Daimon

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
Daimon
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 06:47
Krótko o sobie: Wieczny student xD
Ulubiony Alkohol: Burbon, wino gronowe półwytrawne
Status Alkoholowy: Winiarz

Post autor: Daimon »

Witam wszystkich, założyłem konto na tym forum ponieważ zamierzam zbudować sobie własne "graciska". Obecnie pracuję na wynalazku wuja kolumnie 120cm z zimnymi palcami, ale nie odpowiada mi ten sprzęt bo według mnie ma za dużo mankamentów, ale od czegoś trzeba zacząć.
Powoli zgłębiam forum i analizuję projekty. Chciałbym zbudować uniwersalne urządzenie, które będzie można dowolnie konfigurować. Chce żeby zbiornik był z płaszczem, aby nie do końca klarowne zaciery i nastawy się nie przypalały. W założeniach ma być to kolumna półkowa, moduły mają być zbudowane tak, że jeden moduł będzie zawierał dwie półki w sobie, docelowo ma być w sumie 10 półek, planuję też zrobić do zbiornika kolumnę z wypełnieniem i refluksem wewnętrznym w postaci wężownicy na szczycie, oraz moduł, który będzie podobny do alembiku. Z różnymi nastawami się bawię i chce mieć możliwość puszczenia wszystkiego co mi się zamarzy, lubię eksperymentować. za materiał do budowy kolumny półkowej i tej z półkami teoretycznymi oraz alembiku posłuży miedź, natomiast chłodnica będzie wykonana z kwasówki, bo mam akurat do niej dostęp. Tyle w założeniach, projekt będzie realizowany bliżej wiosny, na razie dzięki forum chce zgłębić kila tajników, żeby nie walnąć głupoty przy konstruowaniu machinerii.
No więc tak to z grubsza :) pozdrowionka :)
alembiki
Awatar użytkownika

Optoelektron
350
Posty: 358
Rejestracja: piątek, 18 mar 2016, 15:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta w drinkach oraz nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Na północ Polski dalej się nie da.
Podziękował: 41 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Daimon

Post autor: Optoelektron »

Witaj, owocnego studiowania forum :czytaj: ;) .
Pozdrawiam.
Maciej

elrex
30
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek, 29 lut 2016, 20:22
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Daimon

Post autor: elrex »

Czołem :D
Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Daimon

Post autor: kropelka uk »

Witam, To moze zrób na jednym zbiorniku. Ale dwie różne kolumny. Pierwsza z ko do czystego spirytusu. Bo prędzej czy pózniej będziesz potrzebował czy to na jakaś uroczystość , czy tez sprzedasz flachę . A poza tym spirytus wykorzystasz do wszelkiego rodzaju nalewek. A druga zrób półkowa jak mówisz do owocowek. I nie ma lepszego połączenia . Kiedy chcesz spirytus podlanczasz kolumne rektyfikacyjna a jak chcesz smakowki typu whiski, burbon , calvados, śliwowica itp. Przechodzisz na półkowa. Sam raj dla psotnika. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Autor tematu
Daimon
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 06:47
Krótko o sobie: Wieczny student xD
Ulubiony Alkohol: Burbon, wino gronowe półwytrawne
Status Alkoholowy: Winiarz
Re: Daimon

Post autor: Daimon »

Bo tak będzie że do jednego zbiornika różne aparatury będą :P
Awatar użytkownika

jaro11043
50
Posty: 72
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2015, 21:53
Krótko o sobie: Robię to, bo lubię.
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Daimon

Post autor: jaro11043 »

Witaj, bardzo fajny plan, a lektury tu Ci nie braknie, nic tylko czerpać.
Awatar użytkownika

gaviscon
350
Posty: 383
Rejestracja: środa, 10 kwie 2013, 18:36
Krótko o sobie: Ciekawy Świata, miłośnik statków powietrznych :)
Ulubiony Alkohol: Whisky Jack Daniels
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: Daimon

Post autor: gaviscon »

Witam. Dobre założenia i dobry początek. Będzie z Ciebie naprawdę dobry Psotnik. Powodzenia ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
Daimon
10
Posty: 18
Rejestracja: wtorek, 14 lis 2017, 06:47
Krótko o sobie: Wieczny student xD
Ulubiony Alkohol: Burbon, wino gronowe półwytrawne
Status Alkoholowy: Winiarz
Re: Daimon

Post autor: Daimon »

Dzięki za miłe słowa, mam nadzieję, że uda się wcielić plan w życie, na razie jest mało czasu, bo kończę studia i trzeba pracę pisać, ale od marca myślę, że ruszę z majstrowaniem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”