Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Dział dla tych, którym nie wyszedł idealnie klarowny trunek.

użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam.
Podzielę się z Wami moim spostrzeżeniem.
Na pewno o tym już wiedzieliście, ale u mnie, tym razem czas był decydujący.
Otóż na drugi dzień po psotyfikacji, postanowiłem dorobić towar pół na pół. Klasa światowa- kryształ.
Zadowolony, dodałem więcej wody, chcąc uzyskać 40V, a tu lipa !, wyszło mleczko. Hmm
Poirytowany, odstawiłem otwartą damę, zakrytą jedynie kawałkiem papieru kuchennego do ciepełka, i zapomniałem na dwa tygodnie.
Dziś postanowiłem tym samym sposobem uzyskać żądaną moc i wyszło klarowne przy dorabianiu tą samą wodą :odlot: i wymieszałem poprzez przelewanie z naczynia do naczynia.
Czy jest jakaś logiczna odpowiedź ?
Pozdrawiam

jacek.dd
5
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 15 sty 2015, 21:52
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: jacek.dd »

Witam . Odgrzeję temat mętnienia .
Przeważnie robię destylat na cukrze , robiłem też rum na cukrze trzcinowym ciemnym , rozrabiałem te destylaty do różnych mocy i nigdy mi się nie zrobiło mleko .
Ostatnio zrobiłem rum na cukrze trzcinowym tak jak ostatnio z tym,że dorzuciłem do nastawu ok. 0,5 kg rodzynek .
Przedestylowałem to wszystko i rozcienczyłem do ok 65 % i wszystko ok.
Zostało mi trochę tego destylatu i rozcienczyłem do 40 % i zrobiło się mleko . Nie wiem co było przyczyną , podejrzewam ,że te rodzynki .
Macie może jakieś sugestie ?
Jacek

irek1012
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 10 sty 2010, 11:10
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: irek1012 »

Witam szanowne grono.Miałem ten sam problem ze zmętnieniem po rozcieńczeniu psoty.Tak jak koledzy piszą wyrącają się jakieś związki chemiczne.Ja robie w sposób taki że wsypuje ok 50 gram na litr rozcieńczonego wyrobu węgla aktywowanego,zostawiam to na dwa ,trzy dni co jakiś czas mieszając.Po tym czasie filtruje to przez filtr wykonany z rurki nierdzewnej zakończonej sitkiem,jako filtrów stosuje dwa krążki kosmetyczne tzw.waciki.Po jednym góra dwóch filtrowaniach jest kryształ.

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Witam całą psotnikową brać.
Chciałbym się podzielić pewnym spostrzeżeniem, odnośnie materiałów mogących powodować mętnienie psotyfikatu.
Przeważnie na koniec toru odbioru włączano papugę Cu, lecz ostatnio, zamiast jej użyć, podpięto silikonowy wężyk od chłodnicy prostej, bezpośrednio do naczynia..(Po co dawać papugę z alkomiarką, skoro jest pewność na 96,5%, że właśnie tyle jest.)
Po odebraniu 1500ml serca, postanowiłem paszczowo spróbować, z czym mam do czynienia. Odlano 20ml i dodano odpowiednią ilość, wcześniej przygotowanej wody. Okazało się, że doszło do galantego zmętnienia. Hmm.
Z lektury wiem, że silikon niema prawa do takiego stanu doprowadzić, więc zatrzymano odbiór, odłączając silikonowy wąż i w koniec odbioru podłączono papugę i ponownie, poprzez w/w "ptaszka" pobrano próbkę nie zwalniając tempa- 600ml/h i dorobiono tą sama wodą. Zmętnienie nie wystąpiło. Żeby być pewnym w temacie, ponownie, poprzez silikonowy wąż odebrano 20ml do sprawdzenia i z tą sama wodą dorobiono psotyfikat do 40V i ponownie do zmętnienia doszło. Komu wierzyć ?
Hmm
Jako, że wąż leżał nie używany przez jakiś czas, przed wykorzystaniem wypłukałem go gorącą wodą a po chwili, szczerze przelałem go wodą, żeby go ostudzić. Niestety, uratowano nieco ponad połowę dobroci a pierwsze 1,5l trafi do następnej psotyfikacji.
Pytanie: Czy Waszym zdaniem, silikon może spowodować zmętnienie? Czy urobek odebrany wcześniej, można przetłoczyć ponownie aby pozbyć się zmętnienia?
Pozdrówa
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: masterpaw2 »

A, że tak zapytam, wlewałeś tak jak napisałeś wodę do koncentratu? Może to było przyczyną, chociaż nie powinno, bo kiedyś też mi się zdarzyło tak zrobić i nie było zmętnienia.
Winy po stronie wężyka raczej bym nie upatrywał, tym bardziej, że go wrzątkiem potraktowałeś........, no chyba, że Twoja kolumna już się do ptaszka z Cu tak przywiązała, że bez niego ani rusz :scratch:
Co do urobku to moim zdaniem daj mu chwilę pooddychać i spróbuj ponownie rozcieńczyć.
A jeszcze jedno pytanie, mówisz o pierwszym gotowaniu?
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak.
To było drugie tłoczenie i wodę wlewano do psotyfikatu.
Nie sądzę, że odpoczynek coś tu pomoże :scratch: , gdyż jak napisałem wyżej, zmętnienie następowało tylko, gdy urobek odebrany był poprzez ten wąż.
Poczekamy..
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: kmarian »

Coś w tym jest, ja ostatnio też robię wiele prób, bo jestem w "kozim rogu" żeby nie napisać, że w dupie. Poważnie podejrzewałem wężyki i Ty Kolego defacto dałeś impuls, że nie do końca nie mam racji. Wężyki paliłem, naciągałem, gryzłem i wskazywały, że silikonowe. Może i silikonowe, tylko dlaczego tam gdzie wężyków prawie nie mam jest wszystko OK???

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Dlatego od teraz, nie wierzę żadnym silikonom. Jeśli ktokolwiek napisze, że wężyk ze 100% silikonu nie powoduje zmętnienia, nie uwierzę mu w to, ponieważ mam dowód, widziałem to osobiście :bezradny:
Za jakiś czas, ponownie nagrzeję troszkę tematu i foto zapodam, bo ten silikon od panów z Lublina ! :hmm:
Pozdrówa
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: masterpaw2 »

defacto pisze:Tak.
To było drugie tłoczenie i wodę wlewano do psotyfikatu.
Nie sądzę, że odpoczynek coś tu pomoże :scratch: , gdyż jak napisałem wyżej, zmętnienie następowało tylko, gdy urobek odebrany był poprzez ten wąż.
Poczekamy..
Ciężko wyczuć :scratch:
Ale zasada :"pamiętaj psotniku młody, wlewaj zawsze psote do wody", została przez Ciebie brutalnie pogwałcona :hammer: :o
Spróbuj odwrotnie i powoli.
Nie sądzę, żeby kontakt urobku z miedzianą papugą miał taki zbawienny wpływ na rektyfikat.
U siebie mam co prawda zamontowaną mała miedzianą chłodniczkę pod OLM, ale nie upatruje w niej jakiegoś cudownego wpływu na urobek, poza tym, że leci zimniutki.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

O to efekt wolnego przelania 20ml urobku po drugim deptaniu, poprzez silikonowy wąż. Obok druga próba przeprowadzona bez tego węża. Urobek był kilkakrotnie sprawdzany na innych wodach bez efektu jakiegokolwiek zmętnienia.
W każdym bądź razie, to co powoduje to zjawisko, to nie są "tyły", bo te były dobrze odcięte i pozostawione w kotle.
Wniosek:
Powodem zmętnienia był niestety silikonowy wąż.
Pozdrówa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: aronia »

To zrób jeszcze jeden test jeśli możesz - po zakończeniu odbioru serca podłącz ten wężyk i obierz na szybko(zaworek na maksa) 1l pogonu i opisz nam co się stało z wężykiem - czy zmieni barwę np. na bardziej mleczną, "stwardnieje" etc.

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Proszę mi wybaczyć, ale nie bawię się już pogonami. Świństwo raz jeden puściłem przez kolumnę i potem ciągnęło się to przez kilka procesów. Od tamtej pory "dół" tnę szybciej, więcej % zostawiając w keg i mam spokój. Chcę podkreślić, że w moim przypadku zawinił silikonowy wąż, u kogoś innego może być :ok: . Uszczelki między segmentami kolumny, wykonane są również z tego samego materiału ale z nimi nie ma żadnego problemu a pochodzą od jednego dostawcy. Nie musicie mi wierzyć ale uważam, że silikon silikonowi nie równy.
Pozdro
Ostatnio zmieniony wtorek, 3 paź 2017, 10:44 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: aronia »

Ale ten test miał służyć sprawdzeniu czy wężyk jest 100% silikonowym.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: radius »

defacto pisze:Nie musicie mi wierzyć ale uważam, że silikon silikonowi nie równy.
aronia pisze:Ale ten test miał służyć sprawdzeniu czy wężyk jest 100% silikonowym.
@defacto, zgadzamy się z tobą, ale wielu sprzedawców sprzedaje węże silikonowo-igelitowe, więc czy jesteś na 100% pewien, że twój jest z czystego silikonu?
Zobacz kilka przykładów takich wężyków;
http://spiritferm.biz/pl/c/Wezyki-silik ... litowe/260
https://sklep.sklepyhobby.pl/136-wezyki
http://www.domowaspizarnia.pl/przewod-a ... ,7020,8285
https://www.bachus.net.pl/pl/p/Wezyk-A12-miekki-1mb/771
SPIRITUS FLAT UBI VULT

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: gadaka »

Dziś odbierając zbożówkę kukurydziano-pszeniczną zrobiłem test jak @defacto i wężyk na pewno jest z silikonu - po dolaniu kranówki brak zmętnienia.
@defacto - zdradzisz gdzie kupowałeś wąż?

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

:scratch:
Dorobiłeś do 40V ?

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: gadaka »

Około 45% - jutro dorobię do równych 40 i dam znać

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie, nie musisz.
Jeśli ma fortifajf persent, to już jest wery gut :odlot:
Awatar użytkownika

rottweiler
50
Posty: 82
Rejestracja: wtorek, 6 paź 2015, 20:44
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: rottweiler »

Kiedy zaczynałem pędzenie to początki przypominam sobie, że też mi mętniało po rozrobieniu.
Przyczyny dzisiaj upatruje, że powodem mogło być zbyt szybki odbiór i złapanie pogonu, lub woda mineralna którą w owym czasie używałem do rozrabiania, może miała zbyt dużo wapnia lub minerałów?
Od dłuższego czasu do drugiej destylacji rozcieńczam surówkę wodą demieneralizowaną, urobek z drugiego pędu też tylko i wyłącznie rozcieńczam wodą demi. Nie ma znaczenia czy dolewam wody demi do urobku z %, czy też odwrotnie, nigdy mi nie mętnieje. Wężyki mam silikonowe przez które robię odbiór lub bezpośrednio z papugi i nie mętnieje. Pracuje na Turbo-Stillu CU35 160cm z wypełnieniem spężynkami KO.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: kmarian »

Przypaliłem kawałek swojego wężyka "silikonowego". Niby wszystko wskazuje na to, że jest to silikon ale po roztarciu paluchem (tego białego proszku, po spaleniu), ślad pozostawił szaro czarny. Jednak nie do końca biały. Silikon czy nie?

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

radius pisze: @defacto, zgadzamy się z tobą, ale wielu sprzedawców sprzedaje węże silikonowo-igelitowe, więc czy jesteś na 100% pewien, że twój jest z czystego silikonu?
Zobacz kilka przykładów takich wężyków;
http://spiritferm.biz/pl/c/Wezyki-silik ... litowe/260
https://sklep.sklepyhobby.pl/136-wezyki
http://www.domowaspizarnia.pl/przewod-a ... ,7020,8285
https://www.bachus.net.pl/pl/p/Wezyk-A12-miekki-1mb/771
Dodałbym jeszcze jeden przykład:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/
Ponieważ ów towar zamówiony był właśnie z tej strony. Być może jest to "gorszy sort", gorsza partia lub jakaś pomyłka w czasie produkcji... etc.
Odpowiadając na pytanie. Nie, nie jestem pewny czy ten wąż jest z czystego silikonu, ale sprzedawca twierdzi, że jest- jest to napisane na w/w stronie. Zakładka "akcesoria", strona 2.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: Zygmunt »

To są 100% węże silikonowe.
Kilometry tych węży sprzedaliśmy i tylko kol. Defacto mętnieje... Te same węże używane są w pompach perystaltycznych na kilku uczelniach w Polsce i przynajmniej dwóch szpitalach.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

wienio45
10
Posty: 19
Rejestracja: piątek, 15 mar 2013, 15:51
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny calvados
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Kielce
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: wienio45 »

Przeżywałem ten problem wielokrotnie.Zmętnienie nie powstanie nigdy gdy prawidłowo oddzielisz przed i pogony, a sama gonitwa nie będzie zbyt szybka. Wodą może być nawet kranówka .Ja zacząłem używać wody źródlanej najtańszej z biedronki 1,5l za 60gr żeby nie zawierała jakiś tam składników więcej niż 280 jednostek nie pamiętam teraz jakie to składniki ale na butelkach jest napisane. Jeśli chodzi o wężyki, to silikony bez dwóch zdań. Na innych śmierdzi destylat i to wszystko.
Ostatnio zmieniony piątek, 6 paź 2017, 22:24 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: prolog1975 »

Ja wtopiłem na tym g...nie. Tytuł co innego opis przedmiotu co innego. I poniżej 47% mętnienie.
http://www.winoart.pl/pl/searchquery/Wę ... ?url=Wężyk
Wszystkie w tytule wężyk silikonowy nie doczytałem kupiłem i kupa. Służą na zimno do ściągania wina. Po wymianie ok. Kup inny wężyk z innego sklepu silikon silikon i myślę, że po problemie. Swoją drogą te mieszańce są bardziej elastyczne i nie czepiają się ich paprochy jak czystego silikonu ale to małe pocieszenie.
Ps
Ten wężyk ze zdjęcia wygląda na mieszańca jest taki mleczny. Silikony te co mam są bardziej przeźroczyste.

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: 70-MAREK »

Witam,
Dodałbym jeszcze jeden przykład:
http://destylatorymiedziane.pl/pl/
Jaki gorszy sort?

Sam mam wężyki od Zygmunta,
dlatego wolałem zapłacić troszkę więcej i kupić ze sprawdzonego źródła,
nie mam "teraz" problemu
Poza wypłukaniem z nich tego mlecznego nalotu nic z nimi się nie dziej, są "neutralne"
;)

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Mleczny nalot, czyli talk ?
Wrzątkiem go przelewałem, potem pod bieżącą wodą płukałem i nic to nie dało. Zauważyłem natomiast, że podczas odbioru poprzez ten wąż, sama jego końcówka zmieniła nieco kolor, z takiego jak na tym foto do niemal przeźroczystej. A wąż z tego samego kompletu, cieńszy, "pasiasty" do zaworu LM nieco pożółkł i zrobił się sztywniejszy :hmm:.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: kmarian »

prolog1975 pisze:... Swoją drogą te mieszańce są bardziej elastyczne i nie czepiają się ich paprochy jak czystego silikonu ale to małe pocieszenie. ....
No i masz babo placek ... silikon. Teraz sprawdzę (no nie teraz tylko w czasie destylacji), bo nie mogę w to uwierzyć. Faktem jest, że wymieniłem wężyk, taki co się do niego wszystko czepiało i w dotyku czułem jakby się w piachu wytaplał, (kolor biały, lekko żółtawy), na "silikonowy" ale gładki, (kolor - w porównaniu z tym wymienionym, biały z odcieniem niebieskawym). Porównania koloru dokonałem teraz z wydatną pomocą małżonki.
Wężyki nabywałem w różnych sklepach i teraz nie mogę powiedzieć który jest z którego źródła.

Jednak w miarę możliwości będę eliminował wężyki i pozostawię tylko niezbędne minimum. Już dumam nad rotametrem ze szkła.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: prolog1975 »

To utnij i podpal u mnie silikon silikon daje biały dym i białą spaleniznę. Mieszaniec spala się na czarno klasyczny kpciuch i ten się nie nadaje do rektyfikacji
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Piszesz i masz.
Moja próba wyszła następująco:
Gdy się pali, kopci niczym stary dizel na czarno, gdy zdmuchnę ogień kolor dymu zamienia się w biały.
Spalenizna jak widać.
Pozdrówa
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: prolog1975 »

To jest mieszaniec znaczy. Dlatego produkt mętnieje. Kup silikon silikon i po sprawie.

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Coś na pewno się wymyśli.
Czemu napisałeś silikon dwukrotnie ?
prolog1975 pisze: Kup silikon silikon i po sprawie.

prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: prolog1975 »

By mocniej zaakcentować że chodzi o silikon bez domieszek igielitu i innego świństwa co powoduje mętnienie urobku.
Swoją drogą badamy ile cukru w cukrze a teraz dodatkowo ile silikonu w silikonie :D

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Czy jest ktoś, kto może to potwierdzić, dając kciuk w górę za post kolegi prolog1975 ?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: radius »

Oczywiście :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: lesgo58 »

:ok:
"...silikon, silikon..." to tak w stylu włoskim. :klaszcze: @prolog1975
Oni w ten właśnie sposób podkreślają ważność i zasadność dla przedmiotu, osoby bądź czynności do której to określenie się odnosi.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

użytkownik usunięty
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: użytkownik usunięty »

Zaś po kieszeni.
Kto mi poleci sklep, lub ma do sprzedania wąż silikonowy silikonowy ? :lol:
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: psotamt »

Ja mam taki, od naszego forumowego kolegi:
http://stalowkasklep.pl/wezyk-silikonowy-6x9-p-110.html
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: masterpaw2 »

Kol. defacto, wszystkie swoje wężyki silikonowe silikonowe kupowałem w sklepie : deptana.pl i nigdy nie miałem podobnych do Twoich niespodzianek :ok:
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6305767637
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: michal278 »

Proponuję zajrzeć do tematu zaopatrzenie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

voltek
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 7 sie 2014, 19:59
Re: Co może powodować zmętnienie destylatu podczas rozrabiania?

Post autor: voltek »

Cześć.
Moje spostrzeżenia są następujące.
Destylat po drugim gotowaniu na post stillu zawsze da się rozcieńczyć tak, by był klarowny. Nie ważne czy woda z biedronki czy zwykła gotowana. Jest jednak jeden szczegół. Przedgony i pogony zlewam z kilku gotowań do balona. Potem ten destylat rektyfikuje NaOH i perhydrolem. Następnie gotuję. I właśnie ten trunek, mimo, że jest oczyszczony, zawsze przy rozcieńczaniu w okolicach 40% zaczyna mętnieć. Bez względu na wodę. Nie wiem co jest powodem. Myślę, że raczej dodana chemia, a nie sam surowiec w postaci alkoholu 2 gatunku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mętny produkt”