Aspekty prawne dotyczące produkcji alkoholi. Legalizacja, zatrzymania, prawne zmagania.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Kontakt:
Załączniki
Miał być Festiwal Smaku, jest niesmak. Nalot skarbówki na imprezę kulinarną

Postautor: 33cezary » środa, 23 sie 2017, 17:27

Witam Forumowiczów

Dziś zobaczyłem taki artykuł i niestety widzę pierwsze kroki w "dobrą stronę". Nie wiem czy się śmiać, czy już zacząć płakać.

https://finanse.wp.pl/mial-byc-festiwal-smaku-jest-niesmak-nalot-skarbowki-na-impreze-kulinarna-6158284251854465a

Cezary

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

radius
6000
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki
Re: Miał być Festiwal Smaku, jest niesmak. Nalot skarbówki na imprezę kulinarną

Postautor: radius » środa, 23 sie 2017, 17:48

No co się dziwić, nadeszła "dobra zmiana" :twisted:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » środa, 23 sie 2017, 18:35

Producenci nalewek powinni przynajmniej zadbać o dowody zakupu alkoholu do nalewek. I wówczas degustacja odbyłaby się bez problemów. Co innego - gdy chodzi o sprzedaż. Inne przepisy, VAT, akcyza - paragon to chyba normalna sprawa?
A czy jest jakaś "dobra" albo "inna" zmiana? Nie ma żadnych zmian, system trzyma się mocno. Potrzebna zmiana ustaw - i to nie tylko jednej. Ale co to kogoś obchodzi w dobie wpatrzenia w smartfony jak małpy w banany?
@33cezary - Ameryki nie zrobisz. Western dawno już się w PL skończył.
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Zajrzyj do naszego Forumowego Sklepu. Masz specjalne warunki jako Forumowicz :poklon;
alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Kontakt:
Załączniki

Postautor: 33cezary » środa, 23 sie 2017, 18:46

@JanOkowita - tak Ameryki nie zrobimy - ale dlaczego wszyscy idziemy jak barany pod nóż?

Cały czas mam przed oczami stary mural w Warszawie na Pradze.
Niestety czy to z lewa, czy to z prawa - golą nas jak "owce" - a my za miskę "owsa" - dajemy się "golić". Zupełnie zatraciliśmy odruchy "stadne". Aby tylko JA, JA, JA! Reszta za mną może iść na rzeź. A najlepiej jak to bym JA był wilkiem.

Cezary

z17909833IH,Murale-Warszawa.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Załączniki

Postautor: JanOkowita » środa, 23 sie 2017, 19:13

Stadne Facebooki, Twittery i Instagramy. Mocni na LCD na smartfonach. Bohaterowie naszych czasów. Stado baranów jest potrzebne bo jest potrzebne. Walka z wiatrakami ( nie mylić z elektrownią wiatrową).
Zajrzyj do naszego Forumowego Sklepu. Masz specjalne warunki jako Forumowicz :poklon;
alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

Pretender
2500
Załączniki

Postautor: Pretender » środa, 23 sie 2017, 19:20

Jeszcze chwila i strach będzie na forum pisać ...

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Załączniki

Postautor: JanOkowita » środa, 23 sie 2017, 19:36

@Pretender - chyba wydaje Ci się, że żyjesz na Marsie. Tu na Ziemi wszystko jest wiadome od pierwszej linijki w sieci. Proste?
alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

Pretender
2500
Załączniki

Postautor: Pretender » środa, 23 sie 2017, 19:38

Nic mi się nie wydaje. Wiadome jest, ale nikt do tej pory nie wykorzystywał tego.

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Załączniki

Postautor: JanOkowita » środa, 23 sie 2017, 19:47

@Pretender - dostajesz jakiejś za przeproszeniem "sraczki". Chodzi o temat wolności w sprawie oczywistej - własne wyroby, wędliny, sery, nalewki i inne wyroby. I w tym ttemacie powinna się rozpocząć narodowa dyskusja. Ale jak ma się rozpocząć skoro jest zastraszanie na takim j.w. Festiwalu Smaku? Nie wnikam w sprawy podatkowe - to inny temat. Ale nie można być takim "stłamszonym" człekiem!
alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

bolecki
150
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Kontakt:
Załączniki

Postautor: bolecki » środa, 23 sie 2017, 20:35

Ja nadziałem się na ten tekst link http://www.pomorska.pl/strefa-agro/wiad ... ,12408570/
a w nim tekst:

Działania prowadzone w weekend w Grucznie są elementem kampanii prowadzonej przez Krajową Administrację Skarbową, polegającej m.in. na monitorowaniu przebiegu imprez plenerowych pod kątem legalności alkoholu oferowanego do sprzedaży i spożycia - tłumaczy Stróżyński.

kyrie elejson. Co jak co, ale mało jest osób z nazwiskiem takie jak moje. A już w ogóle żeby były po obydwu stronach "barykady" :lol:
Chcąc uciąć za wczasu wszelkie spekulacje, informuje iż nie mam z tą osobą żadnych powiązań (ale dla pewności dopytam rodziny :) )
Zdaje się że w zeszłym roku celna wylewała wino na plenerówce koło Kielc.

Rząd się ostatnio chwalił że będzie można sprzedawać swojskie wyroby do 20tyś rocznie, bez prowadzenia działalności. Mogli by i tutaj coś zdziałać, bo na razie, na logikę... obie strony z tego tytuły ponoszą tylko straty.

Co do pisania w sieci, każdy chyba powinien się liczyć z tym że jak komuś się zachce, albo trafi się jakiś ambitny to ma wszystkich jak na dłoni. Jednak znając życie to zostanie ogłoszony krajowy sukces w złapaniu dużej grupy osób. A tak naprawdę to będzie tylko ławica narybku, bo kto ma coś na sumieniu to potrafi np zadbać o swoje IP widoczne w sieci.

Płoteczke widać choćby po linku w powyższym artykule http://www.pomorska.pl/wiadomosci/wlocl ... ,19661746/
Przestępca z jedną fazą... chłop musiał mieć przerób że ho ho...
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Awatar użytkownika

robert4you
850
Załączniki

Postautor: robert4you » środa, 23 sie 2017, 22:28

Jest tradycja, jest działanie. Nawet propaganda niemal identyczna.
https://youtu.be/vp5P5Hi7Ha4

Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP proszę pisać na : moonshiner.rgap (małpa) gmail.com

Opis tu: https://alkohole-domowe.com/forum/post233272.html#p233272

meleństwo
30
Krótko o sobie: szczupły blondyn ;)
Ulubiony Alkohol: wódka
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Załączniki

Postautor: meleństwo » czwartek, 24 sie 2017, 07:53

Panowie - tradycja to jedno, a sprzedawanie za 5 zł to drugie.
Czemu obywatel ma płacić jak za zboże,a Pan co "tradycyjnie" wyrabia swoje nalewki ma nie płacić podatków? Nikt do nikogo w domu nie wpadł jak ten sobie robił alkohol na własny użytek - a wręcz przeciwnie - sprzedawał go na imprezie plenerowej. Jak masz firmę i odpowiednie zezwolenia to możesz kupić spirytus, i go zmieszać z czym chcesz, a potem sprzedawać. Panowie od kielonków po 5 zeta o to nie zadbali.
W Austrii gdzie rolnicy mogą wytwarzać alkohol bodajże do 1000 litrów (jest to obwarowane obciążeniami prawnymi i bez prawa eksportu) litrowa wódka jabłkowa kosztuje w sklepie 10 Euro.
Życie jest krótkie, a pić się chce

Awatar użytkownika

bolecki
150
Krótko o sobie: Dobry diler nie bierze.
Kontakt:
Załączniki

Postautor: bolecki » czwartek, 24 sie 2017, 08:03

U nas jest taki problem że nie wolno i koniec. Natomiast gdyby można było, oraz płaciło by się od tego sensowny podatek to pojawiło by się sporo firemek.
No ale skarb państwa woli mieć guzik, bo wpływy z kar pewnie idą na przprowadzanie takich akcji. Kto chce zrobić i tak zrobi, a kto chce kupić i tak kupi. Łącznie ze służbami...
Kierownik tartaku pod szyldem bolecki.pl

Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Kontakt:
Załączniki

Postautor: 33cezary » czwartek, 24 sie 2017, 09:37

kolego @maleństwo - użyłeś sformowania - klucza - "Jak masz firmę i odpowiednie zezwolenia to możesz ..." i tak dalej i tak dalej. Jedno małe pytanie - czy w ogóle orientujesz się w najmniejszym stopniu JAK MIEĆ FIRMĘ I ZEZWOLENIA związane z alkoholem wysokoprocentowym? powyżej 18%.

Ja walczę o MOŻLIWOŚĆ posiadania takiej firmy - w najtańszym wydaniu (rozlewnia z KUPIONEGO SPIRYTUSU) - mówimy tutaj o kwotach około 700 - 900 tyś PLN. Lub ponad 2 MLN PLN jeżeli mówimy o produkcji własnego spirytusu. Nie piszę tutaj o DUŻEJ produkcji - to jest MIKRO gorzelnia. Oczywiście w wersji 100% legal.

Prowadzę teraz firmę w 100% legalną produkcja aparatów destylacyjnych, płacę WSZYSTKIE PODATKI i OBCIĄŻENIA za sporą ekipę pracowników, podatki dla Gminy, podatki VAT od sprzedaży itd. wydając na koszty stałe, rozwój produktów i rozwój parku maszynowego w rezultacie produkuję urządzenia ma które NORMALNEGO KOWALSKIEGO W POLSCE NIE STAĆ. A nie jest to spowodowane tym że ja KAPITALISTA zarabiam miliony na klienta krwawicy. O - NIE JEST TAK SŁODKO.

To własnie nasze systemy podatkowe, akcyzowe, VAT i obowiązkowe ubezpieczenia zabijają małą przedsiębiorczość - a co śmieszniejsze - jeżeli nawet ktoś zdecyduje się na płacenie takich danin - to dosłownie "papierologia" i niekompetencja urzędników w niezrozumiałym i zagmatwanym prawie skutecznie "kasuje" śmiałków którzy chcieli by LEGALNIE coś zrobić.

Dlatego zanim cokolwiek napiszesz - sprawdź o CZYM PISZESZ - a nie teksty - "..a Pan co "tradycyjnie" wyrabia swoje nalewki ma nie płacić podatków.." - znam bardzo Wielu takich ludzi którzy z chęcią zapłacili by i 100% swoich dochodów obecnie jako podatki - ale żeby tylko MOGLI pracować legalnie a nie patrzeć przez ramię i myśleć - skarbówka, celna, policja, straż miejska, inny "cicho-ciemny" ? To nie jest "proste" i przyjemne życie.

Dlatego - propagujmy - CHCEMY ROBIĆ LEGALNIE - ALE POSTULUJEMY O PRZEJRZYSTE I PROSTE PRZEPISY REGULUJĄCE NASZE HOBBY.

Cezary

Awatar użytkownika

robert4you
850
Załączniki

Postautor: robert4you » czwartek, 24 sie 2017, 11:01

:respect: :poklon; :klaszcze:

Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP proszę pisać na : moonshiner.rgap (małpa) gmail.com

Opis tu: https://alkohole-domowe.com/forum/post233272.html#p233272

Awatar użytkownika

lesgo58
4500
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Załączniki

Postautor: lesgo58 » czwartek, 24 sie 2017, 12:12

33cezary pisze:
Dlatego - propagujmy - CHCEMY ROBIĆ LEGALNIE - ALE POSTULUJEMY O PRZEJRZYSTE I PROSTE PRZEPISY REGULUJĄCE NASZE HOBBY.

Cezary

Brawo. I nie tylko nasze hobby ale i podstawową działalność gospodarczą.
Jednak pragnienie to pozostanie tylko pobożnym życzeniem bo... jak napisał Cyril Northote Parkinson:
"... cała prawda o tworze administracyjnym jakim jest państwo: gdy instytucja przekroczy liczbę 1000 urzędników nie potrzebuje do swego istnienia świata zewnętrznego - jej własne problemy pochłaniają cały jej czas i wysiłek..."

adasko300
10
Ulubiony Alkohol: Piwo
Załączniki

Postautor: adasko300 » czwartek, 24 sie 2017, 12:42

Ja tylko dla przykładu chciałem podać taki link.
http://www.nalewki.pl/o-firmie.php
Robia nalewki, dostarczają je nawet do Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Sejmu RP, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ciekawy przykład niszowego produktu, który ma nabywców, z górnej półki wręcz bym powiedział.

Awatar użytkownika

klepa
350
Załączniki

Postautor: klepa » czwartek, 24 sie 2017, 12:57

Trzy rzeczy, co niby są oderwane, a w istocie są przejawami tego samego problemu:
1. Jako urzędnik od różnych rzeczy, w tym - rozwoju i promocji, byłem kiedyś w Belgii, aby zapoznać się ze wzorami i rozwiązaniami, a przede wszystkim sposobem myślenia, które "łatwo" można byłoby przenieść do niedorozwiniętej Polski lokalnej. Pan właściciel oprowadzał nas po swoich turystycznych latyfundiach (tu ma to, a tam ma tamto, zależnie od portfela turysty) przeprosił nas w trakcie, ponieważ właśnie dostał wiadomość, że przybyły do niego dwie urzędniczki z ichniego belgijskiego powiatu, żeby pomóc mu rozwiązać jakiś tam problem. Podpowiadam - ten pan był Belgiem, one też belgijskie, a tylko my, Polacy, chybaśmy nie bardzo rozumieli tę po naszemu kuriozalną relację pomiędzy petentem i biurkiem.
2. Po powrocie z Wysp (i krótkiej, bo krótkiej, ale jednak - obserwacji na czym polega relacja brytysz urząd i człowiek rozpoczynający tam własny biznes) udałem się do pewnej instytucji w poszukiwaniu pomocy, ponieważ chciałbym przeszczepić pewien pomysł, co świetnie działa tam, a u nas też ma przyszłość. Pan bardzo mi pomógł (otrzeźwieć!) ponieważ powiedział mi, że aby go zrealizować, zacząć muszę od..? No..?
A TAKI, K*, CH*, ŻE ZGADNIECIE!!! :bardzo_zly:
Muszę zacząć od, UWAGA!, przeczytania ustawy Prawo budowlane.
3. Zamiast przykładów z autopsji, przykład sprzed kilku zaledwie lat: https://wiadomosci.wp.pl/z-bronia-i-w-c ... 419354753a
Pointa - przykład Cezarego to wcale nie jest "dobra zmiana". To siedzi znacznie głębiej w historii i charakterze. Gdzieś głęboko, na samym dnie naszej narodowej cechy - bezinteresownej niechęci do bliźniego swego. Może ona nie jest jakoś wybitnie polska ta cecha, ale z pewnością słowiańska. Polak ma prawo do paskudnego charakteru, złych nawyków, braku empatii, nietolerancji itd. Gdy inni się tego wstydzą, to myśmy (my i ruscy) potrafili uczynić z nich wręcz przymioty obywatelskiej postawy. Mnie skręca, gdy słyszę że nasze państwo jest opresyjne. No jest. Faktycznie. Ciekawe tylko, jakie jest to społeczeństwo, które je tworzy? Ilu wśród nas jest urzędników, policjantów, celników, kontrolerów skarbowych i innych prywatnie zupełnie sensownych ludzi, którzy nie potrafią oprzeć się ABSURDOWI, a którego na co dzień są ofiarami i strażnikami jednocześnie? Jak to Gogol powiedział? Z czego się śmiejecie? :mrgreen:
Maleństwo - bez urazy, ale sam spójrz na swój komentarz i zobacz jak to działa i jak głęboko w nas wszystkich siedzi. A teraz wyobraź sobie, że na forum miłośników baktrianów ktoś rzuca temat: policja skarbowa wyłapała sieć bimbrowników skupionych wokół AD. I jakiś wielbłądolog pisze: i bardzo dobrze! Oni za półdarmo sobie pędzą, a ja muszę płacić w sklepie jak za zboże. Bez urazy. ;)

BimbrownikNI
50
Załączniki

Postautor: BimbrownikNI » czwartek, 24 sie 2017, 13:47

Temu zawsze twierdze. NIGDY NIE WRÓCĘ DO PL. Od dawna prowadzę firmę place podatki w normalnym kraju i tylko czytam i włos mi się jeży co się w pl dzieje.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Kontakt:
Załączniki

Postautor: 33cezary » czwartek, 24 sie 2017, 13:49

Zgadzam się z @klepa w 100%.
Sam Piłsudski powiedział: "Naród wspaniały, tylko ludzie ku...y"

Ale od czegoś trzeba zacząć - właśnie jak nie można za pomocą relacji między ludzkich - musi być jasne i proste prawo - aby w ramach tego prawa nawet jeżeli ludzie to "ku...y" samemu dojść do czegoś. Jeżeli zaś w nas z jednej strony ludzie, z drugiej strony prawo - zawsze wcześniej czy później człowiek zostanie "zatopiony".

Swoje zdanie mam na temat np. mieszkańców USA, ale jedną sytuację zawsze jako pozytyw przedstawiam i wzór do naśladowania.
Reasumując - w porównaniu do przedsiębiorczości, zaradności, zdolności - amerykanie do pięt nie dorastają polakom. Ale ich "spójność" narodowa i "trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość" umożliwia być jednym z najbardziej rozwiniętym narodem świata.

Amerykanin zakłada gorzelnie - przychodzi do niego urzędnik z ratusza i przynosi wszystkie dokumenty według prawa stanowego i federalnego . URZĘDNIK wypełnia dokumenty i URZĘDNIK zajmuje się dokumentami dalej. Na końcu PRZYNOSI LICENCJĘ dla klienta. Klient w czasie rozmowy wyraża WIELKIE ZDZIWIENIE mojemu niedowierzaniu co do postawy urzędnika z ratusza.
Klient rozbraja mnie stwierdzeniem: Urzędnik przecież musi tak pracować bo JA PŁACĘ 8% podatku z mojego alkoholu na urzędnika !!!!! (stan Floryda - małe miasteczko 10 tyś ludzi).

Tutaj mamy obraz całego naszego problemu. Przez tyle lat, wręcz dekad wbijano nam do głowy że PAŃSTWO I URZĘDNICY SĄ NASZYM "ZBAWIENIEM" - że właśnie - tak jak na początku pisałem - dla nas jest standardem i powszedniością że dajemy się prowadzić dosłownie na rzeź jak barany - nieśmiało tylko pobekując - jak urzędnicy nakładają nam podatki w wysokości 50 - 70% (wyroby akcyzowe).

Cezary

Wróć do „Prawo a Produkcja Alkoholi”