Jaki aabratek ?

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48

Post autor: filipmerc »

Niestety archiwizacja nie działa....

Mój budżet to około 500 zł (może nie dużo). Mam już kega 30 litrów, oraz palnik.
Znalazłem taki o to sprzęt http://allegro.pl/destylator-aabratek-k ... 40551.html .
Co o tym powiecie?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: radius »

No, to punktujemy;
1. Zaworek do wymiany. Plastikowy raczej nie nadaje się do gorącego etanolu ;)
2. Brak, co najmniej jednego, portu termometru w kolumnie. Najlepiej gdyby były dwa.
3. Termometr też mógłby być trochę lepszej jakości. Ten za parę złotych potrafi pokazywać prawdziwe "cuda" :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: filipmerc »

A może zarzucicie jakiegoś linka z "dobrym" sprzętem?
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: radius »

Jest kilku producentów kolumn na forum, więc najlepiej jakbyś się z nimi skontaktował. Tyle, ze z takim budżetem trochę będzie "ciężko" :?
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Szlumf
2000
Posty: 2378
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: Szlumf »

filipmerc.
Sprawdź czy nie taniej wyjdzie rury i kompletną głowicę kupić n.p. w Destylandi. Jeżeli nie to negocjuj ze sprzedawcą wydłużenie rury tak by mieć minimum 120cm + 20cm katalizator. Im więcej rury tym lepiej. Z zaworka zrezygnuj. Zrobisz sam (http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p102217) lub kupisz w Destylandii (chyba najtańszy z tych do zaakceptowania). Zamów rurę z 3 portami termometrów lub tylko z 3 dziurami na port fi 8mm. Port zrobisz sam z wężyków silikonowych. Pewnie z racji małego budżetu będziesz na wypełnienie dawał zmywaki z Lidla więc 1-szy port 30cm nad kegiem, drugi w 2/3 wysokości, Trzeci w głowicy. Sprzedaj taboret gazowy i kup grzałki (koniecznie nierdzewne). Zestaw 2x2kW lub 2+1,5kW powinien być odpowiedni. Będziesz mógł pracować bez regulatora dopóki do niego nie dojrzejesz.
Czytaj i myśl by postarać się zrozumieć zasady rektyfikacji. Wtedy nawet na tak skromnym sprzęcie możesz osiągnąć doskonałe rezultaty.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: Drupi »

Nie opłaca się samemu likwić sprzętu, nie wiele się zaoszczędzi, a bez wiedzy można schrzanić jakiś detal a potem problemy. Najlepiej dogadać się ze wspólnikiem, lub kilkoma, i kupić Aabratek za 1700 zł w zwyż, jeżeli się chce żeby było dobre. Ja już kiedyś modernizowałem jak jeszcze miałem ZP, kombinowałem, zmieniałem, wydałem kasę na modernizacje, aż w końcu zobaczyłem że nawet po modernizacji, było dużo straty przy dzieleniu frakcji, bardzo wolno kapało, a jak chciałem szybciej to było nie dobre. Musiałem to sprzedać, kupić co innego, żeby była normalność. Ale to niestety musiało sporo kosztować, żeby było do cukrówki i owocówki. A na tak małym budżecie to nic się nie poprawi. Można tylko robić bimber o posmaku metalu, ewentualnie tylko jakieś owocówki, i mieć małe wymagania smakowe.
I like noble drinks.

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: filipmerc »

Czyli ten sprzęt linku jest zły? Nie mam wogole doświadczenia w produkcji. Wyczytałem że najlepszą opcją dla początkującego jest aabratek. Niestety więcej nie mogę przeznaczyć.
A gdyby sam zmienił ten termometr, dorobił wejście na drugi oraz zmienił zaworek?
Ewentualnie jeszcze takie coś znalazłem: https://www.olx.pl/oferta/aabratek-bimb ... 50701a8b93
http://allegro.pl/aabratek-fi-63-destyl ... 64367.html

Pierro
50
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:36
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: Pierro »

Było już wiele razy. Kolumna wykonana poprawnie i ładnie pospawana. Niestety aby zacząć musisz ją wyposażyć jeszcze w kega (300) grzałki (100) termometry (3x40) i wypełnienie (zmywaki -60, lub sprezynki 300). Sam sobie odpowiedź czy warto.

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: filipmerc »

Kega już posiadam wraz z palnikiem. Czyli musiał bym dokupić termometry?

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: filipmerc »

Czy taka chłodnica będzie wystarczająca?
Film prezentujący działanie:
https://www.youtube.com/watch?v=_2sOyY0mqEI
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: rozrywek »

Rozumiem że jesteś początkujący i gubisz się natłoku wiedzy, jednak od lektury to nikogo nie zwalnia.
(To był mały opierdziel) Za dużo pytań, a za mało zaangażowania własnego.

Lepiej na spokojnie, bez nerwów i zbytniego wydawania kasy. Na razie nie kupuj nic, zapoznaj się bardziej z tematem, który notabene łatwym nie jest.
Proponuję na początek, a może jednak na koniec, czym jest destylacja, a czym Rektyfikacja.
Tylko bardzo proszę...nie rób ZACIERU z cukru....

A Aabratek, jest, postrzegany dwojako, przynajmniej dla mnie. W zamyśle konstruktora był czymś rewelacyjnym, nowym i naprawdę można by rzec rewolucyjnym.
Tylko nie każdy jednak chyba chwyta, co autor miał na myśli.
Powodzenia i do skarbonki to i owo a lepiej na tym wyjdziesz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: filipmerc »

W sumie dużo czytałem i stwierdzam że mocno jeszcze mieszam pojęciami. Za każdym razem muszę zerkac do slowniczka.
Na dzień dzisiejszy znam napewno podstawy : Zacier się skrapla i zostaje w jeziorku. Zaworkiem regulujemy przepływ alkoholu. Im mniejszy przepływ tym większa jego moc, lepszy smak, ponieważ to co nie zdąży zlecić krąży w układzie jeszcze raz i oczyszcza się z "glutow" .
A destylacja to porostu skroplenie się alkoholu i wylot (nie ma tu możliwości krążenia w układzie ).
Proszę mnie uświadomić czy tak jest?
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: robert4you »

W bardzo dużym uproszczeniu się zgadza.
************************************************************************
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: seneka »

W sumie nie ta cena, ale biegnij do banku, po chwilówkę, pożycz od sąsiada i spójrz na dzisiejszy post w dziale targowisko. Super oferta.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA

Autor tematu
filipmerc
5
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 12 sie 2017, 07:48
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: filipmerc »

Pierro pisze:Było już wiele razy. Kolumna wykonana poprawnie i ładnie pospawana. Niestety aby zacząć musisz ją wyposażyć jeszcze w kega (300) grzałki (100) termometry (3x40) i wypełnienie (zmywaki -60, lub sprezynki 300). Sam sobie odpowiedź czy warto.
Właśnie szukałem i nic na temat tego Pana z olx nie znalazłem na naszym forum...
Kega mam więc odpada, na dzień dzisiejszy mam palnik, więc do zestawu musiał bym dokupić druciaki.

Pierro
50
Posty: 66
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwie 2017, 23:36
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: Pierro »

Ja też zaczynałem na podobnej kolumnie i z doświadczeniem wiem, że się da, ale... Ale jak to bywa,co tanie to drogie. W późniejszym czasie i tak dopłacisz i to podwójne. A to podzielenie kolumny, bo za wysoka i nie ma jak jej przewieźć, a, to lepsze termometry, a to grzałki, bo prądem wygodniej i taniej, a jak grzałki to przeróbka Kega ( wstawienie mufy) itd.
A co do osoby sprzedającej to kolega z forum o nicku koalak. Wpisz w wyszukiwarkę i będziesz wiedział więcej.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Jaki aabratek ?

Post autor: psotamt »

Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”