DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
sudi
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 16:25

Post autor: sudi »

Witam
zastanawiam sie nad destylatorem:
http://allegro.pl/destylator-17-l-3-ods ... 64648.html
Czy jest sens kupowac taki wynalazek??
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: chce kupic destylator

Post autor: radius »

Krótko. Nie ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: chce kupic destylator

Post autor: kropelka uk »

A możesz powiedzieć co chcesz za trunek uzyskać? I jaka mniej więcej kwotę możesz przeznaczyć ? Na sprzet?

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: chce kupic destylator

Post autor: rosjan »

Jest on najlepszy z najgorszych. Tego już się nie stosuje, tym bardziej na początku. Jak pisałem już na białym, dla mnie odstojniki to jak koszenie kosą w epoce kombajnów.
Pozdrawiam
Jachu
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: chce kupic destylator

Post autor: jaro11043 »

Fakt ten destylator to zły pomysł, podaj swój maksymalny budżet, to coś spróbujemy ci podpowiedzieć.

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: chce kupic destylator

Post autor: gadaka »

Dopisz też czy Twoim celem jest bimber czy spirytus :)

Autor tematu
sudi
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 16:25
Re: chce kupic destylator

Post autor: sudi »

Co do trunku to jest obojetne . Kwestia co latwie(?) jest uzyskać na początek a w miare jedzenia apetyt bedzie rósł. Kwota około 500 złotych. Interesuje mnie tak banka do 15 litrów.

Mod.
Pisz staranniej
.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: karola44-81 »

W zależności czy masz już zbiornik czy nie.
Jak masz już kociołek 15 l. To rób Bokakoba/Aabratka/Puszkową/Thora z rury max ok 40mm średnicy.
Jak nie masz nic to kompletuj kega 30 l i do tego kolumnę fi 50 mm.
Przy okrojeniu sprzętu do minimum powinieneś wyrobić się w 500 zł- ja zrobiłem za 500 zł miedzianego bokakoba 50 mm/140 cm wypełnienia zmywakami . Cała wysokość 190 cm + keg- kupiłem w bardzo okazyjnej cenie rurę miedzianą i keg. Ale jedna grzałka bez regulatora i jeden termometr na 10 półce. Nie błyszczy się i nie powala na kolana wyglądem, ale działa. teraz przerabiam na UFO z OLM.
Nawet nieudany spirytus z tej kolumny jest o wiele lepszy jak najlepszy z pot stilla z płaszczem wodnym.
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: jaro11043 »

Nie rozumiem, chciałeś kupować byle co za 615, a teraz piszesz, że maksymalna kwota to 500 zł. Sądzę, że powinieneś dozbierać grosza, tak za 1000 zł możesz kupić dobry destylator pot still z grzałkami elektrycznymi lub skromną kolumnę na gaz i uwierz, że naprawdę zbiornik 30 l to rozsądne minimum.

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: maniek86 »

Mnie zastanawia co innego czemu Ci którzy produkują takie sprzęty nie zrobią mini LM. Przykładowo mała głowic ufo, dać ta podpórkę bo pewnie pokrywa nie wytrzyma i jest dobry sprzęt. Mniej spawania niż przy tych cudownych odstojnikach.
Bimber forever !!!

Autor tematu
sudi
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 16:25
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: sudi »

Parę dni juz spędziłem na forum i sporosie dowiedziałem na temat bałaganu. Dojrzałem do decyzji 30 l keg, miedź, p-s, z mozliwością rozbudowy o nadstwkę reflukcyjną. Czy jest to dobry wybór??
http://destylatorymiedziane.pl/pl/desty ... still.html
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: masterpaw2 »

Kolego, do produkcji bimberku z nastawu cukrowego, jak i do wszelkiego rodzaju smakówek jak najbardziej się nada. Jednak pamiętaj czystego spirytusu na tym nie uzyskasz.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
sudi
5
Posty: 5
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 16:25
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: sudi »

Nawet z nadstawką nie będzie ponad 90%??
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: masterpaw2 »

Z przystawką, z dużym refluksem (spory przepływ wody przez przystawkę) i wypełnionym deflegmatorem uzyskasz w granicach 90%.
Co jednak nie będzie oznaczało, że leci Ci czysty spirytus, a jedynie mocny bimber......
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

PółCzłowiekPółLitra
30
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 5 wrz 2016, 00:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: PółCzłowiekPółLitra »

Na ps z płaszczem wodnym i wypełnieniem ze zmywaków (ale właściwie to już nie ps,a mini kolumna :D) przy odpowiednio dobranym odbiorze to i ponad 90 odbierzesz, ale na początek zapamiętaj jedno - ! moc nie świadczy o jakości ! - można na odpowiednim sprzęcie robić niesamowite trunki (z owoców lub zboża, nie z cukru) o niższej mocy. I zalecam porządne czytanie forum, ja zanim coś zrobiłem to ze 2 miesiące czytałem forum, tak 0,5 do 1 godzinny dziennie i absolutnie nie żałuję tego czasu a podejrzewam, że i sporo zaoszczędziłem czasu i pieniędzy. Jak kupujesz samochód to też interesujesz się co za marka, ile pali a nie czy tylko jeździ itp. Tutaj jest bardzo podobnie, nie wystarczy tylko wrzenie nastawu/zacieru i skraplanie par, wiedza jest kluczem do sukcesu. Życzę powodzenia i na początek polecam prostego aabratka, min 120 cm wypełnienia i połączenia kołnierzowe (najtańsze i też dają możliwość rozbudowy, jak z samochodem kupujesz podstawę i w miarę czasu rozwijasz do wymarzonej bryki ;D).

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: DESTYLATOR 17 l 3 ODSTOJNIKI 5 PALCÓW NAJLEPSZY!!! czy warto kupic destylator?

Post autor: rosjan »

:ok: świetnie podsumowane !
Pozdrawiam
Jachu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”