Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
budyn
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 lip 2016, 22:19
Krótko o sobie: akwarysta
Ulubiony Alkohol: narazie piwo :)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Piwnica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: budyn »

Witam potrzebuje znaleźć kolegę z braci forumowej aby mi dorobił w kolumnie miedzianej port termometru, na wysokości 10 półki . No i żeby ocenił spiryt przy okazji jaki mi wyszedł :). Będę niewymownie wdzięczny, zamawiając kolumnę zapomniałem o tym ważnym porcie. Pozdrawiam
promocja

kwik44
1250
Posty: 1258
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

Post autor: kwik44 »

wiesz... najprostsza metoda to wywiercić otwór, wcisnąć w niego kawałek wężyka silikonowego i do środka wcisnąć sondę termometru. Miałem tak z rok i działało. Ciut więcej pracy wymaga wlutowanie kawałka rurki miedzianej czy też mufy 1/8". Ale pierwsza opcja jest najprostsza.

Odnośnie spirytusu - rozcieńcz do ~20%. Jak nie czujesz żadnych obcych zapachów to jest dobry ;)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

Post autor: Zbynek80 »

A teraz jak prowadzisz destylację ?

Autor tematu
budyn
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 lip 2016, 22:19
Krótko o sobie: akwarysta
Ulubiony Alkohol: narazie piwo :)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Piwnica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

Post autor: budyn »

Termometr w glowicy :bezradny:

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

Post autor: Zbynek80 »

Jak prowadziłeś proces w/g termometru w głowicy ? Kiedy wprowadzałeś korekty RR i czy w ogóle to robiłeś ? Masz termometr w kegu ?

Autor tematu
budyn
10
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 29 lip 2016, 22:19
Krótko o sobie: akwarysta
Ulubiony Alkohol: narazie piwo :)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Piwnica
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

Post autor: budyn »

HEhe jak prowadziłem tak i prowadzę dalej. Jak temperatura wzrosła o 0.1 do 0.2 zmniejszałem odbiór, siedząc ciągle przy kolumnie wlepiając oczy w wyświetlacz, następowało to w miarę szybko :). Tak mam termometr w kegu. Tematy obowiązkowe przeczytane Lesgo58 rulez.
Awatar użytkownika

TomaszMkII
20
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2016, 20:29
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 3 razy
Re: Dorobienie portu termometru kolumna miedziana. Bielsko biała okolice Żywiec okolice

Post autor: TomaszMkII »

Jeżeli nadal potrzebujesz tulejki to mam tokarkę i myślę że mogę pomóc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”