Forum w statystykach

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n

Post autor: flugcojg »

Jakiś czas temu moją uwagę przykuła pewna tendencja tocząca to forum.

Jak powszechnie wiadomo forum składa się z :
11 980 postów zawartych w
1 188 tematach, napisanych przez
2 436 użytkowników...

...ale czy na pewno ?

klik, klik, klik i naszym oczom ukazuje się przeraźliwa prawda :D

82 % (2004) użytkowników forum nie napisało ani jednego posta
50 % wszystkich postów zostało napisanych przez zaledwie 20 ludzi
Z czego aż 23 % spreparowało 3 najbardziej aktywnych (Calyx, Kucyk, Juliusz)


Zastanawialiście się może, dlaczego tylko ułamek z całej rzeszy (ok 600 aktywnych użytkowników w przeciągu 24 h) pielgrzymujących na to forum, decyduje się na czynny udział w dyskusji. 8-) ?
alembiki
Awatar użytkownika

Moltus
30
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2009, 19:24
Krótko o sobie: Wporzo koleś
Ulubiony Alkohol: bez różnicy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Trójmiasto
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Forum w statystykach

Post autor: Moltus »

Może to potwierdzenie "Zasady Pareto"?

Cytat za Wikipedią:
Zasada Pareto (Zasada 80/20 lub 80 na 20) - zasada opisująca wiele zjawisk, w których 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów.

Nazwa pochodzi od nazwiska włoskiego socjologa i ekonomisty Vilfredo Pareto, który na podstawie analizy danych statystycznych dochodów ludności we Włoszech w 1897 roku stwierdził, że 20% mieszkańców Włoch jest w posiadaniu 80% majątku w kraju.

Nazwy Zasada Pareta użył dla opisu większej ilości zjawisk w 1941 roku Joseph Juran w swoich badaniach nad jakością, zauważając, że 80% problemów jest powodowanych przez 20% przyczyn.

Na przełomie XX i XXI wieku Richard Koch wydał kilka książek dotyczących zasady Pareta i jej zastosowań w różnych dziedzinach życia. Uznał on m.in teorię ewolucji za szczególny przykład tej zasady.

To by się zgadzało nawet :)
Awatar użytkownika

Autor tematu
flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: Forum w statystykach

Post autor: flugcojg »

Z tego co widzę Zasada Pareto mówi o opisach zjawisk, w których 20% badanych obiektów związanych jest z 80% pewnych zasobów.

W naszym przypadku 0,82 % użytkowników redaguje 50 % wszystkich postów. To przerasta nawet "twierdzenie" Pareto. ;)

Ciekawi mnie co przyciąga na forum tak wielu ludzi i jednocześnie zniechęca ich do wypowiadania się hm ... :D już mam

forum jest przeintelektualizowane co zachęca ludzi do zapoznawania się z jego treścią, ale wzmaga obawy przed wypowiadaniem się (mam za małą wiedzę, nie piszę nic żeby się nie wygłupić)

jakieś inne pomysły? To dobra okazja, żeby podyskutować o forum i kierunku w jakim zmierza i funkcji jaką ma pełnić
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Kucyk »

Moltus :poklon; za wiedzę!
flugcojg pisze:przyciąga na forum tak wielu ludzi
No, zdaję mi się, że niestety możliwość oglądania załączników jedynie będąc zalogowanym...
flugcojg pisze:i jednocześnie zniechęca ich do wypowiadania się
Administracja forum AD postawiła sobie jako cel stworzenie portalu (no, strony łącznie z forum) zawierającego kompendium wiedzy.
Może dostępność odpowiedzi na podstawowe pytania? Może zasada konkretności wypowiedzi zniechęca przed zadawaniem pytań czy braniem udziału w dyskusjach? Sam nie wiem...

EDYCJA:
flugcojg pisze:forum jest przeintelektualizowane co zachęca ludzi do zapoznawania się z jego treścią, ale wzmaga obawy przed wypowiadaniem się (mam za małą wiedzę, nie piszę nic żeby się nie wygłupić)
O! Kolega Flugcojg też jest tej myśli! :D
Awatar użytkownika

pietek
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 10 lis 2009, 19:57
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Brzeg
Re: Forum w statystykach

Post autor: pietek »

flugcojg pisze: forum jest przeintelektualizowane co zachęca ludzi do zapoznawania się z jego treścią, ale wzmaga obawy przed wypowiadaniem się (mam za małą wiedzę, nie piszę nic żeby się nie wygłupić)
Myślę , że tak . podam swój przykład : nie mam możliwości NARAZIE psocić , ale za to czytam prawie codzienne i dzięki temu wzbogacam swoją wiedzę
:czytaj:
Popijać ??? , po co przecież człowiek składa się z 70% z wody
Awatar użytkownika

Moltus
30
Posty: 33
Rejestracja: niedziela, 22 lis 2009, 19:24
Krótko o sobie: Wporzo koleś
Ulubiony Alkohol: bez różnicy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Trójmiasto
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Forum w statystykach

Post autor: Moltus »

Zgadza się. Istnieje w człowieku obawa przed wygłupieniem się (chociaż nie u każdego niestety.
W moim przypadku, jak złapałem bakcyla, przez kilka tygodni anonimowo zapoznawałem się z forum. Czytałem sporo, ucząc się też organizacji Forum, i pogłębiałem swoją wiedzę. Konfrontowałem ją z własnym ogólnożyciowym doświadczeniem. Dopiero to dało mi podstawy do wypowiadania się na poruszane tematy. W końcu przyszedł czas na pierwszy post :freak:
Ale dlaczego niektórzy, nie biorą nigdy udziału w dyskusjach, przecież każdy ma jakąś wiedzę i pogląd poparty doświadczeniem? Hmm...
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Kucyk »

Zazwyczaj przy suto zastawionym stole też trzech, czterech dyskutuje, a reszta słucha...

Tylko ci słuchający mają ten przywilej, że rzadko po libacji mają gęby obite. :D
Awatar użytkownika

Autor tematu
flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: Forum w statystykach

Post autor: flugcojg »

Portal - kompendium wiedzy, to świetny pomysł. Alkohole-domowe.pl powinno być zasilane o artykuły tworzone na bazie aktywnych wątków, zawierających luźne wypowiedzi użytkowników. Jednak samo forum powinno mieć swobodną (nie, aż tak wydrylowaną) formułę. Nadmierna konkretyzacja wypowiedzi też czasami może krępować.

@kucyk
Zazwyczaj przy suto zastawionym stole też trzech, czterech dyskutuje, a reszta słucha...
Z tym, że proporcjonalnie tu powinno być takich 500 :D
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Maciej_K »

A myślała starszyzna o napisaniu książki w oparciu o forum? "Gorzelnictwo i drożdżownictwo" jest nieosiągalne, pierwotnie kosztowało 18zł, a teraz chodzi na allegro po 50zł, jeden wystawił nawet za 147zł i... prawdopodobnie, prędzej czy później, sprzeda.
Już to widzę:
Gorzelnictwo domowe.
Praca zbiorowa pod red. moderatorów A.D.
Instytut Gorzelnictwa A.D. 2010
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Kucyk »

To jest niezły pomysł np. w formie pdf coś takiego stworzyć i udostępnić...
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Forum w statystykach

Post autor: Agneskate »

Maciej_K pisze:A myślała starszyzna o napisaniu książki w oparciu o forum? "Gorzelnictwo i drożdżownictwo" jest nieosiągalne, pierwotnie kosztowało 18zł, a teraz chodzi na allegro po 50zł, jeden wystawił nawet za 147zł i... prawdopodobnie, prędzej czy później, sprzeda.
Już to widzę:
Gorzelnictwo domowe.
Praca zbiorowa pod red. moderatorów A.D.
Instytut Gorzelnictwa A.D. 2010
Hejka, to całkiem ciekawy pomysł... :twisted:

EDIT: Kucyk mnie uprzedził

Co do statystyk forum.
Piszą Ci którzy chcą. Zgodzę się też z tym, że pewnie większość rejestruje się tylko po to by zobaczyć załączniki. Może za jakiś czas coś się zmieni w tej sprawie - zobaczymy.
flugcojg pisze:Portal - kompendium wiedzy, to świetny pomysł. Alkohole-domowe.pl powinno być zasilane o artykuły tworzone na bazie aktywnych wątków, zawierających luźne wypowiedzi użytkowników. Jednak samo forum powinno mieć swobodną (nie, aż tak wydrylowaną) formułę. Nadmierna konkretyzacja wypowiedzi też czasami może krępować.
Konkretyzacja wypowiedzi może krępować? Czyli lepiej napisać "pomocy nie wiem co robić, pomóżcie", a my siłą będziemy wyciągać o co chodzi?
Jest mnóstwo for na których pisać można byle jak i byle gdzie, i najczęściej odpowiedzi na posty też są byle jakie.
Każdy również może sobie forum założyć i ustanowić panujące na nim reguły. :)
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Autor tematu
flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: Forum w statystykach

Post autor: flugcojg »

Konkretyzacja wypowiedzi może krępować? Czyli lepiej napisać "pomocy nie wiem co robić, pomóżcie", a my siłą będziemy wyciągać o co chodzi?
Chodziło mi bardziej o krępowanie twórczego myslenia, niż uczucie krępacji.
Nadmierna konkretyzacja (podkreślam wyraz nadmierna) zabija twórcze myslenie.

Oto mały przykład:

Nadmiernie skonkretyzowana wypowiedź

Pan: Napijesz się czegoś?
Pani: Tak, poproszę kawę w kubku, niesłodzoną.


Twórcza, swobodna wymiana zdań:

Pan: Napijesz się czegoś?
Pani: A co proponujesz!
Pan: Może kawę?
Pani: Brzmi nieźle. Zazwyczaj piję taką w dużym kubku, niesłodzoną.
Pan: Już robię. O! Wiesz co, zostało mi trochę lodów i bitej śmietany z wczoraj, może zrobimy deser kawowy?
Pani: Bardzo chętnie! Ostatnio jadłam taki w tej nowej kawiarence nieopodal. Tylko, że tamten był polany adwokatem.
Pan: W barku na pewno coś się znajdzie.

Jak sądzisz, w której scence Pani odniosła większą korzyść?
Tak samo jest z forum. Nadmierna konkretyzacja krępuje i w pewnym sensie zamyka nas na pewne możliwości, których początkowo nie dostrzegamy.
Jest mnóstwo for na których pisać można byle jak i byle gdzie, i najczęściej odpowiedzi na posty też są byle jakie.
Oczywiście swobodnie nie oznacza byle jak!!
Piszą Ci którzy chcą.
Sądze, że sprawa jest trochę bardziej skomplikowana niż starasz się to przedstawić. Polecam lekturę wcześniejszych postów kolegów Moltusa i Pietka.
Każdy również może sobie forum założyć i ustanowić panujące na nim reguły.
Ok, więc temat miał traktować o tym, co zrobić, żeby forum było lepsze, poczytniejsze, bardziej przyjazne, a nie jak zniechęcić kolejnych użytkowników, do współtworzenia tego miejsca ...
Awatar użytkownika

pietek
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 10 lis 2009, 19:57
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Brzeg
Re: Forum w statystykach

Post autor: pietek »

flugcojg pisze:
Ok, więc temat miał traktować o tym, co zrobić, żeby forum było lepsze, poczytniejsze, bardziej przyjazne, a nie jak zniechęcić kolejnych użytkowników, do współtworzenia tego miejsca ...
Pozwolicie , że wtrącę swoje 3 grosze . Tak jak już pisałem w poście ( http://alkohole-domowe.com/forum/buduje ... t1420.html ) można by zrobić kompendium w dziale bimber żeby inni mniej znający się mogli dotrzeć do wiedzy jakie posiada szanowne grono . Można tam wstawić pliki pdf np. do rozrabiania , nastawianie na konkretną ilość w L i tym podobne . A osobiście myślę , że forum jest przyjazne , poczytne .
Popijać ??? , po co przecież człowiek składa się z 70% z wody
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Forum w statystykach

Post autor: Zygmunt »

pietek pisze:Tak jak już pisałem w poście ( http://alkohole-domowe.com/forum/buduje ... t1420.html ) można by zrobić kompendium w dziale bimber żeby inni mniej znający się mogli dotrzeć do wiedzy jakie posiada szanowne grono . Można tam wstawić pliki pdf np. do rozrabiania , nastawianie na konkretną ilość w L i tym podobne .
Nie ma sensu. Ludność i tak tego nie czyta- codziennie zakładają tematy, w których ktoś pyta o to, co jest albo na głównej, albo miliard razy na forum.
Szkoda naszej pracy, skoro i tak pewnie nic się nie zmieni.

Co do tematu: dyskusja- tak, ale o czymś nowym, pomysłowym, a nie pierdyliard razy o tym, jakie drożdże wrzucić w owoce, albo jaką wodą rozcieńczać. Te podstawowe informacje można znaleźć na forum albo na głównej w jakieś 10 sekund. Wystarczy tylko chcieć, a nie oczekiwać, że ktoś coś zrobi z nas i poda na tacy.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

pietek
10
Posty: 19
Rejestracja: wtorek, 10 lis 2009, 19:57
Ulubiony Alkohol: Piwo
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Brzeg
Re: Forum w statystykach

Post autor: pietek »

Zygmunt pisze:Te podstawowe informacje można znaleźć na forum albo na głównej w jakieś 10 sekund. Wystarczy tylko chcieć, a nie oczekiwać, że ktoś coś zrobi z nas i poda na tacy.
Oczywiście zgadzam się chodzi mi raczej o takie rzeczy , które można by ściągnąć a potem wydrukować np. tabele rozrabiania autorstwa Juliusza , tabelę zależności między temperatura wrzenia a procentami autorstwa Calyxa jak dobrze pamiętam
Popijać ??? , po co przecież człowiek składa się z 70% z wody
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Juliusz »

Generalnie, obserwacja flugcojg'a jest ciekawa, komentarze innych kolegów trafne ale jakby ciągle zawieszone w powietrzu (może z wyjątkiem Kucyka - publikacja na bazie forum).

Jedno stwierdzenie jednak zastanowiło mnie szczególnie:
forum jest przeintelektualizowane co zachęca ludzi do zapoznawania się z jego treścią, ale wzmaga obawy przed wypowiadaniem się (mam za małą wiedzę, nie piszę nic żeby się nie wygłupić)
Zastanowiło mnie tu określenie 'przeintelektualizowane', które w kontekście brzmi jakoś jakby negatywnie...? Potwierdźcie, że źle zrozumiałem bo w pale nie mieści mi się aby intelekt czy intelektualizowanie mogłyby kiedykolwiek być traktowane jako coś negatywnego. Wypowiedź trąci wręcz paradoksem bo czytając posty i biorąc udział w dyskusji - czy chcemy czy nie - rozwijamy intelekt czyli intelektualizujemy siebie samych, więc nie może to być nic zdrożnego.

Myślę, że statystyki bardzo dokładnie pokazują jakieś znane (choć może wyolbrzymione lokalnie na tym forum) zjawisko socjologiczne, którego wytłumaczyć, dla satysfakcji pytającego, nie umiem. Mogę jednak założyć, że jeśli ludzie czytają i jakiś procent bierze udział w dyskusjach (nawet jeśli jest to mały procent) to forum spełnia więcej niż początkowe założenia - jakoś naucza, rozwija, pomaga, zaciekawia.

Teraz skojarzyłem sobie środowisko przeciętnej klasy w przeciętnej szkole (za moich czasów): Jest nauczyciel (ćwierć bożek), są uczniowie. W takiej klasie, np. 40 uczniów, tylko 3-4 osoby (może mniej) brały prawdziwie, aktywny udział w życiu klasy, pozostali byli tam, korzystali ale biernie, pasywnie. Może to właśnie takie zjawisko?

Z ósmej strony :) Każde forum jest inne, forma, wystrój, 'zachowanie' Admina, 'porwania' przez przypadkowo aktywnych użytkowników (pozytywne i negatywne) utworzy unikalny nastrój/atmosferę, która wpłynie na zachowanie się większości użytkowników, ustabilizuje ton forum, styl a te wpływają na nowych i istniejących użytkowników.

Znaczy to tylko, że forum jest pod kontrolą tych, którzy mają taki a nie inny wpływ na środowisko które tworzą. Śmiem twierdzić, że jest to zjawisko pozytywne i wręcz pożądane. Jeśli, merytorycznie, takie środowisko naszego forum odpowiada planom Admina to można to nazwać jego i naszym sukcesem.

Sprawa użycia forum (tego forum) jako bazy do publikacji nie jest dla mnie obca; tą ideę zauważyłem już dość dawno jako interesującą ale decyzja i działanie należą do Admina.

... a ze statystyki oblałem tu ważny egzamin i porzuciłem studia i uważam że jest to wredna dziedzina zainteresowania człowieka - precz ze statystyką! ;)

Juliusz
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Autor tematu
flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: Forum w statystykach

Post autor: flugcojg »

@Juliusz
Zastanowiło mnie tu określenie 'przeintelektualizowane', które w kontekście brzmi jakoś jakby negatywnie...?
Przeintelektualizowanie jest złe bo prowadzi do elitaryzacji forum. Wypowiada się tylko 5 najbardziej obeznanych w temacie, będący do tego moderatorami co peszy tym bardziej i jak jeszcze czytam fragmenty regulamin typu

2.Posty nic nie wnoszące do tematu będą usuwane
albo
5.Tematy merytoryczne zostaną odchudzone do minimum, przez pozostawienie jedynie rzeczowych treści.

To przestaje wierzyć, że jestem w stanie wnieść cokolwiek do dyskusji.

To prowadzi do tego że na forum udzielają się albo idioci bez zahamowań (najczęściej banowani), albo osoby czujące się mocne z danego zagadnienia. Reszta nawet jeśli jest w stanie (potencjalnie) wnieść coś do tematu
to najprawdopodobniej się nie wypowie bo otrzymuje więcej sygnałów UWAŻAJ, niż wyluzuj i zabierz głos.


ps
Uwaga: forma dopełniacza liczby mnogiej for jest niepoprawna, jedyna poprawna forma to forów.
To się zdziwiłem (źródło wikipedia) http://pl.wikipedia.org/wiki/Forum_dysk ... ite_note-0
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Kucyk »

flugcojg pisze:To prowadzi do tego że na forum udzielają się (...) osoby czujące się mocne z danego zagadnienia.
I o to chodzi. AD ma być stricte fachowe.

Tak z innego KEGa: proszę zwrócić uwagę np. na nowego Kolegę Mayora i zaprezentowany przez Niego poziom i na grono userów tego oto zacnego forum potrafiące stanąć w merytoryczne szranki. 8-)
Awatar użytkownika

Autor tematu
flugcojg
30
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 17 gru 2009, 22:43
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Sz-n
Re: Forum w statystykach

Post autor: flugcojg »

I o to chodzi.
no i cała krew w piach. :bezradny: Temat ze swojej strony uważam za zamknięty.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Forum w statystykach

Post autor: Kucyk »

Spokojnie, zawsze można podyskutować!
Natomiast tworzenie "styropianu" zawierającego 100.000 postów chyba mija się z celem, bo: po pierwsze mamy w sieci multum forów które z rzeczowych przeistoczyły się w komunikatory a'la GG, po drugie w takiej masie "waty" giną najwartościowsze wypowiedzi.

Jestem zdania, że każdy zgłoszony problem forum powinno rozwiązać bez względu na jego stopień komplikacji, ale jeśli powtarza się on enty raz, to po uzyskaniu informacji że pomoc poskutkowała taki temat wywala się.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5376
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 666 razy
Kontakt:
Re: Forum w statystykach

Post autor: Zygmunt »

Kucyk pisze: Jestem zdania, że każdy zgłoszony problem forum powinno rozwiązać bez względu na jego stopień komplikacji, ale jeśli powtarza się on enty raz, to po uzyskaniu informacji że pomoc poskutkowała taki temat wywala się.
Dokładnie tak- i na razie nam się to udaje. Nowe zagadnienia są poddane dyskusji, a miliardowe z kolei pytanie "ile cukru dodać" leci w śmietnik. Po co sztucznie powiększać liczbę postów/tematów? Skoro na zadane pytanie istnieje już odpowiedź, to po co pytać dwa razy? Jak natomiast znajdzie się coś nowego (niekoniecznie zahaczającego o Nobla z bimbronautyki) to przecież chętnie wszyscy podyskutują.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”