problem poczatkujacego

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
wrybi
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 9 cze 2017, 22:36

Post autor: wrybi »

Witam! Oprócz incydentalnej degustacji nie miałam za wiele do czynienia z domowymi winami. Niestety, w zeszłym miesiącu zmarł moj Wujek. W piwnicy zostawil cztery balony z winem, niestety nie zdążył ich doprowadzić do konca :cry2: Byloby bardzo niedobrze, gdybyśmy zmarnowali, to co zaczął. I teraz pytanie: Co z tym robic?? Nie mam zielonego pojęcia jak sie za to zabrać!. Przy balonach byly karteczki, z których wynika, ze wino bylo nastawione w sierpniu 2016, ze byly dodane drozdze i cukier. owoców w balonach juz nie ma, wino chyba nie pracuje, bo nie słychać charakterystycznego "pyrkania". Co powinnam zrobic dalej? Na co zwrócić uwagę, co sprawdzić? Bede bardzo wdzięczna za podpowiedz! Pozdrawiam
koncentraty wina

redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: problem poczatkujacego

Post autor: redhot »

Kup cukromierz i zobacz czy jest tam jescze cukier. Jeżeli stoi szczelne, to jest szansa, że to wino uratujesz. Jeśli poziom cukru będzie poniżej 10blg to zlej z nad osadu i wróc do butli za miesiąc, a potem znowu zlejesz i zabutelkujesz.

Autor tematu
wrybi
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 9 cze 2017, 22:36
Re: problem poczatkujacego

Post autor: wrybi »

Dziękuję! A czy mogę liczyć jeszcze na podpowiedź (z racji tego, że jestem naprawdę zielona w temacie)? Co mam zrobić jeśli cukier będzie powyżej 10 blg? I co zrobić z tym osadem, który zostanie po zlaniu wina? Potraktować go jako odpad, i wyrzucić czy to się jeszcze potem do czegoś wykorzystuje?
Ostatnio zmieniony sobota, 10 cze 2017, 20:33 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zdanie zaczynamy od dużej litery.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: problem poczatkujacego

Post autor: lesu.pl »

Tak, czy inaczej zlej znad osadu.Sprawdź blg. Osady wyrzuć. Spróbuj jaki ma smak. Poczekaj jeszcze z miesiąc i ponownie sprawdź blg.Zobaczysz czy spadło. Jeśli blg stoi to oznacza, że fermentacja ustała.Jeśli smak Ci odpowiada przelej do butelek albo zamknij szczelnie balony. Wystarczy kawałek folii wciśnięty pod korek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”