Nowa kolumna

Budowa kolumn rektyfikujących.

Autor tematu
rkiljan
10
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 28 sty 2014, 18:58

Post autor: rkiljan »

Witam, od jakiegoś czasu przerzuciłem się na kwasową aparaturę typu Abratek z rury DN50,grzanie gazowe. Mam pytanie czy opłaca się budować aparaturę z rury DN 65, jest to 70mm śr po zewnątrz. Głównym zamysłem zmian jest szybsza produkcja bo czasu nie mam zbyt dużo. Na pewno byłby boczny odbiór. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jak to ładnie "zlepić" by było dobrze? Wypełnienie większość zmywaków ale powoli wymieniam na sprężynki. Zaczynając od tego co mam to keg 50l, myślałem żeby wspawać gwint SMS 65 na środku, później 1m rura wypełnienie + latarka która ma ok 20cm i głowica Abratek. Boczny odbiór robić 30cm poniżej głowicy? Wystarczy nypel 3/4' do bocznego odbioru? Jak z termometrami, jeden jest w kegu, drugi myślałem robić tak jak widziałem stronie kolegi z forum że umieszczony jest 40cm od dołu kolumny? Czy jeden termometr wystarczy czy lepiej dać 2, jak tak to gdzie? Do wykorzystania mam również wziernik ale nie wiem czy jest sens go tam jeszcze pakować? Jeśli ktoś ma kolumnę o podobnej średnicy, mógłby wypowiedzieć się jakiej mocy grzania używa oraz jaki urobek/h osiąga czystego spirytusu w 2 gotowaniu?
promocja
Awatar użytkownika

kropelka uk
100
Posty: 119
Rejestracja: poniedziałek, 9 paź 2017, 19:02
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whisky, burbon, owocówki, czysty 96%
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Nowa kolumna

Post autor: kropelka uk »

Witam, Piszesz o długim czasie procesu. A możesz napisać jak długo grzejesz taboretem do zalania kolumny? Ja posiadam rownież Keg 50L i kolumnę fi 70 wypełniona zmywakami. I przy nie ocieplonym kegu potrafi rozgrzewać kocioł do 1:50 godziny. Ocieplasz kega w miarę możliwości i kolumnę?

Autor tematu
rkiljan
10
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 28 sty 2014, 18:58
Re: Nowa kolumna

Post autor: rkiljan »

Na obecnej kolumnie to przy pełnym kegu ok 1h grzania, później zalewanie i stabilizacja prawie druga godzina. Kega tez nie mam ocieplonego, kolumna ocieplona.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolumny destylacyjne”