Bezpieczne psocenie - czyli jak postępować z prądem

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Autor tematu
dejmian
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 22 mar 2014, 19:12
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: dejmian »

W momencie gdy zdecydujemy się na konstrukcję grzaną elektrycznie, pojawia się problem związany z zapewnieniem bezpieczeństwa. Zagrożenie porażenia prądem, gdzie mamy wodę w niej grzałki, a nasz keg jest zrobiony w całości z metalu, kolumna również. Wszystko to powoduje że możemy bardzo łatwo być porażeni prądem. Bardzo ważne jest aby nasza aparatura posiadała potencjał ziemi, a instalacja elektryczna do której podłączamy nasz wehikuł czasu była sprawna. Bardzo dobrze by było aby nasza aparatura była zabezpieczona wyłącznikiem Różnicowo - prądowym. Jeśli takowego nie mamy to dobrze by było zlecić wykonanie takiej instalacji dobremu elektrykowi. Ostatecznie możemy naszą aparaturę uziemić na sztywno, tj podpiąć do trwałych uziomów np rur z wodą, jeśli są metalowe.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Bezpieczne psocenie - czyli jak postępować z prądem

Post autor: masterpaw2 »

Bezpieczeństwo to podstawa-fakt! Ale jeśli mamy poprawnie zamontowane i podłączone grzałki, to praktycznie nie ma prawa nic się wydarzyć(uziemienie), a różnicówka w obecnych czasach to już w zasadzie standard (mowa oczywiście o tym jak powinno być, a jak jest każdy wie)
Prosta zasada, do kolumny w trakcie procesu nie podchodzimy na boso, a będziemy żyć :ok:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”