KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
bubeell
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 9 gru 2013, 19:03
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: bubeell »

Witam!
No i mam dylemat, na polu bitwy zostały dwie oferty :

http://www.allegromat.pl/aukcja164757
lub
http://destylatorymiedziane.pl/pl/kolum ... -lmvm.html

Obydwa sprzęty a właściwie producenci znani na forum :D

Jakie są plusy i minusy wyżej wymienionych sprzętów? Który będzie lepszy na pierwszą przygodę- która jak w większości z Was może przerodzić się w długą podróż?

Pozdrawiam i z góry dziękuję wszystkim którzy poświęcą swój czas.
alembiki
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Zygmunt »

U mnie masz w praktycznie tej samej cenie regulator mocy grzania, wziernik, więcej zasypu, termometry z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku, zwykły VM (+ OVM), dodatkowy spust z kega i dodatkowy wlew. Prawdopodobnie tez lepszy zawór precyzyjny LM, bo korzystamy z Rieglera.

Prawdę mówiąc to ta kolumna to bardziej konkurencja dla naszego Basica, którego ze sprężynkami można mieć za 1749zł, a w Basicu dodatkowo masz spust i wlew kegowy + regulator mocy. Zostanie na termometry na DSach i na duuuużo drożdży.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

greg0004
100
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 maja 2011, 15:56
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 18 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: greg0004 »

Tak naprawdę to Ty nie do końca jesteś zdecydowany co chcesz mieć, przecież możesz dogadać się z w.w. producentami by zrobili dla Ciebie kolumnę jaką chcesz i wtedy porównuj oferty.

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: 70-MAREK »

Witam,
Nie rozumiem takiego wahania, między stalową rurą a miedzianym cudeńkiem :D
Bez zastanawiania wybrał bym to drugie

ufik666
50
Posty: 60
Rejestracja: piątek, 14 mar 2014, 21:06
Podziękował: 1 raz
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: ufik666 »

Zygmunt poleciłem ciebie już 4 osobą. :)
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Emiel Regis »

PETER29 pisze:"stalowej rury" przerobi kega dużo szybciej niż przy użyciu "miedzianego cudeńka".
Piszesz o kolumnach ocieplonych? Sprawdzałeś to?
PETER29 pisze:Na pewno też łatwiej wyczyścić sprężynki miedziane niż kolumnę.
Pewnie że łatwiej, jednak owocówka przetrzymana do 100,5*C w kegu i odbierana bez refluksu (sam koniec, do wyrzucenia) też piknie wyczyści miedź.
Poza tym miedź świetnie nadaje się do destylacji prostych.
Nie wiem który materiał jest lepszy, miedź ma jednak z pewnością swoje zalety.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: MikeB »

Na kolumnie miedzianej nie trzeba tracić miejsca na katalizator. Więc na kolumnie stalowej i miedzianej o tej samej wysokości to na miedzianej będzie lepsza jakość bo częśc wypełnienia tej stalowej bedzie miała gorsze prarametry hetp. Miałem kiedyś kolumnę stalową i za skarby do niej nie wrócę.
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: KS2507 »

Kolumna miedziana jest niższa bo nie trzeba katalizatora.
Kolumna ze stali nierdzewnej jest wyższa o katalizator ale głowica typu Aabratek lub Puszkowa jest niższa od głowicy pionowej Bokakob ,więc wysokość całkowitego destylatora będzie taka sama przy wykonaniu z miedzi jak i z stali nierdzewnej.
Kolumna z stali nierdzewnej przeważnie jest wykonana z rury o większej średnicy 60.3/63.5 więc szybciej możemy odbierać destylat a proces trwa szybciej .
Kolumna ze stali nierdzewnej w porównywalnym przedziale cenowym będzie wyposażona w złącza SMS lub TC czyli będzie ja łatwiej zmontować czy rozmontować
Destylator wykonany z miedzie o takich samych parametrach i o takim samym wyposażeniu będzie dużo droższy od destylatora wykonanego ze stali nierdzewnej.
Więc kupujący musi się zastanowić co dla niego będzie lepsze.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: MikeB »

W kolumnie ze stali nierdzewnej wystarczy wysypał wypełnienie miedziane i je wyczyścić,kolumnę miedzianą trzeba czyścić całą łącznie z głowicą i chłodnicami.
Powiedział teoretyk miedzi bo wyraźnie na takim sprzęcie nie pracowałeś skoro takie dyrdymały piszesz. Jack Daniels, wszytskie szkockie, wszytskie burbony są dalej robione na miedzi, Chopin polski też na miedzi z czegoś to wynika.

AAbrateka też mozna z miedzi robić przecież sa fotki na forum można też thor'a i wysokość nie jest problemem.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: wawaldek11 »

Napisz dokładnie o co Ci chodzi? Bo niby coś negujesz, krytykujesz, a na temat czyszczenia nic nie napisałeś.
A tylko o tym był cytat.
Pozdrawiam,
Waldek

MikeB
150
Posty: 159
Rejestracja: wtorek, 31 sty 2012, 17:16
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: MikeB »

Czyszczę przepuszczając na koniec procesu 1-2l wody destylowanej jezeli sprzet chce uzywac od razu, Jak nie to po porstu wodą od góry i szlus. Nigdy nie widziałem potrzeby czyszczenia glowicy i skraplacza bo i po co. Jak miałem stalową to sprezynki po 5 procesach bez czyszczenia juz puszczaly jajo dalej teraz nie mam tego problemu. Więc o tym czyszczeniu to więcej ludzie piszą niż faktycznie trza to robić.
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Trener »

Jako użytkownik kolumny miedzianej, dorzucę do dyskusji swoje trzy grosze.
KS2507 pisze:Kolumna miedziana jest niższa bo nie trzeba katalizatora ,ale to co zyskujemy na wysokości kolumny tracimy na wysokości głowicy .Kolumna ze stali nierdzewnej jest wyższa o katalizator ale głowica typu Aabratek lub Puszkowa jest niższa od głowicy pionowej Bokakob ,więc wysokość całkowitego destylatora będzie taka sama przy wykonaniu z miedzi jak i z stali nierdzewnej.
Nie ma najmniejszego problemu, by zrobić miedzianego Aabratka. Oto dowód http://alkohole-domowe.com/forum/przero ... 11000.html. Do tego głowica Młot Thora http://alkohole-domowe.com/forum/sklep- ... ml#p106268, obniża kolumnę jeszcze bardziej niż Aabratek.
KS2507 pisze:Kolumna z stali nierdzewnej przeważnie jest wykonana z rury o większej średnicy 60.3/63.5 więc szybciej możemy odbierać destylat a proces trwa szybciej.
Pod warunkiem jednoczesnego przyłożenia wyższej mocy na grzałki.
KS2507 pisze:W kolumnie ze stali nierdzewnej wystarczy wysypał wypełnienie miedziane i je wyczyścić,kolumnę miedzianą trzeba czyścić całą łącznie z głowicą i chłodnicami.
Z tego co wiem, wypełnienie miedziane trzeba czyścić góra co kilka przebiegów. Kolumnę z miedzi mimo, iż od środka faktycznie ciemnieje, szczerze powiedziawszy nie czyściłem jeszcze ani razu. Posiadam ją już jakieś 2-2,5 roku, a rektyfikat jest nadal bez zarzutu.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: wawaldek11 »

To ja czegoś nie rozumiem.
Jak są sprężynki w stalowej kolumnie, to trzeba je czyścić, a jak cała kolumna miedziana, to jej nie trzeba? Sama się oczyszcza ze związków siarki czy ich nie wiąże?
A może warstwa siarczków nie pozwala na dalsze reakcje?
Moje sprężynki od dołu zasypu stopniowo pokrywają się ciemnym nalotem i myślę, że jak są całe czarne, to ich możliwości usuwania siarki znacznie maleją.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

Trener
900
Posty: 914
Rejestracja: środa, 24 lip 2013, 21:19
Krótko o sobie: Taki sobie ze mnie psotnik ;)
Ulubiony Alkohol: Benedyktynka
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 152 razy
Otrzymał podziękowanie: 150 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Trener »

Na to pytanie Ci nie odpowiem. Kieruję się wyłącznie wrażeniami smakowo-zapachowymi, a te mówią mi, że wszystko jest w najlepszym porządku. Nie robię z kolumną dosłownie nic. Nie przelewam jej nawet wodą po zakończonym procesie. Wychodzę z założenia, że przedgony oraz stabilizacja podczas kolejnego gotowania i tak oczyszczą wypełnienie.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.

jpiwek
300
Posty: 309
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: jpiwek »

Ja co prawda mam miedziankę od sir Zygmunta krócej niż dwa i pół roku, ale też nie odczuwam potrzeby jej czyszczenia, nie jest brudna. Owszem, na zewnątrz ściemniała, jednak wężownica, skrapalacz czy wyżej wspomina głowica wyglądają normalnie. Zapachu jaj nie ma a użytkuję ją przynajmniej raz w tygodniu. Dostałem instrukcję czyszczenia chemicznego i nie wiem czy jej kiedyś uzyję. Wypełnienie mam pryzmatyczne stalowe płuczę je przez odparowanie wody odwarowej (dobrze piszę- chodzi o tą co zostaje po destylacji?).
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Emiel Regis »

radonix pisze:
Emiel Regis pisze: PETER29 napisał(a):"stalowej rury" przerobi kega dużo szybciej niż przy użyciu "miedzianego cudeńka".


Piszesz o kolumnach ocieplonych? Sprawdzałeś to?
Przerobi, przecież ta stalowa jest średnicy 63mm, a miedziana 54mm.
Masz rację, cytat zrozumiałem jako ogólne porównanie tych dwóch materiałów, stąd moje pytanie.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: radius »

Koledzy, ja również jestem użytkownikiem kolumny miedzianej już parę lat i nigdy jej w środku nie czyściłem :) Potwierdzam za to w całej rozciągłości słowa Emiela. Dunder bardzo dobrze czyści miedź i to nie tylko po owocówkach ale i po zwykłej cukrówce 8-) Oto dowód:
miedź.jpg
Rurka była zanurzona w zimnej wodzie odwarowej na kilka minut podczas odpompowywania zbiornika :ok:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

waldi48
30
Posty: 38
Rejestracja: poniedziałek, 2 wrz 2013, 21:15
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: waldi48 »

przede wszystkim zadaj sobie pytanie zasadnicze: jaki produkt chcę uzyskać, i dobierz do twoich oczekiwań sprzęt.

Mod.
Ostatni raz przypominam o zasadach pisowni !
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: gary1966 »

Serwus, a ja kocham i ubóstwiam miedź, a pracuję na kolumnie i zbiorniku z KO :piwo: .
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

olo 69
650
Posty: 692
Rejestracja: sobota, 8 maja 2010, 08:02
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 72 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: olo 69 »

Dunder dobrze czyści miedź, bo jest bardzo kwaśny. Do destylatu ten kwas nie przechodzi. Możliwe, że gdy już po pogonach destylujemy wodę, to część tego kwasu odparowuje i dlatego czyści miedziane kolumny.
Ale pewności nie mam.
Pozdrawiam,olo 69
Awatar użytkownika

KS2507
400
Posty: 416
Rejestracja: środa, 3 paź 2012, 18:47
Krótko o sobie: Konstruktor fajnych maszynek
Ulubiony Alkohol: Czysty.
Status Alkoholowy: Destylator
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 67 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: KS2507 »

Miedz w kolumnie ze stali nierdzewnej czyści się co 2 do 4 procesów ,a z tego co piszą użytkownicy kolumn miedzianych to nawet po kilku latach użytkowania nie ma potrzeby czyszczenia kolumny :?: albo to są Bajki albo kolumna słabo reaguje z związkami siarki.
Co prawda kolumna ma nie wielki kontakt z destylatem i oparami bo te krążą w wypełnieniu nie płyną po ściankach ,ale chłodnica skrapla wszystkie opary które do niej dotrą i się nie zanieczyszcza :roll:
Przy najbliższej okazji sprawdzę czyszczenie miedzi w opisany sposób ,na koniec procesu zawór na max otwarty i odbiorę tak z 2L dundru.
Destylatory kolumny rektyfikacyjne 96.6%
INOXSTILL.PL

https://allegro.pl/uzytkownik/inoxstill?order=m
https://www.youtube.com/channel/UCrw1QktBqnANXCuz_nOQBxw
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Zygmunt »

albo to są Bajki albo kolumna słabo reaguje z związkami siarki.
Jakby słabo reagowała, to czulibyśmy jajo- czy nie po oto właśnie stosuje się miedź? Nie czujemy, czyli reaguje na odpowiednim poziomie.
Co prawda kolumna ma nie wielki kontakt z destylatem i oparami bo te krążą w wypełnieniu nie płyną po ściankach
Kolego, przemyśl swoje wypowiedzi na tym i sąsiednim forum, bo stają się coraz bardziej odrealnione, a pretendujesz do miana poważnego konstruktora. Szklanka mniej (albo więcej?) przed pisaniem?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: gr000by »

Nie trzeba wcale mieć miedzi w kolumnie, żeby nie było "jaja" w destylacie. Nie trafiło mi się jeszcze "jajo" w cukrówce/owocówce i zacierach destylowanych kilka dni po ustaniu fermentacji, a trochę ich już przerobiłem, a miedzi jak nie używałem, tak nie używam i nie planuję używać.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: Szlumf »

gr000by pisze:Nie trafiło mi się jeszcze "jajo" w cukrówce/owocówce i zacierach destylowanych kilka dni po ustaniu fermentacji, a trochę ich już przerobiłem, a miedzi jak nie używałem, tak nie używam i nie planuję używać.
Możesz dokładniej opisać jak to osiągasz? Najlepiej w osobnym temacie.
Twoje wypowiedzi zahaczające o ten problem są w różnych miejscach i chyba warto je skomasować.
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: lesgo58 »

Jestem za.
@gr000by
U mnie ten problem też występuje. Czyli, że zapach jaj jest. Bez miedzi ani rusz...A to co piszesz jest ciekawe i wymaga dokładniejszego wyjaśnienia. A wiem stąd, że zdażyło mi się ze 2 razy gdy zapomniałem podpiąć miedź, i zapach jaj wystąpił. I tylko dzięki temu, że poczułem ten zapach to się zorientowałem, że nie ma miedzi.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: soltys »

@gr000by
Ja się kiedyś tak zastanawiałem: http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p103158 Może o to chodzi?
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO ???? (plusy i minusy)

Post autor: gr000by »

Nie tylko to. Ilość półek i jakość spirytusu to jedno, ale pozostaje jeszcze sprawa destylacji bez takiego refluksu. Przy destylacjach prostych (smakówki) też nie narzekam na siarkę, a miedzi w aparacie nie ma.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Cynammon
50
Posty: 51
Rejestracja: niedziela, 31 lip 2016, 04:15
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem :)
Ulubiony Alkohol: Wino z Wiśni/Truskawek/Dzikiej Róży/Goji
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: Cynammon »

Odkopię temat bo po 2 latach z pewnością został on dokładnie zbadany @gr000by przeczytałem cały twój temat od deski do deski i o ile dobrze zrozumiałem, aby nie stosować miedzi destylat musi być czysty i świeży zaś jeżeli jest odwrotnie i już trochę leżakuje to najlepiej przerobić to na wysoki % np przy użyciu refluxa. Sporo osób jednak używa katalizator, i na forum jest naprawdę tego sporo, wręcz tak dużo że można zgłupieć. W zasadzie mogłem napisać to gdzieś indziej z tym że dręczy mnie jedno pytanie odnośnie tego tematu...
radius pisze:Koledzy, ja również jestem użytkownikiem kolumny miedzianej już parę lat i nigdy jej w środku nie czyściłem :) Potwierdzam za to w całej rozciągłości słowa Emiela. Dunder bardzo dobrze czyści miedź i to nie tylko po owocówkach ale i po zwykłej cukrówce 8-) Oto dowód:
miedź.jpg
Rurka była zanurzona w zimnej wodzie odwarowej na kilka minut podczas odpompowywania zbiornika :ok:
W takim razie, czemu by nie zastosować kolumny z ASIS (tańsza oraz większe fi niż 54mm) a wypełnienie dać w całości z CU i czyścić to właśnie po przez dunder?
Z innej strony @gr000by wiem że porównywałeś produkt przy użyciu miedzi, ale nic nie wspomniałeś o tym jak ona wyglądała po psoceniu, bo jeżeli było widać jej zanieczyszczenie oznaczało by to, że jednak czyści destylat nie tylko z jaja. Pisząc wprost skoro robisz bez miedzi i nie ma jaja, to robiąc z miedzią ta nie powinna się zabrudzić.
Ostatnio zmieniony środa, 19 lip 2017, 10:37 przez Cynammon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: Zygmunt »

Sprężynki miedziane mają beznadziejny parametr P/V, przez co kolumna wypełniona tylko nimi musiałby mieć kilka metrów wysokości. Korzystniej jest odwrotnie- kolumna z miedzi i sprężynki stalowe- nie marnujesz miejsca na katalizator, no i nie ma problemu jego mycia.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: herbata666 »

Z tą wysokością półki przy sprężynach miedzianych, to bym polemizował, ponieważ sprężynki henitonowskie właśnie z Cu mają wysokość półki nie dużo wyższą niż henitonowskie KO ( które wraz z plipkowymi wiodą prym na polskiej scenie wypełnienia). W dodatku jeżeli gotujemy cukrówki i robimy to na dwa razy to miedź jest nie potrzebna, wręcz nie którzy użytkownicy narzekali na jakość urobku gdy posiadali miedź w wypełnieniu. Nie jestem przeciwnikiem czy zwolennikiem Cu, piszę po prostu o twardych faktach z jakimi się spotkałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


----scalone----
Zasyp z 20 cm sprężynek Cu Henitom, daje około 93,2% a zasyp z KO około 94,5%.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

użytkownik usunięty
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: użytkownik usunięty »

200gram kwasku cytrynowego, rozpuszczam w 1.5l ciepłej wody. Po rozpuszczeniu dodaję 200ml wody utlenionej. Takim roztworem, kilkakrotnie płuczę miedziaka raz na kwartał- leżał, czy pracował- jeden huk. Płyn wylatuje o turkusowym kolorze. Następnie rozrabiam 3 paczki sody w 0,5l wody i dodatkowo takim roztworem przelewam kolumnę, neutralizując kwas. Następuje silna reakcja, wydzielają się spore ilości CO2. Na oko, kolumna jest czysta. Nie mniej jednak, pomimo takich zabiegów nie wszystko zostaje wypłukane a pozostaje ciemny nalot na ściankach rury (nie widoczny), który schodzi od potarcia palcem, gąbką, szmatką etc. Kiedyś wykorzystałem wycior do balonów z czystą szmatką jako sabot. Wtedy to była czystość i połysk :odlot:. Nie żałuję, że mam Cu, lecz ten ciemny osad wprowadza mnie w stan zaciekawienia a przede wszystkim, czemu nie zostaje wypłukany ?
Tak przy okazji, wiele razy było tak, że gołym okiem widziałem zielonkawy nalot na skraplaczu czy na półce pod nim. Kontynuowałem pracę i jeszcze nie zzieleniałem :mrgreen: . Natomiast chciałbym się zapytać doświadczone grono, czy wszelkie zmiany w kolorze miedzi, powstające na wskutek reakcji chemicznych, mogą się przedostać do urobku?
Plusy i minusy... Nie pracowałem na sprzęcie z KO, więc pozostaję mocno neutralny, gdyż o jedno i drugie dbać trzeba.
Przy okazji kolejnego płukanka, pstryknę foto sami ocenicie.
Pozdrówa
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: seneka »

Wiele razy już było pisane. Jest tyle zdań co użytkowników. Ja osobiście pracowałem i na tym i na tym i wybieram KO. Ale zaznaczam to moje prywatna opina.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

użytkownik usunięty
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: użytkownik usunięty »

No właśnie.
Chciałbym poznać zdanie innych użytkowników. Jesteśmy na forum ?
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: robert4you »

KO głównie ze względu na łatwość utrzymania i odporność na uszkodzenia

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka
************************************************************************
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: szatajoh »

Foto0181.jpg
Jestem fanem miedzi, mam dwa destylatory CMa 28 mm i kolumne polkową obie z miedzi. A teraz konkretnie posylam zdjęcie rury fi 60 która byla ponad 100 lat w kolumnie pólkowej. Nie wiem czy rura miala kontakt z woda chłodzaca czy z destylatem dowiem sie i sprawdze .
To jest tylko patyna. Ja moj sprzęt tylko płucze zimną wodą po użytkowaniu i czegos takiego nie widziałem.
Wiem ze teraz koledzy z opcji stalowej będą mieli wode na młyn dalszej dyskusji o wyższosci swiąt wielkanocnych nad bożym narodzeniem. :smiech:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

użytkownik usunięty
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolego, nie jesteś jedynym fanem czerwonego metalu. "Spokojna pańska niewyczesana". Ile ta rura ma lat?
Może coś więcej ?
Awatar użytkownika

szatajoh
200
Posty: 234
Rejestracja: niedziela, 28 paź 2012, 15:50
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whiski i Sliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Norynberga/Zywiec
Podziękował: 93 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Kontakt:
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: szatajoh »

Rura ma okolo 100 lat pracy w parach alkoholu , Została wycięta bo destylator dostał nową chłodnice destylatu też miedzianą. Patyna w środku ma kolor niebiesko szary wyglada mi to na siarczan miedzi ale to tylko moja hipoteza.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: Doody »

Nie siarczan ale siarczek miedzi. Siarczany powstają w wyniku działania H2SO4 na miedź.
Pozdrawiam
Darek

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: rastro »

Nie wygląda to na siarczek miedzi, ten jest zdecydowanie czarny. Już prędzej węglan miedzi, który mógł powstać w wyniku reakcji innych związków miedzi z CO2 zawartym w powietrzu, albo coś zupełnie innego.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: KOLUMNA MIEDZIANA VS KO (plusy i minusy).

Post autor: zielonka »

Podoba mi sie że ilu fachowców tyle teorii, a KO ? spoKO :D :D
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”