Krowa

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Krowa
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 20 paź 2017, 18:03

Post autor: Krowa »

Cześć wszystkim,

Od dłuższego czasu zabieram się do rozpoczęcia przygody z destylowaniem. Skłoniła mnie do tego książka, "Samogon", zakupiona w muzeum ikon na Podlasiu. W przeciągu ostatniego miesiąca kompulsywnie przeglądam oferty prostych aparatur typu pot still i nie mogę się zdecydować. Po głowie chodzi mi mikro pot-still z "destylatorów miedzianych", lub jedna z ostatnio wystawionych targowisku przez daniela86. Może jakaś pomocna dusza by mi podpowiedziała gdzie rozsądniej ulokować pieniądze we w miarę rozwojową instalację. Kusi mnie niesamowicie estetyka wyrobów komercyjnych, jednak cena w porównaniu do aparatury bardziej chałupniczej powala. Za rady będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
promocja
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Krowa

Post autor: Qba »

Witamy na forum :)
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Krowa

Post autor: kropelka uk »

Witamy, witamy.
A nie myślałeś by pokosić się o budowę aparatuty na kegu z kolumną? Mógł byś otrzymać czysty destylat, a zdejmując kolumnę działać jako pod stil.
Kwota i cena jaką chcesz przeznaczyć na budowę, zależy w dużej mierze od twojego wkładu pracy.
Albo odkupić gotową używaną aparaturkę do psocenia za nie duże pieniądze i już działać.
pozdrawiam Lukasz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”