14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Znalazłeś fajne fotki destylatorów - zamieść je tutaj!
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:

Post autor: 33cezary »

Witam wszystkich.

Dawno nie pisałem, ale mam nadzieję, że poniższa relacja urozmaici trochę nasze forum, oraz pokaże że my Polacy jeżeli pozbędziemy się pewnych kompleksów i stereotypowych toków myślenia, możemy pokazać coś w świecie i marka „Made in Poland” może napawać dumą.
Zawsze przy takich okazjach muszę podkreślić iż obecny etap swojego rozwoju, wręcz wszystko to co teraz robię i zaczyna mi to przynosić spodziewane owoce zawdzięczam w bardzo dużej mierze „AD”, w zasadzie grupie ludzi z tego fora których w większości nigdy nie spotkałem, ale dzięki nim, dzięki ich wiedzy „pchnąłem” swój rozwój i spełnienie swoich założeń do przodu. Nie będę tutaj wymieniał z „imienia i nazwiska”, ale jeżeli czytają te osoby, będą wiedziały o kim mówię i którym jeszcze raz mówię: Wielki Szacunek i Wielkie Podziękowanie.

W tym roku pierwszy raz wystawiliśmy się na Conference and Expo – American Distilling Instytute 2017, jako w 100% firma POLSKA. Była to 14 edycja Konferencji i Targów organizowana przez największe Amerykańskie Stowarzyszenie Gorzelników ( ADI ), wystawa w tym roku odbyła się w Baltimore. Więcej informacji o ADI znajdziecie w internecie.
W 2015 roku uczestniczyłem już w takich targach – ale pod szyldem współpracy z pewnym Holendrem. Niestety współpraca ta w zeszłym roku „odbiła mi się czkawką”. Dlatego od połowy 2016 roku zacząłem na bazie własnych kontaktów budować nową markę – GENIO STILL (G-Still) wraz z siecią sprzedaży. Uwieńczeniem tego były właśnie te targi.

Ale od początku:
1.jpg
Jak pisałem – targi odbyły się w Baltimore Convention Center – wielki kompleks wystawowo konferencyjny w samym środku miasta.
2.jpg
Impreza czterodniowa szkolenia, konferencje, spotkania – oraz tragi. Na targach wystawiało się około 360 firm związanych tylko z gorzelnictwem. Naprawdę „powiadam wam” – jeżeli chociaż trochę interesujecie się gorzelnictwem i mieli byście możliwość odwiedzenia targów ADI w przyszłości – dla ludzi z branży – dosłownie raj na ziemi, chociaż nawet podstawowy bilet wstępu tylko na jeden dzień i na same targi – wydatek 150 USD. Natomiast dla zwiedzającego najdroższy karnet (4 dni szkolenia + konferencje + targi + gala = 1950 USD).
ADI dzisiaj podało, że wstępnie było około 2000 odwiedzających w tym ponad 500 różnych gorzelni. Ludzi naprawdę było multum. Plan wystawy i spis firm wystawiających się:
3.jpg
4.jpg
Jako wystawca mieliśmy podwójny boks nr 731. Nasza wystawa:
5.jpg
Byliśmy na targach pięcioosobową ekipą:
Tood – sprzedawca z USA,
Brian – sprzedawca z USA,
Adam – sprzedawca z Kanady,
Tim – sprzedawca z Australii
I ja, Cezary – właściciel firmy.
6.jpg
Zdjęcie wraz z założycielem i prezesem American Distilling Instytute – Bill Owens
7.jpg
Chłopacy cały czas mieli pełne ręce roboty.
8.jpg
Sama impreza była zorganizowana z wielkim rozmachem – iście amerykańskim:
Przykładowo przygotowania do gali (na gali zdjęcia robili chłopacy – ja się mogłem bawić :D ).
9.jpg
Przykładowe jedno z kilkunastu seminariów:
10.jpg
Zaś na samych targach przekrój wszystkich firm dla gorzelni:
Zaczynając od producentów destylatorów
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
Poprzez wszelkiego rodzaju zboża (takiej ilości i rozmaitości zboża przygotowanego do fermentacji alkoholowej nie widziałem), urządzenia wspomagające dla gorzelników, butelki, korki, beczki, enzymy itp.
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: 33cezary »

26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
Jako ciekawostka wpadło mi do „oka” kilka stanowisk:
Jak zwykle stanowisko urzędu kontrolującego produkcję alkoholu – Alcohol and Tabacco Tax and Trade Bureau – teoretycznie można przy tym stanowisku załatwić wszystko co jest potrzebne do legalnej produkcji i sprzedaży alkoholu – to się nazywa „PEŁNA OBSŁUGA PRZY JEDNYM OKIENKU”.
35.jpg
Szkoła – Akademia dla kiperów. Firma szkoląca, ucząca jak nauczyć się rozróżniać podstawowe nuty smakowe i budowanie kompozycji smakowych dla zawodu kipera.
36.jpg
37.jpg
38.jpg
Firma robiąca metalowe zbiorniki z wymiennymi wkładkami dębowymi, jako alternatywa dla beczek dębowych. Podobno dzięki możliwości „rowkowania”, oraz zwiększonej dokładności palenia dębiny proces starzenia alkoholu jest dwukrotnie szybszy i kilkukrotnie tańszy.
39.jpg
Dodatkowo aby uświadomić że Ameryka nie jest tak „idealna” – zdjęcie jednego z wystawców – znanych mocno wystawców którzy produkują destylatory i nawet dla niektórych z naszego fora marzeniem jest mieć ich sprzęt – pokazuję jakość spawów i wykończenia na WYSTAWOWYM sprzęcie!
40.jpg
Jeszcze jeden miły akcent. Na gali został wręczony złoty medal jako zdobywcy pierwszego miejsca w tej kategorii dla producenta który robi cały alkohol na naszych sprzętach. Dodatkowo dziś dostałem informację że z alkoholi zagranicznych też pierwsze miejsce uzyskał gin z Australii robiony na naszym sprzęcie.
41.jpg
Oczywiście nie samą wystawą człowiek żyje – Baltimore jest bardzo ładne (przynajmniej część centralna).
42.jpg
Dodatkowo pierwszy raz byłem na meczu bejsbolowym, „niesamowicie porywający sport” ( zwróćcie uwagę na cudzysłów :scratch: )
43.jpg
44.jpg
Podsumowując – wystawa bardzo udana, powinna przynieść niezłe rezultaty. Na pewno za rok wystawimy się ponownie.
Dla niedowiarków z przed 5 lat – POLAK TEŻ POTRAFI !!

Opisał dla Was wystawę:
Cezary Trzciński.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Doody »

:klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: Gratulacje!
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: radius »

No, chłopie. Szczere wyrazy uznania :klaszcze:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: golec269 »

Super fotorelacja :klaszcze: Wielkie dzięki! :ok:
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: klepa »

Czy tym razem Mr. Owens dowiedział się, po co Słowianom aparaty do produkcji szpyrytusu? :D
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Kamal »

Moje gratulacje :respect: :klaszcze: :pije:
Metalowe beczki, z wymiennym wkładem dębowym to jest ciekawa opcja jako alternatywa dla zwykłej beczułki. :-)
K.
Obrazek

ranczo21
30
Posty: 34
Rejestracja: sobota, 17 lis 2012, 22:10
Podziękował: 1 raz
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: ranczo21 »

Gratulacje
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: herbata666 »

Gratulacje i powodzenia w dalszym rozwoju. Super, że Polska firma zaistniała na ogólnoświatowej arenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: 33cezary »

Dzięki za miłe słowa.

@klepa - w tym roku rozmawiając z Bill Owens wiedział już więcej o Polsce. Trochę się "udzielmy" na ADI - głównie chłopacy z USA z Kanady. Nie jesteśmy już "bananowym krajem". Pod względem technologicznym zaawansowanie wykorzystywania nowych technologi, nowych materiałów, elektroniki, dosłownie postęp myśli technologicznych dla mikro gorzelni które są "wałkowane" na tym forum, czy na białym forum wyprzedza o lata świetlne podobne fora w USA. Kilkukrotnie klienci odwiedzający nasze stanowisko mówili - przyszli tutaj zobaczyć "High-Tech" dla gorzelni. Często "podglądają" polskie fora - tylko żeby język polski był bardziej łatwy to zrozumienia, czy przetłumaczenia - ponieważ jednak translator Google robi za duże "kwiatki" językowe. Pod względem inżynieryjnym nasza myśl techniczna jest w czołówce światowej. Naprawdę nie mamy czego się wstydzić.

@kamal - właśnie dlatego specjalnie zaznaczyłem ten kawałek postu - metalowy pojemnik z wymiennymi klepkami - w wersji ekonomicznej każdy u nas jest w stanie zrobić, a gdyby tak jeszcze szkiełko - kontrola nasycenia koloru destylatu i można bawić się z Polskim dębem, jego przypaleniem, ilością nacięć itd. w sam raz do nauki i budowania receptur.

Cezary
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Kamal »

Ta "beczka" mi się podoba. Jak mówisz wstawić tylko jeszcze szkiełko dla podglądu. :ok: I lata używania, praktycznie na wieczność. Muszę się temu bliżej przyjrzeć. :-)
K.
Obrazek

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: kwik44 »

Sprytny patent. Cezary, pytałeś może czy przewidziany jest ten zbiornik pod zmienne ciśnienie? I oczywiście gratulacje!

Girus
1
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 4 lis 2016, 22:34
Podziękował: 1 raz
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Girus »

Czytajac takie wpisy rozpiera mnie duma, ze my Polacy tez umiemy!
Cezary czy przewidujesz budowe ostatnio modnych kolumn z polkami rzeczywistymi?
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: 33cezary »

@kwik44 - zbiorniczki były z blachy 2,0, ale biorąc pod uwagę że są kwadratowe, z dużą liczbą przegięć i wzmocnień, oraz że wkładki dębowe są frezowane i wkładane do otworów od środka, jedyny czynnik to jakość uszczelki pomiędzy klepką a otworem. Według mnie można pompować ciśnienie wręcz niesamowite. Tutaj nie ma żadnych przeciwwskazań.

@Girus - kolumny z pólkami fizycznymi tutaj (USA, Kanada, Australia) wraz z ewentualną "stabilizacją" systemem identycznie działającym jak zimne palce jest tutaj standardem. Robienie tego to jak wyważanie otwartych drzwi. Dodatkowo jak stabilnie i precyzyjnie taki system chodzi - sami wiecie - żadna rewelacja (pod względem technicznym). Od pewnego czasu prowadzimy próby i robimy prototypy innego rozwiązania - mamy świetnie opracowana system mechanicznie i oprogramowania (sterowania) precyzyjnym zaworem iglicowym. Testujemy półki fizyczne z odejściem bezpośrednim z konkretnych numerów półek za pomocą precyzyjnego zaworu iglicowego. Dzięki temu mając ustabilizowaną kolumnę możemy odbierać destylat o określonej mocy i właściwościach uwodnienia destylatu z konkretnej półki mając cały czas ustabilizowaną kolumnę. Wykorzystujemy tutaj kilka zaworów precyzyjnych z kilku półek fizycznych i pilnując stabilizacji za pomocą oprogramowania możemy tak sterować zaworami aby odbierać cały czas np alkohol o określonej mocy procentowej i o określonych walorach smakowych uwodnienia.
I to jest "High-Tech" dla gorzelni.

Cezary

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: kwik44 »

Fajny patent. Nie przedębi się, bo tych klepek nie ma dużo w porównaniu do objętości, drewno można zmieniać uzyskując różne smaki, a dodatkowe zwiększenie ciśnienia pozwala na lepszą penetrację drewna przez alkohol. Dzięki ;)
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Pretender »

Cezary
Jaka firma wystawiała się z tymi zbiornikami do starzenia?
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: 33cezary »

@pretender
producent - cennik i adres na foto.
20170407_140147.jpg
Ale weźcie pod uwagę poprawkę na "ceny amerykańskie" rzeczy która tutaj też jest nowością.

Cezary
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Pretender »

Szybki jesteś ...
Chciałem zerknąć na www producenta

Ps

Mówiły sójki, że niedobre są spółki - to tak wracając do Twojego posta ... oby "się kręciło"!
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: 33cezary »

Dziś siedzę na "tyłku" cały dzień w Baltimore. Mam dopiero wylot jutro. Chłopacy pojechali do domów. Ostatni tydzień był ekstremalnie "szalony" a więc jeden dzień spokoju i pogrzebania w internecie dobrze mi zrobi. Dlatego jestem dziś "szybki".

C.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Zygmunt »

Gratulacje! A w Londynie będziesz? :)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: cumel »

Gratuluję :ok:
Kto im to spawał :shock: :hahaha: Daj namiary na producenta wyślę im CV :D może dobrze płacą :) Beczka fajna ale pierwsze to spawy na niej mnie w oczy zakuły :D
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: 33cezary »

Może niepotrzebnie "wkładam kij w mrowisko" ale przed chwilą od jednego z kolegów dostałem pytanie odnośnie aparatur z miedzi. Miedzi jako materiału konstrukcyjnego. (kolega chce zostać anonimowy - rozumiem go i szanuję jego podejście - nie chce niepotrzebnie "zaogniać" rozmowy). Co sądzę o obecnej modzie - miedź jest najlepszym i jedynym materiałem na destylatory.
PODKREŚLAM ŻE MOIM ZDANIEM: musimy wyszczególnić tutaj trzy kwestuje:
1 - historyczną. Mam namyśli ogóle przyzwyczajenie tutejszych ludzi (USA, Kanada) że jeżeli sprzęt do produkcji alkoholu to tylko miedziany - dziadkowie, ojcowie, robili na takich - to na takich się robi. Mam teraz na "warsztacie" kilka 250 i 500 litrowych aparatów za które klienci dopłacili jako opcję grube dolary - tylko za dodatkową ESTETYCZNĄ osłonę z miedzi (na zbiornik i kolumnę) - wrażenie estetyczne - tylko - ale pieniądze naprawdę duże.
2 - wykorzystanie kolumny - nie przeczę że do pewnego rodzaju aparatów - mam tutaj na myśli alembiki - miedź jest stworzona. Oraz do pewnego rodzaju wsadów - destylat uzyskany z miedzianej aparatury jest zdecydowanie lepszy od destylatu na aparaturze SS, ale moim zdaniem nie dajmy się zwariować - moim zdaniem takich przypadków gdzie produkt będzie lepszy z miedzianego destylatora jest JEDEN na 10 - 20 rodzajów wsadu (cukrówka na pewno nie jest tutaj tym wyjątkiem).
3 - obróbka mechaniczna - miedź sami wiecie do obróbki mechanicznej w stosunku do SS jest banalnie łatwa. Dla przykładu w stanach nie wejdziecie do supermarketu i nie kupicie TIG-a. Jest to sprzęt dla profesjonalistów a ceny jego powalają z nóg (najprostsze urządzenia zaczynają się od 2 - 3 tysięcy dolarów). Niestety w stanach dla destylatorów jest bardzo popularny następujący schemat. Elementy z SS wykonywane są w Chinach (zbiorniki, płaszcze, elementy łączeń, włazy itp.) następnie składane i uzbrajane jest w dodatkowe elementy dopiero w USA i sprzedawane w całości jako produkt USA lub innego kraju. Tutaj koszty robocizny i marży powalają z nóg. Średniej wielkości kolumna trzy segmentowa (zbiornik w płaszczu 200 litrów) i deflegmator, drugi człon - z 3 - 8 półek fizycznych, trzeci człon chłodnica końcowa - mówimy o kwocie od 30 - 50 tysięcy dolarów plus transport, + montaż + szkolenie. Ceny są KOSMICZNE. Najprostsze zestawy Niemieckiego MULLER-a na DREWNO opałowe - około 100 tyś USD.
Z miedzi można zrobić cudeńka - np półek fizycznych bardzo by było trudno technologicznie uzyskać z SS (powtarzalność i precyzja wykonania)- a z miedzi - pestka.
Ale największa wada miedzi - utrzymanie w czystości - przy trochę większych sprzętach gdzie elementy są duże i łaty jest do nich dostęp - ok jeszcze jest w miarę prosto - ale przy małych rzeczach?
WEDŁUG MNIE - SS jest "przyszłością"- miedź jest "przeszłością" - ale w niektórych przypadkach nieodzownym materiałem. Nie dajmy się zwariować - w większości przypadków upodobania klientów podyktowane są przez kulturę w jakiej się wychowali, oraz panującą modą. Modę narzuca i lansuje w większości producent który głównie opiera się na wskaźnikach ekonomicznych - po co lansować coś co jest bardziej kłopotliwe w wykonaniu i mniej dochodowe?

To jest moje zdanie - zawsze mówię że każdy ma swój gust, przyzwyczajenia i oczekiwania. Każdy ma swoje zdanie - trzeba przedstawiać światu swoje - ale nigdy nie na rzucać (a może się mylę i co wtedy?)

Cezary

P.S. @Zygmunt - ADI w Londynie już było w tym roku. Nie chciałem dodatkowo "krzyżować szpady" z "starym" spólnikiem i skupiłem się na wystawie w USA (tutaj "stary" spólnik spalił zupełnie mosty). Londyn w przyszłym roku - w tym roku jeszcze raz USA - ale w konkurencyjnej federacji na zachodnim wybrzeżu, na jesieni.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Pretender »

Narzucać nie wolno, wystarczy pokazać na co "stać" sprzęt, Twój sprzęt. Nie wiem jak wyglada to w praktyce, ale jak dla mnie idealny byłby sprzęt z KO i CU. Wszystko z KO, z CU jedynie łabędzia szyja.

ryba82
10
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 20 cze 2010, 20:04
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: ryba82 »

Wielkie gratulacje, trzymam kciuki za rozwój firmy, opłacało się iść trochę pod prąd. Dzięki za dobrą relacje z targów.
Pozdrawiam.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: 14 Conference and Expo – American Distilling Instytute - Baltimore 2017

Post autor: Szlumf »

33cezary pisze: ........Od pewnego czasu prowadzimy próby i robimy prototypy innego rozwiązania - mamy świetnie opracowana system mechanicznie i oprogramowania (sterowania) precyzyjnym zaworem iglicowym. Testujemy półki fizyczne z odejściem bezpośrednim z konkretnych numerów półek za pomocą precyzyjnego zaworu iglicowego. Dzięki temu mając ustabilizowaną kolumnę możemy odbierać destylat o określonej mocy i właściwościach uwodnienia destylatu z konkretnej półki mając cały czas ustabilizowaną kolumnę. Wykorzystujemy tutaj kilka zaworów precyzyjnych z kilku półek fizycznych i pilnując stabilizacji za pomocą oprogramowania możemy tak sterować zaworami aby odbierać cały czas np alkohol o określonej mocy procentowej i o określonych walorach smakowych uwodnienia.
I to jest "High-Tech" dla gorzelni.
Cezary
Gratulacje i wielki szacunek za pokazanie, że i u nas można w kilka lat dojść do światowego poziomu.
Przy okazji kilka pytań o testowaną kolumnę półkową.
1. Czy używacie w swojej eksperymentalnej kolumnie skraplacza z refluksem i możliwością odbioru podobnie jak w "klasycznej" kolumnie rektyfikacyjnej i nie macie chłodnicy końcowej?
2. Czy odbiór z półki lub kilku półek przenosicie na wyższe poziomy w miarę postępu destylacji czy też sterujecie tak mocą, refluksem, przepływami lub poziomami na półkach by utrzymać odbiór z jednego miejsca?
3. Ile półek ma kolumna i - jeżeli możesz to zdradzić - które wybraliście jako odbiorcze?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów różnych”