Skarb BrodategoPustelnika

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Autor tematu
BrodatyPustelnik
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 11 sty 2017, 10:18
Krótko o sobie: Jestem cichym pustelnikiem, mieszkam w swej chacie na uboczu gdzie produkuje naleweczki oraz inne alkohole :D
Ulubiony Alkohol: Szkocka, burbon oraz wódeczka :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: BrodatyPustelnik »

Witam, chciałbym się pochwalić moim nowym nabytkiem.
Aparatura składa się z głowicy AAbratek, w której znajduje się port termometru. Niżej jest kolumna wraz z OLM oraz latarką i termometrem na wysokości 10p. Kolumna ta wypełniona jest sprężynkami pryzmatycznymi z KO, a poniżej niej znajduje się katalizator wypełniony sprężynkami z miedzi. Za zbiornik robi keg 50l z portem na sondę termometru, uzbrojony w złącze sms a także dodatkowy wlew jak i spust boczny.

Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam,
Kamil

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: aronia »

Następnym razem spróbuj trochę inaczej ustawić regulator, żeby nie zasłaniać otworów od wentylatora - bo jak Ci się pokaże ER2 na wyświetlaczu to będziesz szukał przyczyny w instrukcji.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: golec269 »

Fajny sprzęt, czy od kolegi Kuli? Jak urobek smakuje, bo parę flaszek wyciągnąłeś?

Autor tematu
BrodatyPustelnik
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 11 sty 2017, 10:18
Krótko o sobie: Jestem cichym pustelnikiem, mieszkam w swej chacie na uboczu gdzie produkuje naleweczki oraz inne alkohole :D
Ulubiony Alkohol: Szkocka, burbon oraz wódeczka :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: BrodatyPustelnik »

Dzięki aronia za radę. Dokładnie tak, pierwszy uciąg był wiadomo techniczny, z drugiego jestem już zadowolony, aczkolwiek jeszcze bardzo delikatny metaliczny zapach ma. Myślę że kolejna rektyfikacja będzie już tą do której się nie przyczepie. Jeśli chodzi o sam smak to dla mnie niebo w gębie, przy 50% wchodzi jak woda :).
Pozdrawiam,
Kamil
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: masterpaw2 »

Kolego B.P. :) (fajny skrót), pomyśl jeszcze nad ociepleniem kegusia, bo narazie widzę jakiś kocyk i przymocowaniem regulatora.
Ja to rozwiązałem bez spawania i sprawuje się :ok:
PicsArt_03-31-12.01.39.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: marcek10 »

Fajna maszyna :) Teraz jesteś już zadowolony z uzyskanego towaru a za jakiś czas jak już opędzisz maszynę ;) to powiesz, że jednak te pierwsze to nie było to :)
masterspaw Tak zapytam czy nie brudzi Tobie się to ubranko na kega? Ja mam z armaflexu i wiecznie gdzieś uflejam :lol:
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: masterpaw2 »

Kolego marcek10, bardzo trafne pytanie :)
Oczywiście, że pomimo największej uwagi i staranności zawsze coś gdzieś skapnie, rozleje się, nie ma bata :o. Dlatego muszę wykombinować coś na górę kega. Myślałem o jakimś tworzywie, laminacie, tak żeby ewentualne "przypadki losowe" można było bez trudu wytrzeć.
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

bananek63
100
Posty: 114
Rejestracja: niedziela, 14 lut 2016, 13:56
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: bananek63 »

W tamtym roku kiedy grzałem elektrycznie wsad na calvadosa bez filtrowania pulpy owinąłem kega streczem( spust mi się zatykał i musiałem go przekręcać do góry nogami). Strecz uchronił moje ocieplenie z pianki przed niepotrzebnym czyszczeniem go z pulpy więc możesz tego spróbować na pewno się nie wykosztujesz.
Ja mam keg ocieplony potrójną warstwą takiej pianki jak ocieplają bojler z wodą. Wszystko jest dodatkowo oklejone taką siwą taśmą. Mata przy rozgrzanym wsadzie jest lekko ciepła.

Widząc Twoje zdjęcie ze sterownikiem przyszło mi na myśl pytanie, które kiedyś mi chodziło po głowie, otóż:
Mam taki sam sterownik jak u Ciebie i gdzieś w garażu ostatnio widziałem sondę z termometru chyba od pieca o sterownika elektronicznego. Długi czerwony przewód i na końcu zakończone sondą termometru o średnicy ok. 3mm i długości 3-4 cm. Czy taki podstawowy termometr nada się do tego sterownika Boleckiego?
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: masterpaw2 »

@bananek63 do regulatora Boleckiego są dedykowane sondy temperatury z czujnikami DS18B20. Sam czujnik ma prawie 4mm średnicy i montuje się w gilzie o wymiarze zewnętrznym 6mm, także podejrzewam, że ten Twój się nie nada. Koszty takiej sondy nie są duże, więc myślę, że nie ma co kombinować tylko kupić.
Pozdrawiam
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)

Autor tematu
BrodatyPustelnik
10
Posty: 19
Rejestracja: środa, 11 sty 2017, 10:18
Krótko o sobie: Jestem cichym pustelnikiem, mieszkam w swej chacie na uboczu gdzie produkuje naleweczki oraz inne alkohole :D
Ulubiony Alkohol: Szkocka, burbon oraz wódeczka :)
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Pruszków
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Skarb BrodategoPustelnika

Post autor: BrodatyPustelnik »

Ocieplenie kega planowane zaraz po wypłacie. :D Tylko jeszcze nie jestem pewien, w jaki sposób to zrobić? W wolnej chwili pooglądam rozwiązania innych i wybiorę coś dla siebie. Co do mocowania sterownika, to nie wiem czy warto, ponieważ niebawem będę chciał zmienić na jakiś bardziej rozwojowy.
Pozdrawiam,
Kamil
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”