych czasach nawet nastawów nikt nie robi na drożdżach piekarniczych. A co do dodania tych przerobionych owoców to ja nie widzę sensu, bo jeśli było dobrze nastawione to już pomijając to, że pracowało cały czas w pulpie, to owoce już nie powinny mieć nic ciekawego w sobie, cukier powinien być zjedzony. Poczytaj trochę o produkcji wina, na forum jest masę przepisów, lepszych gorszych ale z nich na pewno coś wyjdzie.
Awatar użytkownika

orzeszek87
150
Posty: 182
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 06:38
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 15 razy
Re: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Post autor: orzeszek87 »

Nie dawałbym tych owoców. Poszukaj na forum winiarzy przepisu na wino z ryżu według Skrzycha. Jest fajna kompozycja przypraw i wychodzi fajny wermut. Polecam.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

Autor tematu
czitos
10
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 maja 2017, 19:49
Re: RE: Re: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Post autor: czitos »

Daimon pisze:Siemka, po pierwsze niezbyt dobre jest fermentowanie wina w pulpie, po drugie drożdże piekarnicze do wina? Ja bym się tego nie napił, w dzisiejszych czasach nawet nastawów nikt nie robi na drożdżach piekarniczych. A co do dodania tych przerobionych owoców to ja nie widzę sensu, bo jeśli było dobrze nastawione to już pomijając to, że pracowało cały czas w pulpie, to owoce już nie powinny mieć nic ciekawego w sobie, cukier powinien być zjedzony. Poczytaj trochę o produkcji wina, na forum jest masę przepisów, lepszych gorszych ale z nich na pewno coś wyjdzie.
Co do drożdży piekarniczych - to widziałem je w różnych przepisach i pomyślałem że do ryżu są ok. ( Mam na stanie winiarskie jakieś też). Więc ok

Co masz na myśli "fermentowane w pulpie" nie jest dobre dla wina?

.....
Owoce nie były pogniecione tylko wrzucone w gasiorek.

Próbowałem wina bo już prawie nie pracuje jest słodkie i smaczne.

Napewno je będę zlewał niedługo. Wydaje mi się że owoce jeszcze będą miały aromat i będą słodkie, spróbuję i pomyślę jeszcze.



Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

Daimon
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 06:47
Krótko o sobie: Wieczny student xD
Ulubiony Alkohol: Burbon, wino gronowe półwytrawne
Status Alkoholowy: Winiarz
Re: wino z ryżu + przefermentowane winogrona??

Post autor: Daimon »

Mam na myśli to, że owocu nie powinno się trzymać dłużej niż tydzień w gąsiorku, a najlepiej nastawiać już z samego odciśniętego soku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Różne”