Zmywaki jako wypełniacz.

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy

Post autor: jurek1978 »

Wykorzystam temat żeby nie tworzyć nowego. Mam 1 litr sprężynek miedzianych i 4 litry sprężynek KO. Wszystko od Pilipka.
Planuje się pozbyć tego 1 litra miedzianych a kupić na ich miejsce 1 litr sprężynek KO. Nie mam czasu i sił ich czyścić. Wiadomo - najlepiej kupić 1 litr od Pilipka ale tak z ciekawości czy są inni producenci którzy robią jakieś dobre sprężynki KO w dobrej cenie ?
Awatar użytkownika

Bubo-bubo
100
Posty: 113
Rejestracja: niedziela, 14 cze 2015, 13:08
Krótko o sobie: Abstynent hipokryta.
Ulubiony Alkohol: Etylowy
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Dziupla
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: Bubo-bubo »

Ciał ktoś kiedyś zmywaki z lidla?
Jakoś są dziwnie poskręcane że nie wychodzą ładne sprężynki więc chyba zrobię pakiety.
Jestem pesymistycznym optymistą z realistycznymi poglądami.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: robert4you »

http://sprezynkipryzmatyczne.pl/o-nas.html

Kiedyś próbowałem ciąć, zostały pakiety.
************************************************************************
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: sero »

Byłem wczoraj po zmywaki w Lidlu i zmienił się producent. Teraz są Aquapur chyba dobrze piszę w niebieskim opakowaniu. Kilka paczek Sandom było na półce. Nie brałem tych nowych, bo nie wiem jak się będą sprawować. Czy ktoś jeszcze zauważył zmianę, czy tylko u mnie tak jest?
Awatar użytkownika

MaciejZZadupia
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2016, 00:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z zadupia;)
Ulubiony Alkohol: Gin
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: RE: Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: MaciejZZadupia »

sero pisze:Byłem wczoraj po zmywaki w Lidlu i zmienił się producent. Teraz są Aquapur
Aquapur to trochę chyba marka własna Lidla. Produktu czyszczące i chemia ma tą nazwę. Niestety nie ma na opakowaniu infirmacji kto je produkuje.
Nie miałem wcześniej zmywaków Sandom więc nie mam porównania co do wielkości zwoje, grubości, itp itd.

Kupiłem paczkę do testowania.
"Kąpałem" je po kilka dni każdorazowo w różnych kwasach i zasadach domowych.
Wygotowane, umyte w płynie do naczyń, moczone 2-3 dni w Krecie , 2 dni w wodzie, 3 dni w soli, 3 dni w occie, 3 dni w sodzie oczyszczonej, 2 dni w kasku cytrynowym.
Opłukane, zestawione w wodzie 2 dni (woda po nie miała posmaku przy teście "na jęzor") potem na sucho leżały.

WYNIK = NIE ZARDZEWIAŁY.

Koloru nie zmieniły, nie "rozpadły" się. Wyglądają OK.
Używam ich tylko jako podparcia pod sprężynki pryzmatyczne w moim małym PSie.

Maciej Z Zadupia
Awatar użytkownika

MaciejZZadupia
30
Posty: 47
Rejestracja: wtorek, 10 maja 2016, 00:52
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) z zadupia;)
Ulubiony Alkohol: Gin
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: MaciejZZadupia »

Obrazek

Maciej Z Zadupia
Awatar użytkownika

sero
250
Posty: 262
Rejestracja: środa, 12 gru 2012, 23:24
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: każdy najlepiej czysty
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podziękowanie: 55 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: sero »

Pakowane po trzy tak samo jak Sandom, tylko opakowanie niebieskie i cena niższa. Pytałem kobiety o poprzednie zmywaki, ale nie umiała odpowiedzieć dlaczego takie są. W zeszłym tygodniu zmywaki Sandom jeszcze były.
Awatar użytkownika

rekinek
50
Posty: 89
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 01:34
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: rekinek »

Koledzy ja używałem tych były dobre.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

cumel
100
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 9 lut 2017, 21:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 17 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: cumel »

Po kilku psoceniach nowe zmywaki z Lidla wyjąłem z kolumny. Stan idealny zero rdzy/nalotu i innych niespodzianek.

Woodworm
150
Posty: 169
Rejestracja: piątek, 16 sty 2015, 22:00
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: Woodworm »

Robił ktoś samemu wypełnienie all'a zmywak?
Jakby tak kupić (czasami zostają odpady z budowy sprzętu) kawałek rury KO i stoczyć na wióry?
Wtedy przynajmniej możemy być pewni materiału.

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: misiek35 »

Wióry mają za duży HETP, zmywaki z lidla znacznie lepsze, a najlepiej zainwestować w dobre sprężynki.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: lesu.pl »

Widzę, że temat ma już znaczną brodę.Trochę nie rozumiem tego parcia na sprężynki. Większość ma kolumnę minimum te 120 cm plus katalizator. Trzeba mieć bardzo wysublimowany smak, żeby wyczuć czy w kolumnie 120 cm są sprężynki czy dobre zmywaki SANDOM z Lidla. Są dobre i są tanie. Mam 10 zmywaków miedzianych a i tak przeważnie przerabiam nastawy cukrowe. Więc można je zastąpić sandom'ami, a wstawiać miedziane tylko do przerobu owocówek itp. Czyszczenie tego... cóż, nieco uciążliwe jest. Lidlowskich zmywaków weszło mi do kolumny około 40 sztuk. Zostały wyczyszczone przed włożeniem i dokładnie ubite trzonkiem od miotły też zresztą wyczyszczonym (sic). Zmywaki mają swoją rozprężność, nie można ich ubić na placek, ładnie się układają w rurze bez cięcia. Cena mojego wypełnienia to nieco ponad stówka. I co? Mam te swoje 96,6 czasem 96,2 i włosów nie wyrywam z głowy bo nie mam najnowszych sprężynek. Nie trzeba siać paniki i defetyzmu. Po procesie kolumnę przeparowuję przez otwór zaworka czyli od góry ku dołowi kolumny. Wszystko jest czyste jak łza i bez obcych zapachów. Lepiej najpierw zainwestować w dobry zaworek, alkoholomierz z termometrem, cukromierz. Przede wszystkim dobry termometr 4 kanałowy. I wcale nie musi mieć 3 miejsc po przecinku. Spokojnie wystarczy szybki termometr z 0,1 stopnia. Porównywałem te z dwoma miejscami w laboratorium na zakładzie. Do pomiarów służył specjalnie zaprojektowany LB-560D i potem RFS 2804A. Potrafiliśmy utrzymywać temperaturę z dokładnością 0,001 stopnia przez pół godziny i zmieniać w czasie 1 sekundy na okres 3-4 sekund o 0,1 stopnia i powrót do poprzedniej. Już nie chodzi mi, że termometry pływały, reagowały z różnymi opóźnieniami i pokazywały przekłamane wartości spowodowane potencjałami termicznymi. Powiem jedno - te z dokładnością do 0,1 stopnia przyzwoicie startowały z odczytem i nie wprowadzały tylu swoich dokładek. Tak się pobawiłem z kilkoma dostępnymi na rynku. Pokażcie mi termometr (nie laboratoryjny) z 0,01 stopnia, który odświeży choć raz na sekundę, wyświetli pomiar i pokaże jedno - dwu sekundową zmianę temperatury o 0,01 stopnia zgodnie z prawdą. Ludzie nie szalejcie, niczego Was reklamy nie nauczyły. Nie jesteście w stanie sprawdzić jak często odświeżają, jak jest obrobiony wskaz ostatniej cyfry i jak ktoś się przyłożył do jakości wykonania sondy. A starzenie się elementów, potrzeba kalibracji... . Osobiście wolę mieć termometr z dokładnością 0,1 z co sekundowym odświeżaniem, przesyłem zdalnym i odczytem koło telewizora lub na smartfonie. Taki owczy pęd mnie osobiście śmieszy. Co to ja sowa jestem, żeby przez 6 godzin wbijać gały w termometr i spuścić się z wrażenia jak temperatura skoczy o 0,01 stopnia i zaraz kręcić zaworkiem. Takie jest moje zdanie i nie każdy musi się z nim zgodzić. Może nie wywołam ponownie II wojny .światowej.http://alkohole-domowe.com/forum/postin ... =103&t=962#
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: Doody »

Ja osobiście uważam, że sprężynki biją ma głowę zmywaki i raczej odesłałbym je do lamusa... W kolumnie o długości 100-120cm to w ogóle nie ma porównania. Może jakbym miał dwu metrową kolumnę to bym nie widział różnicy. HETP na poziomie 2cm a 6-8cm mówi sam za siebie.
Pozdrawiam
Darek

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: Szlumf »

@lesu.pl
Napisz jakich termometrów używasz, ile kosztowały i gdzie są do kupienia?
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: robert4you »

@lesu.pl
O ile w sprawie termometrów to całkowicie się z tobą zgodzę, to w sprawie sprężynek mylisz się okrutnie. Przy niskich kolumnach różnice w jakości destylatu czuć wyraźnie.
************************************************************************
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: seneka »

lesu.pl wojny nie wywołasz ale z lekka koalakiem jedziesz :D .
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: lesgo58 »

Wojna? Czy ja wiem. Po prostu kolega chciał uzewnętrznić swój pogląd na sprawę. Zrobił to i mu ulżyło.
A świat idzie do przodu. Gdyby nie, to tobyśmy jeszcze na drzewach skakali. :D
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: robert4you »

Ja się rozglądam dokoła to mam wrażenie że niektórzy to nie skaczą tylko dlatego że przypadkowo spadli.
************************************************************************

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: lesu.pl »

Mam termometr PTC-2 z firmy Nowoster z Mrągowa. Z modemem przekaźników i zdalnym odczytem temperatury na osobnym wyświetlaczu. Łączność drogą radiową. Cały opis tu: http://www.pomiartemperatury.pl/ptc-pom ... ry-cyfrowy
Co do zmywaków - macie szanowni koledzy rację, ale pędziłem gdy jeszcze internetu nie było. Moje gardło nieco odwykłe od tych szlachetniejszych destylatów. Bardzo pilnuję temperatur i na moich zmywakach łapię te 96,6. Mój zwykły aabratek z rurą 145 cm nie daje najpodlejszego wyrobu. Ale zwracam honor będzie i u mnie bufor na dole i wziernik u góry i trochę większa rura i sprężynki też - nie będziecie osamotnieni. To nie jest jedyne moje hobby w które pompuję kasiorkę a i żyć za coś trzeba. Na teraz wystarczy. Zimne palce też były super a teraz każdy się śmieje z tego dziadostwa z osadnikami. Mam 2,8m wolnej przestrzeni więc nowy sprzęt będzie skrojony na miarę nowego lokalu. A do bezstresowego siedzenia na drzewach - to jak będziecie w moim wieku i trochę Was ten pęd do przodu opuści to wspomnicie słowa dziadka i zatęsknicie za spokojnym, bezstresowym drzewem dla siebie. Pozdrawiam Pędzącego Renifera z wioski Patiomskaja na Syberii z którym więcej kieliszków wypiłem niż co niektórzy mają sprężynek.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: lesu.pl »

Zgadzam się też że przy niskich kolumnach sprężynki są nie do przebicia, ale dla kolumny już 145 cm zmywaki nie są najpodlejszym wypełnieniem i jeśli ktoś na dzień dzisiejszy niema zbyt wiele kasy to zmywaki na jakiś czas będą niezłą alternatywą. A jechałem na szkle - łamane, kulki, rureczki i stopkach od kieliszków, żwirku rzecznym, grysie tarasowym. Na ceramice też. Teraz zmywaki. A myślicie, że sprężynki w dobie laserów to szczyt możliwości? Sam ciekawy jestem co jeszcze w tym temacie się wykluje. Przejdziecie moją drogę od rurki miedzianej do sprężynek to powiem, że coś przeżyliście. Za kilka lat będziemy się wspólnie z tego śmiać i oby na tym wspaniałym forum a nie z prycz obok.
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jurek1978 »

Przy tych cenach alkoholu i tego co oszczędzamy na 1 czy na 2 procesach to wydatek na sprężynki szybko się zwraca.
Ale można cudować z różnymi wypełnieniami kolumny. Ale to wszystko także kosztuje. No i czas. Sprężynki z KO są wieczne. Co do miedzianych mam niestety troszkę mieszane odczucie. Ale próbowałem gotować bez nich i wyczuwałem różnicę in minus.
Ale reasumując skoro Ci smakuje na zmywakach to nie mam nic przeciwko.
Pozdrawiam koleżko.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: lesu.pl »

Moje eksperymenty wymuszał czas. zawsze wchodziło coś nowego, lepszego. Na żwirku robiliśmy z w Kluczach na Kamczatce wśród Ewenków bo nic innego nie było. Naszych było tam kilku: Korzeniowski, Popławski. Potomkowie po powstaniu warszawskim z 18 wieku. Jak nie wypiłeś to za obcego cię mieli. Osiem miesięcy tam byłem. Jak dowiedzieli się żem Polak to paszport mi ukryli. Do jedzenia tylko renifery, łososie, kawior i jagody. I z jagód się robiło i z mąki. Kurna 8 tysięcy kilometrów za darmo przejechałem. Pracowałem tam też żeby nie było, że tylko piłem. Daleko mi do nich, głowę mam słabą. Teraz w nalewkach spuściłem z 60 na 25 -30 %. W Moskwie miałem midżeta od Gubera, potem Aromę w Petersburgu. Aroma to prawdziwe dzieło sztuki. Zjednało mi wielu przyjaciół. A czy na zmywakach mi smakuje? Jak się na razie niema to się kasę odkłada i się będzie mieć i sprężynki. Na wielu sprzętach w życiu się pracowało i z różnych kieliszków piło. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Witam wszem i wobec, odświeżę trochę temat.
Ja do swojego Aabratka zastosowałem zmywaki z marketu Tesco, opakowanie wygląda tak:
Obrazek
Próbowałem je torturować na różne sposoby, nawet moczyłem je w roztworze al'a Pirania. Nie straciły na blasku, zapachu metalu nie przenoszą i nie czernieją w kolumnie.
Tak się zachowują u mnie.
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Witam. Koledzy odświeżam temat zmywaków. Jestem właśnie w trakcie testowania zmywaków z firmy Stella zakupione w Dino. Pierwsza próba w woda+sól wyszła ok, woda lekko zabarwiona na brązowo. Po wypłukaniu pod ciepłą wodą nie zauważyłem żadnych oznaków rdzy i metaliczny zapach też znikł. Druga próba woda+soda oczyszcona+ocet(gejzer i sprzątanie kuchni :crazy: ) :smiech: po wszystkim zmywaki zostały powtórnie zanurzone w roztworze. Zobaczy jutro co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Test z solą nic nie daje, bo w kolumnie nie mamy solanki, test z octem i sodą też nic nie daje bo nie mamy kwasu w kolumnie, najlepszy test to wsadzenie zmywaków do kolumny.
Zmieniając trochę kierunek, nie opłaca się wkładać zmywaków, dają mało półek, cenowo jakiejś rewelacji nie ma zwłaszcza jak trzeba kupić kilka różnych firm i testować.
1m zmywaków da przy dobrych wiatrach 10-16 półek, a 1m sprężynek od Plipka da 40-60 półek.
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Kolego oczywiście się z tobą zgadzam w 100% :), ale póki co nie posiadam kolumny. Mam jedynie deflegmator szklany z wypełnieniem szklanym. Chciałbym te rurki szklane wymienić na nierdzewne zmywaki i porównać różnicę.
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Skoro jest szklany to pewnie ma ok 0,5m albo mniej. Wg mnie skórka za wyprawkę.
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Myślisz, że jak dorzucę jeszcze trochę miedzi do tego, to nie będzie żadnej poprawy? Może chociaż zapachu jaja nie będzie...
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Miedź owszem zablokuje zapach jaja, ale jak chcesz modernizować sprzęt to nie na szkle (bo to raczej do laboratorium się nadaje) a na miedzi lub na nierdzewce. Ale to nie ten temat żeby tłumaczyć jak zrobić sprzęt.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: masterpaw2 »

@psotnikpiotr, jak napisał jatylkonachwile, gra nie warta świeczki. Oblicz pojemność swojej rury i kup sprężynki (zakładam, że 0,5l Ci wystarczy), nie zginą, z czasem je wykorzystasz do kolumny (bo taki finał przewiduję ;) )
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Koledzy jak najbardziej się z wami zgadzam. W przyszłości planuję zrobić mini pott stilla z płaszczem wodnym. Nie potrzebuję mega kolumny na kegu. Szybkowar 15l w zupełności mi wystarcza. Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”