Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Porywanie cieczy z kotła, dziwny smak i zapach destylatu oraz wszelkie inne problemy związane z destylacją...

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy

Post autor: toff10 »

Hej to już mój drugi sprzet tym razem w pełni automatyczny. Kupiłem destylator kolumna 1.3 metra keg ocieplony 50l z 2 grzałkami 2000 i 1600w oraz odstojnikiem i sterownikiem.Sterownik ustawiłem tak jak powienien pracować czyli temperatura kolumna 78c oraz keg przy 98 odcięcie. Poszedł rozpuch 300ml i wszystko byłoby w porządku gdyby nie fakt iż moje 7litrów 92% śmierdzi jak zgniłe jaja bleeee.
Według zaleceń producenta wpierw wygotowałem kega wraz z kolumna - wodą z kwaskiem cytrynowym, wszystko zlałem ( ale nie wypłukałem) Potem wlałem cukrówkę i włączyłem program. W momencie osiagniecia 90 stopni w garze i 78 na kolumnie okazało się że rura na łączeniu puszcza więc szybko wyłączyłem. Zanim sprzet został naprawiony mineło pare dni . Wszystko złozyłem odpaliłem jak trzeba i na kolumnie sterownik trzyma temperaturę 78% (+-1) leci cały czas 92 % ale strasznie śmierdzi jak zgniłe jajca. Ma ktoś jakis pomysł ? Czy może to być przyczyna iż raz ugotowałem potem ostygło i jeszcze raz to zagotowałem ? A może niedopłukany kwasek ? Cukrówka zrobiona tradycjnie jak zawsze 5.5 kg na 20l wody plus drożdze alcotec. Pomocy !!
alembiki
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: robert4you »

Cztery lata na forum i zero pojęcia o prowadzeniu procesu. Gratulacje.
************************************************************************

Saccharomyces
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: Saccharomyces »

Zła wiadomość to taka, że winny jest sprzęt.......
Smrodu jajec pozbędziesz się montując miedziany katalizator, ale i tak produkt będzie do bani - odstojniki, "automatyzacja", temperatura 78 stopni.....
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: daniel86 »

toff10 pisze:Ma ktoś jakis pomysł ?
Ja mam: daj sobie trochę czasu na przyswojenie informacji dostępnych na forum, bo Twoja wiedza o destylacji i rektyfikacji (pomimo czterech lat na forum) jest na poziomie 1 w skali
1-10. Bez obrazy, ale jeśli kupiłeś "automat" z odstojnikiem i nie masz pojęcia o wiązaniu związków siarki przez miedź, to wyższej oceny nikt Ci tu nie wystawi.
Do dzieła :czytaj:
Awatar użytkownika

Blażej
100
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 17 wrz 2016, 12:31
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 32 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: Blażej »

Platynowy szpadel wysadzany diamentami. Kolumna z odstojnikiem, automat, włączyłem program, sterownik trzyma 78% +- 1, 92% a podobno automat, wali jajami jak koledzy napisali wyżej. Jedyną pomocą to czytanie ze zrozumieniem. Dzięki za dobry dowcip na koniec ciężkiego dnia. Dobranoc.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3804
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: Doody »

Post Autora to chyba na żart...
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: masterpaw2 »

Koledzy, chłopakowi się tylko program w "automacie" popitolił, a Wy drzecie z niego łacha :D :freak: :D
Następnym razem wciśnie dobry guzik i automat zagada :klaszcze:
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: lesgo58 »

Dobry automat nigdy nie jest zły a 92% to nie jest tak wcale źle.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: ramzol »

Daj link do tego automatu lub jakikolwiek dokladny opis. Średnica, termometry, wypełnienie itd.
Zagęszczając informacje podane wyżej, po odrzuceniu przed i pogonu zostaje niewiele serca :lol: Daj miedź do rury.
Odpuść automat i jezeli średnica to więcej niż 50mm to pracuj na 2kw (jedna grzałka). Jezeli możesz to oddaj to ustrojstwo i dozbieraj do aabratka.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

robert4you pisze:Cztery lata na forum i zero pojęcia o prowadzeniu procesu. Gratulacje.
Dziekuję za szczerość jednak zamiast hejtowac mógłbys pomóc..
daniel86 pisze: Ja mam: daj sobie trochę czasu na przyswojenie informacji dostępnych na forum, bo Twoja wiedza o destylacji i rektyfikacji (pomimo czterech lat na forum) jest na poziomie 1 w skali
1-10. Bez obrazy, ale jeśli kupiłeś "automat" z odstojnikiem i nie masz pojęcia o wiązaniu związków siarki przez miedź, to wyższej oceny nikt Ci tu nie wystawi.
Do dzieła :czytaj:
Rozumiem wybacz że nie jestem wybitnym chemikiem ale mógłbyś mi pomóc.. Kolega zaproponawał mi abym pociął w 2cm pierścionki ok 2m miedzianej rury fi10 i razem z tym gotował cukrówkę jak myślisz ?
Doody pisze:Post Autora to chyba na żart...


to nie żart tylko problem kolego zamiast się śmiać zaproponuj cos sęsownego.

Drodzy hejterzy :)

Bardzo się cieszę że mogłem wam poprawić humor i wreszcie macie się z kogo pośmiać . Kiedyś to forum służyło do pomocy dziś jak widzę fala hejtu nawet tego miejsca nie ominęła. To że jestem 4 lata na forum nie oznacza że ze mnie kiepski bimbrownik. Mój pierwszy sprzęt skonstruowałem właśnie 4 lata temu składał się z kany 25 litrów +miedzianej rury fi 40 zakończony trójnikiem na termometr w silikonowym korku oraz nierdzewną chłodnicę z 3 metrową wężownicą. Wszystko pracowało na płycie indukcyjnej i tworzyło trunki których niejeden by się nie powstydził... Znajomy powiedział mi że jego kolega kupił ten sam sprzęt i jest zadowolony więc i ja chciałem mieć pod ręką zimne palce i 50 litrowego potwora. Wybaczcie że nie jestem wybitnym chemikiem i nie znam się za bardzo na przyswajaniu siarki do stali nierdzewnej i proszę zamiast kpić pomóżcie.
Pewien bimbrownik stwierdził że nie ma tam miedzi i dlatego efekt jest jaki jest. Zalecił mi żebym pociął w pierścionki po 1.5 cm ok 3 m miedzianej rurki fi 12 i razem z nimi gotował cukrówkę co na ten temat myślicie ?

P.s oto link do mojego sprzętu jedyna różnica to że mój ma 1 odstojnik :

http://allegro.pl/automat-destylator-ke ... 03a69be3eb
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: radius »

Kolego toff10.
Niestety koledzy mają rację. Kupiłeś gówniany sprzęt (bez obrazy), to i luksusów na nim nie ukręcisz ;)
Po czterech latach na forum, powinieneś wiedzieć "trochę" więcej o zimnych palcach, odstojnikach i tych "automatach" polecanych przez wytwórców balustrad z Alle...
Teraz nie pozostaje ci nic innego jak zasiąść do lektury :czytaj:
http://alkohole-domowe.com/forum/jak-ot ... 10969.html
http://alkohole-domowe.com/forum/odstoj ... t9099.html
http://alkohole-domowe.com/forum/zapach ... t2501.html
a potem już tylko niezbędna przeróbka sprzętu i ... może będziesz zadowolony ;)
Ach, byłbym zapomniał. Pozostaje jeszcze kwestia "automatycznego" sterowania, ale żebyś nie miał za łatwo, to już sam poszukaj na forum.
Zapewniam cię są tematy, które powinieneś przeczytać :ok:

P.S.
http://sjp.pl/hejt
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: ramzol »

Jak możesz o oddaj. Nie spełnia tego co obiecał sprzedawca. Wtopiłeś i to mocno. Resztę napisał Radius.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

daniel86
30
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 11 kwie 2016, 16:31
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: daniel86 »

toff10 pisze:
Rozumiem wybacz że nie jestem wybitnym chemikiem ale mógłbyś mi pomóc.. Kolega zaproponawał mi abym pociął w 2cm pierścionki ok 2m miedzianej rury fi10 i razem z tym gotował cukrówkę jak myślisz ?
Również nie jestem wybitnym chemikiem - nawet zwykłym chemikiem nie można mnie nazwać. Za mało przykładałem się do przedmiotów ścisłych :oops: Opanowałem jednak umiejętność czytania ze zrozumieniem i korzystania z "szukajki". Dzięki temu staram się wykorzystywać wiedzę mądrzejszych ode mnie - już zawartą na forum. Dlatego radzę Ci skorzystać linków podrzuconych przez Radiusa.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury
P.S. To nie hejt. Raczej reprymenda...

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

daniel86 pisze:
toff10 pisze:
Rozumiem wybacz że nie jestem wybitnym chemikiem ale mógłbyś mi pomóc.. Kolega zaproponawał mi abym pociął w 2cm pierścionki ok 2m miedzianej rury fi10 i razem z tym gotował cukrówkę jak myślisz ?
Również nie jestem wybitnym chemikiem - nawet zwykłym chemikiem nie można mnie nazwać. Za mało przykładałem się do przedmiotów ścisłych :oops: Opanowałem jednak umiejętność czytania ze zrozumieniem i korzystania z "szukajki". Dzięki temu staram się wykorzystywać wiedzę mądrzejszych ode mnie - już zawartą na forum. Dlatego radzę Ci skorzystać linków podrzuconych przez Radiusa.
Pozdrawiam i życzę miłej lektury
P.S. To nie hejt. Raczej reprymenda...

Linki przeczytałem i jestem w takcie modernizacji.. Jednak jedyny Radius udzielił mi jakichkolwiek wskazówek . Reszta cóż brak słów .. Podejrzewam że 70% z komentujących sama czegoś się dowiedziała na tym temacie - Serdecznie Pozdrawiam Resztę :womit:
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: ramzol »

Kolego, naiwniaków kupujących wieszaki z aledrogo jest wielu. Pomagających też. Pomyśl tylko o tym że ten temat powraca odkąd tu jestem. Wystarczyło zapytać. Z drugiej strony opis destylatora w aukcji brzmi jak "... a Niemiec płakał jak mi go oddawał." Kupiłeś wieszak na allegro za 1200zł. Pozostaje współczuć.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.
Awatar użytkownika

mariusz19029
100
Posty: 134
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 22:56
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: mariusz19029 »

toff10 pisze:Podejrzewam że 70% z komentujących sama czegoś się dowiedziała na tym temacie -
Nie obraź się, ale czego niby ktoś miał się dowiedzieć, że zanim coś się kupi to należy trochę pomyśleć? Więcej pokory. A teraz do rzeczy.

Jeżeli możesz, to spróbuj zwrócić ten sprzęt lub sprzedać komuś, a później wspólnie pomożemy Ci wybrać coś lepszego.

Co do tego "sterownika" to lepiej by było gdybyś prowadził proces manualnie, tak będzie lepiej. Przede wszystkim przeczytaj temat wysłany przez Radiusa odnośnie robienia spirytusu na zimnych palcach.

Co do samego problemu zgnilych jaj, to przede wszystkim dokup powiedzmy 0,5 l sprężynek miedzianych i wsyp jako wypełnienie na samym dole kolumny. To powinno pomóc.
http://destylatory.sklep.pl/index.php?i ... er=product
Przykładowo takie sprężynki jak w tym linku. Musisz też zwrócić uwagę na robienie nastawów cukrowych, od tego jak go zrobisz też będzie dużo zależeć, szczególnie przy tak kiepskim sprzęcie.

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

Problem Polega na tym że mieszkam na wyspach i nie bardzo mam dostęp pewnych rzeczy jak np sprężynki. Sprzętu już nie oddam więc trzeba robić czym jest . Przeczytałem wszystko co wysłał mi kolega Radius , oraz parę linków jeśli chodzi o wypełnienia. Doszedłem do wniosku że po pierwsze na GWAŁT potrzebuję miedzi. Najmniejszy rozmiar miedzianej rurki jaką obecnie posiadam to pół cala czy 12.70 mm . Pierwsza część kolumny ma 60 cm długości - fi 50. Na podstawie tego co przeczytałem wpadłem na pomysł iż wypełnię te 60 cm miedzianymi pierścionkami (3m - miedzianej rurki pociętymi w około 7-8 mm dzwonki) potem zostaje mi jeszcze 30 cm do zimnych palców więc tam umieszczę około 4 może 5 nierdzewnych zmywaków. Powinno pomóc jak myślicie ? ?

Jeśli zaś chodzi o cukrówkę robię ją zawsze tym samym sposobem. 20 l wody + 5.5 kg cukru + pół paczki alcotec classic . Idą jak złoto :) Po 2 tyg odgazowana , przezroczysta
i ściągana przez rurkę aż się prosi o gotowanie :)
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: ramzol »

Minusem miedzianego wypełnienia jest wysokość półki teoretycznej. Rurka/sprężynka"homemade " to juz lipa. Do dobrego napitku potrzebujesz 120 cm SP. Półka ma 2,5 cm. Stosując 60cm miedzi stracisz sporo. Poszukaj w necie albo załóż temat, może ktoś mieszka niedaleko i ma na zbyciu. Opcja druga to miedź tylko do pierwszego procesu a drugi już tylko na stali. Zastanów się mocno nad sprężynkami bo sporo ułatwiają i mają bezpośredni wpływ na jakość urobku. Opcja dla miedzi to rurka z układu hamulcowego fi 6 lub kabel elektryczny. Najlepiej linka z cienkimi włosami które zwiniesz w małe sprężynki. Mozolna praca bo sam kiedys robiłem.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

Hmm .. To ile cm sprężyny z tych 60 ?

Myślisz ze tyle wystarczy ? A co ze zmywakami?


http://allegro.pl/sprezynki-miedziane-w ... 75365.html
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: ramzol »

Nie cytuj postu poprzedzającego, robisz bajzel. Jak dostajesz paczki z polski to kup jedne i drugie. SP to podstawa przy cukrze. Miedzianych tak ze 25cm. Pewnie szklanka wystarczy. Szukaj Szymonli na leegro-a. Albo poczytaj na forum jest i tym trochę. Przygotuj się na przeróbki i wywal automat.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

Witam Ponownie :)

A więc sprzęt wyglądał dokładnie tak : http://allegro.pl/destylator-automatycz ... 92704.html

Jako że mieszkam za granicą i kupiłem sprzęt bez możliwości zwrotu zrobiłem tak :

- wyciąłem odstojnik i bezpośrednio złączyłem kolumnę z chłodnicą
-60 centymetrową pierwszą część kolumny wypełniłem 2 miedzianymi podporowymi zmywakami :
http://allegro.pl/zmywak-miedziany-40g- ... MWU1NjU%3D

- następnie wsypałem 0.5 litra sprężynek miedzianych :
http://allegro.pl/sprezynki-miedziane-w ... JhYWQ%3Dem

- potem kolejne 2 miedziane zmywaki.. (wszystko dobrze ubite :))

Porady wyczytałem na naszym super forum z pomocą kolegów w tym temacie i jestem wszystkim niezmiernie wdzięczny za pomoc.
Grzanie odbędzie się równo za 7 dni czyli 22 czerwca :D

Teraz Panowie jeszcze pytanie:

- Czytałem wiele postów na temat iż z odstojnik zamiast wycinać można z niego zrobić dodatkowy deflagmator czyli co ? Jak blondynce wytłumaczyć... zawsze połączyć z powrotem go mogę ale nawet gdyby to mam go wypełnić miedzią ? jaki ma to efekt ? bo nie bardzo rozumiem o co w ogóle chodzi ?

Przepraszam za banały ale doedukowac kiedyś się trzeba Pozdrawiam :respect:
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: radius »

toff10 pisze:Grzanie odbędzie się równo za 7 dni czyli 22 czerwca
Więc jeszcze nic straconego, żeby zrobić poprawki :scratch:
Przede wszystkim wysyp wypełnienie i ponownie nasyp - BEZ UBIJANIA. Ubijając miedziane sprężynki, na 100% będziesz miał zalewaną kolumnę i jej nie opanujesz :( Czy te zmywaki są również w 100% miedziane?
Idziemy dalej. Wypełnienia miedzianego wystarczy ok. 20 cm, resztę miejsca poświęć dla sprężynek nierdzewnych, lub przynajmniej nierdzewnych zmywaków. Za granicą na pewno też takie sprzedają ;) I wypełnij kolumnę aż po same zimne palce. Zmywaki możesz lekko docisnąć, bez ubijania :D
Jeżeli masz możliwość, to wspawaj sobie dodatkowy port termometru ok. 40 cm dołu i wg termometru tam umieszczonego, prowadź proces.
No i na koniec ten nieszczęsny "sterownik". Prawdopodobnie działa jak termostat, utrzymując zadaną temperaturę a to nie o to chodzi. Bardziej przydatny byłby w tym wypadku zwykły regulator mocy.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
toff10
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 27 wrz 2013, 03:27
Podziękował: 3 razy
Re: Pierwsze pędzenie strzaszny smród !

Post autor: toff10 »

Dobra zrobie jak zalecasz :)
1. Sprężyny nasypie swobodnie
2. Tak zmywaki to 100% miedzi bynajmniej tak twierdzi producent.
3.zmywaki nierdzewne to nie problem zamontuje ile wlezie pod same paluchy.
4.czy jeśli będzie więcej sprężynek bo mam około 40cm to zaszkodzi? Czy porostu jest to bezcelowe bo 20cm zrobi tą samą robotę co 40 ?
5.O termometrze już myślałem ale nie mam jeszcze możliwości go przestawić zrobię to przy najbliższej okazji. JEŚLI chodzi o sterownik faktycznie działa jak termostat utrzymuje temp 78 stopni na kolumnie i dogrzewa kega. Wiem że ciągle spadki temperatury są niewskazane ale muszę najpierw znaleźć jakiś regulator poki co niewiem za bardzo skąd .. będę wtedy prowadził proces jak na poprzedniej indukcji ciepłem stałym :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy destylacyjne”