Spawanie TIG

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy

Post autor: rozrywek »

Lutowaniem nie da się pospawać. Ale zlutować już tak. Fortepian zasłonisz,ale słonia już nie zafortepianisz. Będziesz lutował, na distal sklej.
Zdrowiu przede wszystkim szkodzi to co jesz. Poczytaj sobie etykiety z opakowań badziewia tego co codziennie kupujesz. Martwisz się zdrowiem chcąc oszczędzić? a proszę bardzo.
Czym to grozi kolumnie rektyfikacyjnej? a tym że będzie bardziej chińska niż profesjonalna. A z żoną o koszta kłócić się nie należy, wystarczy się rozwieść. I pieniądze się znajdą i czas,.....
Drupi, naprawdę......w chaotyczności pisowni wygrywasz zdecydowanie, w logice wypowiedzi peleton do ciebie należy, w chęci zrobienia czegoś byle jak wygrywasz forumową zardzewiałą kanę.



A z Chin to tylko i wyłączne 17-letnie Chinki i to też nie na długo
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
promocja

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: Drupi »

Rozrywek nie bądź takim asem forumowym, ja robie błędy ale nie robie takich jak Ty gdy 6 lat temu często przy pierwszych wpisach zaczynałeś zdanie z małej litery itd. Do tego nawet nie potrzeba myśleć o gramatyce. Zaczynałes od bańki po mleku, i wszystko chciałeś dopasowywać do tej bańki. Też dużo pytałeś o różne sprawy do których starsi forumowicze musieli mieć cierpliwość żeby Ci odpowiadać. Widzialem starsze tematy jak wszedlem na Twój profil.
Każdy kto ma umiarkowane wpisy świadczy o swojej kulturze i wyrozumiałości.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4905
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 844 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: rozrywek »

Owszem robiłem błędy, za co wylano mi kubeł zimnej wody na głowę. Nie narzekałem.
Nie zamierzam się tego wstydzić, notabene ta bańka na mleko jest u mnie i będzie. Stoi na honorowym miejscu i nie zamierzam jej wyrzucić.
Oczywiście że ja też kiedyś zaczynałem, tylko bardzo szybko się nauczyłem że coś co robisz należy robić porządnie a nie po łebkach.
I na to właśnie zwróciłem ci uwagę. Jeśli poczułeś się przez to urażony to w takim razie przepraszam. Rób jak uważasz, spawaj jak uważasz.
A jak masz jakiś problem, pytania to chętnie na stan swojej pędniczej obecnej wiedzy pomogę.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: Lootzek »

Na swój szorstki sposób, ale rozrywek ma rację. Tu się zbytnio nie da po łebkach i na skróty. Projekty aparatur i technika ich wykonania i tak są doskonale.. zoptymalizowane. Każde pójście w dół poskutkuje choćby rdzewiejącymi spawami, złą pracą układu czy upierdliwą obsługą.
Sam jestem tym czwartym mędrcem który udał się do dzieciątka do stajenki na skróty i do dziś nie doszedł ;) Kombinacje kosztowały mnie półtora roku obsuwy z kolumną i od cholery zbędnych kosztów. Sorry, takie mamy hobby ;)
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: magius »

Co do spawania stali nierdzewnej możesz jeszcze wejść w metodę MIG (131). Drut nierdzewny (najpopularniejszy jakiś G 18 8) + gaz ochronny z dodatkiem max. 2,5% CO2. Lutowanie. Zasada jest taka, że im więcej pierwiastków jest w stali tym ciężej się lutuje a stal nierdzewna jest wysokostopowa - nie mówię, że jest to niemożliwe. Nie wiem jakie koszty byłyby topnika oraz lutu, tutaj nie mam wiedzy na ten temat. Najprościej byłoby kupić kilka elektrod otulonych o średnicy 2,5mm (może znalazłby się jakiś producent co produkuje mniejsze średnice) i tym pospawać małym prądem. Wiadomo nasze sprzęty to małe przekroje a przy elektrodzie otulonej łatwo o przepalenia, chociaż za tą metodą stoi największy plus - sprzęt jest najtańszy i nie trzeba się męczyć z gazami osłonowymi :)
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: gr000by »

Lutowanie twarde pozwala łączyć stal KO z miedzią, więc stal ze stalą też pewnie połączy, lecz wymagania są prawie jak dla spawania...
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

gary1966
450
Posty: 485
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 21:18
Podziękował: 137 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: gary1966 »

Serwus, ja kiedyś "połapałem" elektrodą do KO, a dla uszczelnienia lut miękki z kwasem, trzyma do dziś,... lecz nie ma jak tig w osłonie argonu.
https://www.youtube.com/watch?v=Kuv7n0x3hko
https://www.youtube.com/watch?v=AHbHSXajgZA
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: magius »

gr000by pisze:Lutowanie twarde pozwala łączyć stal KO z miedzią, więc stal ze stalą też pewnie połączy, lecz wymagania są prawie jak dla spawania...
Słuchaj obecnie można lutować twardo materiały i kompozyty ceramiczne z metalami za pomocą lutów aktywnych z dodatkiem metali reaktywnych lub używając lutów srebrnych, niklowych bądź złotych po uprzednim wytworzeniu na elemencie ceramicznym metalowej warstwy pośredniej związanej z podłożem.
Napisałem, że jest to niemożliwe? Była mowa o warunkach warsztatowych, więc wyjaśniłem temat tak jak autor zapytał. Stal nierdzewną ciężko się lutuje, jednak nie jest to niemożliwe.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: gr000by »

Wymagania jak dla spawania - chodziło mi o wysoką temperaturę, a nie o "niewykonalność" takiego połączenia.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

magius
200
Posty: 202
Rejestracja: niedziela, 18 maja 2014, 18:46
Krótko o sobie: Mały, pokręcony...
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: magius »

Mnie też trochę poniosło, byłem wczorajszy...
Przepraszam, jeżeli Cię gr000by uraziłem.
Jeszcze co do lutowania, spawania. Są to dwa różne procesy, nie można ich tak wprost porównywać. Jednak racja, lutowanie nierdzewki wymaga większego przygotowania aniżeli np. miedzi.
Awatar użytkownika

voytek.lewy
50
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 15 sty 2017, 12:45
Krótko o sobie: W podstawówce Ojciec pokazał mi diodę led, tranzystor no i zbudowałem multiwibrator, a potem to już jakoś poszło.
Ulubiony Alkohol: Bushmills Black Bush, Glenfiddich 12YO, dobra śliwowica.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: voytek.lewy »

Jakie macie techniki robienia podpory gazowej do osłony grani? Jestem początkujący i nie znalazłem podpowiedzi w tej kwestii. Mam TIGa i się uczę. Zakładając parę schematów:
1. wspawanie rury do dna kega. Dnem do góry, aby było łatwiej i co, jak wypełnić dno kega gazem?
2. Łączenie rur, to wyczytałem, żeby zaklejać folią lub papierem oba końce spawanego odcinka i wykonać jakiś otwór na przeciwko podawania, aby argon wypływał przezeń, po to aby nie wypychało spoiny.
Chcę to pojąć i opanować, bo jako początkujący mogę nie opanować łączenia bez przetopu, aby grań nie zrobiła się "ciemną purchawką".
Ostatnio zmieniony niedziela, 12 mar 2017, 02:43 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Konieczne poprawki.
buduję kolumnę, głowica thor'a, keg50l, bufor, olm, chłodzenie zamknięte, sterownik PLC, co się da to samemu ;]

tomsi_tomsa
10
Posty: 15
Rejestracja: sobota, 30 mar 2013, 18:57
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 3 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: tomsi_tomsa »

Witam.
Możesz to zrobić następująco:
1 Zaklejasz dalszy koniec rury którą będziesz spawać i robisz kilka otworów aby gaz się tamtędy wydostawał.
2 Znajdujesz miejsce na doprowadzenie gazu do kega, wkładasz rurkę przez którą będzie doprowadzony gaz do wnętrza kega i uszczelniasz.
3 Uszczelniasz wszelkie otwory niezwiązane ze spoiną.
4 Puszczasz gaz do kega i czekasz. (Jeżeli keg ma 50l a przepływ gazu ustawisz na 10l/min., to czekasz ponad 5 min, lepiej chwilę dłużej)
5 Sczepiasz rurę z kegiem.
6 Spawasz.
Wykonanie takiej spoiny jest łatwiejsze niż bez podpory gazowej. Powodzenia.
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: cumel »

Możesz też zastosować pastę SOLARFLUX. Tu więcej na temat tej pasty https://www.rywal.com.pl/produkty/urz%C ... etail.html

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: rastro »

Ta... wewnątrz kega to trochę słabo z dostępem.... no i ta atrakcyjna cena...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

dejmian
10
Posty: 16
Rejestracja: sobota, 22 mar 2014, 19:12
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Spawanie TIG

Post autor: dejmian »

Zastanawia mnie jak ta podpore z gazu zrobic, jesli rura z dwóch stron otwarta? Jak technicznie ma to wyglądać

El Adam
30
Posty: 42
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 01:35
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: El Adam »

Czytaj trzy posty wyżej , punkt 1.
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: herbata666 »

Zatykasz obydwa końce rury, w jeden wprowadzasz wężyk z gazem w drugim na górze robisz otwór, puszczasz gaz i czekasz (prędkość wypływu na rotametrze/pojemność rury lub zbiornika).
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

maniek86
200
Posty: 224
Rejestracja: wtorek, 9 cze 2015, 17:45
Krótko o sobie: siłownia,boks,golebie wysokolotne,domowa łycha
Ulubiony Alkohol: Hudson Manhattan Rye
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Uk
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: maniek86 »

Możesz użyć taśmy papierowej chyba że spaw jest blisko( może się odkleić) albo aluminiowej ta powinna dać radę.
Bimber forever !!!
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: Doody »

Takie zboczenie zawodowe..nie "spaw" tylko spoina... Spaw to raczej po imprezie jak przesadzimy z nie najlepszą psotą ;)
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

DoktorPio
100
Posty: 119
Rejestracja: niedziela, 11 paź 2015, 21:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Piwowar
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 52 razy
Kontakt:
Re: Spawanie TIG

Post autor: DoktorPio »

Można jeszcze zamiast podawania argonu od strony grani zastosować specjalna pastę która chroni spoinę przed utlenianiem spoiny :ok:

b1std
30
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 15 lut 2013, 10:06
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: b1std »

Przecież kolega wyżej już o tym wspomniał:
cumel pisze:Możesz też zastosować pastę SOLARFLUX. Tu więcej na temat tej pasty https://www.rywal.com.pl/produkty/urz%C ... etail.html

newcomer
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 18 gru 2010, 21:42
Podziękował: 1 raz
Re: Spawanie TIG

Post autor: newcomer »

Z tematu nasuwa się jeden wniosek że, tigiem nie pospawa się na zewnątrz, tylko w pomieszczeniu, lub w specjalnych kabinach.
Liczyłem, że będę mógł go użyć na zewnątrz :(

El Adam
30
Posty: 42
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 01:35
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: El Adam »

Zupełnie błędny wniosek, można spawać na zewnątrz tak samo jak przy innych technikach spawania. Tylko w przypadku rur i zbiorników trzeba argon podawać również do środka, najłatwiej z drugiej butli podawać w przepływie ok. 5 do 10 l/min, tak jak poprzednicy pisali zatykając wszystkie wyloty (pozostawiając małą dziurkę na przepływ).
Awatar użytkownika

voytek.lewy
50
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 15 sty 2017, 12:45
Krótko o sobie: W podstawówce Ojciec pokazał mi diodę led, tranzystor no i zbudowałem multiwibrator, a potem to już jakoś poszło.
Ulubiony Alkohol: Bushmills Black Bush, Glenfiddich 12YO, dobra śliwowica.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: voytek.lewy »

Kolego El Adam, wydaje mi się, że kolega newcomer miał na myśli spawanie na zewnątrz pod chmurką, gdzie wiatr rozwiewa gaz. Słyszałem od kumpla, że zdarzało się im podczas prac przy balustradach z nierdzewki, że kartonami osłaniali miejsce spawania przez wiatrem właśnie.

Wydaje mi się, że wszystko kwestia doboru ilości przepływu gazu, ewentualnie mogłoby pomóc w takich pracach zastosowanie tzw. soczewki, która pozwala na bardziej linearny wypływ gazu wokół elektrody.
buduję kolumnę, głowica thor'a, keg50l, bufor, olm, chłodzenie zamknięte, sterownik PLC, co się da to samemu ;]

newcomer
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 18 gru 2010, 21:42
Podziękował: 1 raz
Re: Spawanie TIG

Post autor: newcomer »

Dokładnie, miałem na myśli spawanie pod chmurką.

El Adam
30
Posty: 42
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 01:35
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: El Adam »

Kolego voytek.lewy masz całkowitą rację, pod chmurką trzeba się trochę osłonić jakimś parawanem (jak są podmuchy). Argon przepływa przez ceramiczną dyszę lub soczewkę skupionym strumieniem i zasłonięcie przed wiatrem nie jest takie trudne. No chyba że mamy podmuchy jak dzisiaj, wtedy ani parawan ani namiot nie pomoże.
Awatar użytkownika

voytek.lewy
50
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 15 sty 2017, 12:45
Krótko o sobie: W podstawówce Ojciec pokazał mi diodę led, tranzystor no i zbudowałem multiwibrator, a potem to już jakoś poszło.
Ulubiony Alkohol: Bushmills Black Bush, Glenfiddich 12YO, dobra śliwowica.
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: voytek.lewy »

Mam pytanie do spawaczy. Po czym poznać, że zrobił się ładny przetop z drugiej strony? Spawałem dziś dno kega, miałem osłonę gazem od środka, starałem się nie śpieszyć, a i tak raz wychodził przetop a raz nie. Czy kąt prowadzenia elektrody będzie miał wpływ? Podejrzewam, że trzeba bardziej prostopadle do materiału...
Mając osłonę, można np grzać w miejscu długo bez obawy, że wszystko spłynie?
Pokazałbym zdjęcie, ale coś telefon mi szfankuje.
buduję kolumnę, głowica thor'a, keg50l, bufor, olm, chłodzenie zamknięte, sterownik PLC, co się da to samemu ;]

El Adam
30
Posty: 42
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 01:35
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: El Adam »

Nie kąt prowadzenia elektrody a bardziej zachowana równomierna szczelina pomiędzy spawanymi elementami i odpowiedni przepływ gazu formującego. Mając dobrze ustawioną osłonę gazu nie będzie się tworzyła czarna zgorzelina od wewnętrznej strony. W naszym hobby przetop wcale nie jest konieczny.

b1std
30
Posty: 38
Rejestracja: piątek, 15 lut 2013, 10:06
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: b1std »

Ładny przetop to ładna "spoina" z drugiej strony materiału spawanego.
Tak, kąt prowadzenia ma znaczenie, kąt podawania spoiwa też (jeżeli konieczne)
Generalnie nie można długo grzać w jednym miejscu, ale czasem trzeba.
Najważniejsze oprócz spawania jest spasowanie elementów.
Awatar użytkownika

janus
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 22:13
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: janus »

Pytanie techniczne o poduszkę argonową jaki rodzaj reduktora ma być aby dało się podawać gaz do środka czy musi on być z dwoma rotametrami? Bo mam taki jak na zdjęciu i obawiam się że nie nadaje się
Obrazek
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3803
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: Doody »

Nie jestem specem od TIG-a ale podwójny rotametr służy do dwóch niezależnych odbiorów gazu, czyli wtedy kiedy jedna butla obsługuje dwa stanowiska spawalnicze. Posiadam taki reduktor do...akwarium ;) . Mam możliwość dostarczanie CO2 do dwóch niezależnych zbiorników.
Pozdrawiam
Darek

El Adam
30
Posty: 42
Rejestracja: środa, 31 gru 2014, 01:35
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: El Adam »

Spawanie TIG w osłonie argonu rur i zbiorników polega na stałym podawaniu gazu do wnętrza (z przepływem), do tego potrzebny jest podwójny rotametr lub druga butla z argonem. Inaczej się nie da.
Awatar użytkownika

gudek117
30
Posty: 34
Rejestracja: środa, 16 gru 2015, 14:24
Krótko o sobie: Aabratek :)
Ulubiony Alkohol: Wykonany przez siebie
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Re: Spawanie TIG

Post autor: gudek117 »

Cześć wszystkim. Pozwolę wtrącić się Wam w słowo i zapytać czy ktoś z was oferuje jakąś pomoc oczywiście nie za darmo przy tworzeniu kolumny rektyfikacyjnej??? Jestem z okolic Szczecinka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”