Trójniak jabłkowy

Najdawniej znane, o wspaniałej tradycji, doskonałe napoje winne:)

Autor tematu
Tuur
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 30 cze 2017, 13:49
Podziękował: 1 raz

Post autor: Tuur »

Witam szanownych kolegow, koleżanki i czlowieka który zblokuje mój temat ze względu na ortografię lub stylistykę mojej wypowiedzi.
Czyli napisze o moim pomyśle ktorego nigdzie w internecie nie znalazlem. Chciałbym poczynić trójniaka jabłkowego, ale z soku w kartonie i miodu chyba gryczanego ale z domieszką tytoniowego.... według mnie dobrze było by dać 6 litry (litrów) miodu 6 litry soku i 6 litry wody do tego ok. 50 gr kwasku cytrynowego(nie wiem czy to dobrze) no i drożdże tokaj + pożywka rozłożona na dwie raty. Na koniec prosił bym o jakieś konstruktywne komentarze do moich zamiarow ponieważ miód będę sycił pierwszy raz.
alembiki

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Trójniak jabłkowy

Post autor: rastro »

A co taki sok jabłkowy z kartonu wniesie poza wodą cukrem i kwasem? Na pewno nie aromat, a i nie jestem pewien, ale miód gryczany sam w sobie jest dość charakterystyczny i nie mam przekonania że będzie pasował do w sumie dość delikatnych jabłek w tym sensie że nic one nie wniosą nawet jeżeli sok by był prawdziwy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3838
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Trójniak jabłkowy

Post autor: Doody »

Teraz w kartonach są też soki tłoczone (po 3 i 5l), które na pewno się nadają.
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
Tuur
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 30 cze 2017, 13:49
Podziękował: 1 raz
Re: Trójniak jabłkowy

Post autor: Tuur »

Ewentualnie mogę dodac sok z sokowirówki z dzikich przepysznych ale brzydkich jablek

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Trójniak jabłkowy

Post autor: eldier »

Sok z sokowirówki to będzie najlepsze rozwiązanie z powyższych. Tylko zasiarkuj go lekko, żeby się nie utlenił.
Soki tłoczone są lepsze niż zwykłe kartonik,i ale nadal nie zastąpią świeżego, nieutlenionego i niepasteryzowanego soku.
A informacji o jabłczakach w necie jest na prawdę sporo, nawet tutaj:
http://alkohole-domowe.com/forum/trojni ... t9476.html
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Trójniak jabłkowy

Post autor: inblue »

@Tuur - Sok jabłkowy i miód gryczany imho pasują do siebie; rajskie jabłka tym bardziej (max. 10 % soku w nastawie).
Niestety, nie mam doświadczenia z miodem tytoniowym więc zakładam, że gryka w tym miodzie będzie dominować.
Rób, to bardzo dobre połączenie.
Kwasek dodaj dopiero po fermentacji burzliwej (po pierwszym zlaniu).
Resztę napisali przedmówcy.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Trójniak jabłkowy

Post autor: manowar »

Robiłem jabłczaka czwórniaka - i już bym go nie powtórzył prawdę mówiąc. Wyszedł mało ciekawy i na pewno zbyt wytrawny. Poza tym nie dawałbym miodu gryczanego, który ma bardzo dominujący smak - bardziej będzie pasować jakiś wielokwiat. No i sycenie... szkoły różne, ale ja uważam, że jak masz dobry, pewny miód a nie robisz korzennego to nie ma co sycić.
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miody Pitne”