Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kennigh
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 15 gru 2015, 00:09
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: kennigh »

Zrobiłem chyba whisky.
Najpierw zrobiłem zacier ze słodu jęczmiennego, 25 litrów wody i 7 kg słodu. I w sumie zrobiłem 125 litrów - czyli proces powtórzyłem 5 razy ze względu na ograniczenia co do pojemnika do wysładzania no i gara w którym gotuję to.
Dodałem antypiany i drożdże i poszło po 4 dniach puściłem to na pot stilla trzy razy bo kega mam 50 litrów więc 3 x 40 litrów. Rura 120 z chłodnicą.
Z tego odlałem 3 x 100 ml. podpałki a resztę razem zmieszałem, wyszło tego 22 litry około 39% śmierdzącego jajem.
Po trzech dniach bo nie miałem wcześniej czasu odpaliłem kolumnę półkową dolewając do tego 23 litry wody.
I tak stabilizacja około 15 minut odebrałem 2 x 100 ml. śmierdzi więc się nie nadaje wszystko na zamkniętym przepływie wody przez chłodnice szczytową.
Dalszy odbiór odbywał się praktycznie też przy zamkniętym przepływie wody( minimalny przepływ na zaworku precyzyjnym nawet nie było otwarte pól obrotu) do 84 stopni na szczycie, ale półki były cały czas zalane. Nie dało się sterować tym a chciałem jak najszybciej zejść z procentami do poniżej 80%. Grzałem mocą 2,7 kW to kolumna 4".
Potem zacząłem powoli sterować procesem.
Dopiero przy 95 stopniach w kotle zszedłem do około 70% destylatu i 89 stopni na szczycie I tak już w tych granicach powadziłem odbiór do 99 stopni w kotle.
Póki co sam nie wiem co z tego wyjdzie. Jutro powącham wszystko, gdyż jest podzielone na frakcje, ale już dzisiaj po obwąchaniu pojemników wydaj mi się, że wszystko trafi do wspólnego gara.
Męczy minie tylko jedna rzecz. Beczki mam zalane winem i to nie dłużej niż miesiąc, czyli raczej tego w nie nie wleję, więc będę musiał to w szkło wlać i dodać płatków dębowych.
Dużo roboty było, ale teraz jeszcze dłużej czekania.
Nie mam na razie pojęcia jaki będzie finalny produkt, ale mam nadzieję, że jak ktoś szuka jakiś informacji to może coś z tego mu się przyda.
Pozdrawiam.
Grzesiek.
promocja
Awatar użytkownika

Raknor
30
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2015, 14:26
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: Raknor »

kwik44 pisze: Mając półkową nie ma potrzeby robić deflegmatora... Ale to moje zdanie...
Ok wiec moje laickie pytanie - keg 25 na to pierwsza szklana rura z miedzianymi SP, następnie z 4-5 półki sitowe (albo grzybki zamówione z SD) i z nich przejście na chłodnicę?
To miało by w ogóle sens bez skraplacza? Jakbym regulował samym grzaniem ewentualnie odpowiednią dostosował ilość otworów na sitach?
Bo wydaje się ze choćby jakieś ZP by się przydały nad ostatnią półką. Tak żeby to puścić jeden raz oddzielić przedgony, zebrać serce na % (80-60) i smak/zapach?

Myślę żeby poważniej pobawić się, mój malutki PS może nie wystarczyć. I chciałem coś lekko poprawić, ale tak by zachować charakter zacieru.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: kwik44 »

Raknor, to moje stwierdzenie dotyczyło wyłącznie dodatkowego deflegmatora do kolumny półkowej, nie jej chłodnicy ;) Czyli np. ekstra odcinka wypełnionego lub nie przed/za kolumną. Deflegmator stosuje się przede wszystkim w aparatach prostych aby mieć jakąś namiastkę refluksu. Aczkolwiek widzę, że Wikipedia utożsamia deflegmator również z chłodnicą refluksową...

Przy założeniu, że idziemy w model CM finalnie trzeba mieć: kocioł, kolumnę, chłodnicę CM, chłodnicę destylatu. W opcji z (O)LM odpowiednio inaczej.
Awatar użytkownika

Raknor
30
Posty: 48
Rejestracja: wtorek, 4 sie 2015, 14:26
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: Raknor »

Heh poczytałem chyba wszystko co jest na forum odnośnie półkowych i widzę jak lamerskie pytanie zadałem ;)

Teraz wiem ze nad górną półką się nie obędzie bez choćby puszki z wężownicą z podpiętym przez zaworek chłodzeniem. Czy dało by się parę CM + chłodnica właściwa zastąpić głowica puszkową lub głowica aabratka? Choć zdaje sobie sprawę że wtedy obsługa inna bo już sterowanie RR na powrocie i w konsekwencji chyba samo działanie tez inne, jednak przez CM cześć oparów leci dalej więc i separacja inna niż przy tych głowicach. Zresztą zbudować CM i chłodnicę lebiega będzie prościej. Obsłużyć, z Twojego tematu wydaje się też prościej.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: kwik44 »

Oj... Dużo jest skrótów myślowych na forum ;) Lepiej czasem dopytać. Odnośnie zastąpienia chłodnicy CM inną - da się. Zależy jaką masz strategię destylacji. lesgo destylował na półkowej z OLM i głowicą puszkową. Inni pewnie też - nie pamiętam już. Ja intencjonalnie trzymam się CM i do tego destyluję dość specyficznie, żeby jak najbardziej zbliżyć się smakowo do potstila. Ale to taki mój zachcianek ;)
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: seneka »

Mi się też zdarzyło w podobnej konfiguracji co Leszkowi.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: rosjan »

Cześć,
Zwykła ciekawość, dlaczego tak się dzieje po pierwszym zalaniu półek? Temp. na OLM jeszcze nie zdążyła się ustabilizować. Barbotaż był ciągły na górnej półce a wszystkie inne po kolei zachowywały się tak:
https://youtu.be/R6jSQIsd2Kk
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

saymon210
2
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 15 wrz 2017, 13:51
Krótko o sobie: Jestem
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Gdańsk
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: saymon210 »

To jest właściwe zalanie półek . Po zalaniu dolnej zaczynasz stabilizację .

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: kwik44 »

Też podobnie mam, ale na mniejszą skalę. U mnie największy problem jest z najniższą półką. Wydaje mi się, że problem jest z zalaniem syfonu w kołpaku. Przez co pary mają większą chętkę na podróżowanie powrotami. Jak już powroty się zaleją i "zablokują" pary to masz barbotaż. Najszybciej zalewają się od góry, stąd z górną jest najmniej problemu. Wydaje mi się, ale to tylko moje gdybanie, że taki jest urok zintegrowanych kołpaków w małej średnicy kolumnie. Ale tutaj koledzy konstruktorzy, którzy testowali to rozwiązanie musieliby się wypowiedzieć. Ja na razie ze 3 razy destylowałem na kołpakach dopiero i się ich uczę...
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: herbata666 »

Taki był zamysł, żeby kolumna samostartowała, w procapach stilldragona musieliśmy wyłączać moc i włączać ponownie, żeby uzyskać rozruch i pracę wszystkich półek. U nas następuje samostart zaczynając od góry i schodząc po kolej na dół. Rozumiem ze film jest z początku procesu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: lesgo58 »

Na mojej "starej " półkowej półki startują wypełniając się od dołu do góry. Mam półki z pięcioma kołpakami.
Wersja z głowicą puszkową.jpg
Nowej jeszcze nie testowałem. Aż jestem ciekaw dlaczego tak startują i czy to jest typowy dla nich start?

P.S. Mały OT - "stara" kolumna - ta ze zdjęcia - jest do sprzedania. Oczywiście bez głowicy. Jest kompletna. Półki są miedziane. Każdy moduł ma wyprowadzony nypel do podłączenia albo termometru albo spustu. :D
Więcej o kolumnie można znaleźć pod tym linkiem: http://alkohole-domowe.com/forum/post13 ... ml#p138456

Chętnych zapraszam na PW.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: rosjan »

herbata666 pisze:Taki był zamysł, żeby kolumna samostartowała...Rozumiem ze film jest z początku procesu.
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Tak, film z prawie początku procesu.
Barbotaż na samym początku jest inny, jakby szybszy i mniej „głęboki”, z mniejszą ilością cieczy ...
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: herbata666 »

Dokładnie, trzeba chwilkę poczekać aż wszystkie półki ruszą (ich start polega na tym, że zalewają się od góry aż do przelewu w grzybku i po przelaniu następuję zalanie syfonu i samostart barbotrażu), to że półka dolna szybciej zaczyna delikatnie barbotrować to nie ma większego znaczenia bo i tak zalewanie półek schodzi od góry na dół i wszystkie półki są wtedy równo zalane. Na pewno nagramy z Andrzejem jakieś filmiki z prawidłowego startu i dokładnego prowadzenia procesu na naszej półkowej.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: rosjan »

Widzę, że temat macie opanowany do perfekcji :)
Pełen szacun :poklon;
Pozdrawiam
Jachu

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: Szlumf »

Przy pracy z małą mocą często orosienie spływające ze ścianek wystarczy do zalania syfonów i rozpoczęcia barbotażu. Szczególnie przy kolumnie miedzianej jak u Leszka.
Awatar użytkownika

Autor tematu
kennigh
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 15 gru 2015, 00:09
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: kennigh »

Witam kolegów.
Nurtuje mnie jeszcze choć.
A mianowicie: jedni wolą bardziej czyste inni troszkę zanieczyszczone czyli jakiś zapaszek.
Czytałem gdzieś, że na kolumnie półkowej owocówki odbieramy pomiędzy 89-91 stopniach na szczycie, zbożowe w przedziale 86-90 stopni. Pytanie jest takie.
Na czterech półka zaczyna lecieć i leci przez prawie cały proces 78-79 stopni na szczycie czyli 92%. Zatem jak chcemy te owocówki czy zboże to po co puszczać na 4 półkach i czekać aż spadnie do tych 86 stopni i wtedy cieszyć się, że leci to co chcemy. Jak przy trzech półkach osiągniemy to co chcemy już prawie od początku procesu.
Pozdrawiam
Grzegorz
Pozdrawiam.
Grzesiek.

Eksper
10
Posty: 15
Rejestracja: niedziela, 3 gru 2017, 11:38
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Kolumna półkowa i czystość destylatu.

Post autor: Eksper »

Na czterech pólkach lepiej zapanujesz nad procesem - masz pewien zapas.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”