Drożdże Black Label Turbo

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy

Post autor: Zbynek80 »

Się okaże bo nastaw 75L na MS dochodzi bo już jest na -
Co do BL to właśnie wiem, że piszą dużo ale oni zawsze zawyżają a potem się drożdże grzeją ale skoro miały być do większych nastawów itp to celowałem w 25
Tylko, że ja dałem 200g na 16kg cukru a Ty 180g na 50kg

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: golec269 »

Właśnie dałeś książkowo. Opakowanie 90g jest przewidziane na 6 kg cukru. I dlatego tak szaleją!! U mnie tem. nastawu spadła do 16C i dałem grzałkę akwariową i podskoczyła do 20C. Zima swoje robi, nastaw mam w piwnicy o tem. 18C.
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: drgranatt »

Koledzy, jakość urobku tylko w 1/4 zależy od drożdży. Reszta to kolumna, wysokość i rodzaj wypełnienia oraz prawidłowo prowadzony proces.
Cieszę się, że zwiększa się grono zadowolonych z tych grzybków.
Ja na 16kg cukru w zbiorniku 60l dawałem 160g a teraz te same 160g daje na 20kg glukozy.
Mój zbiornik stoi w tej chwili w pomieszczeniu 10-12 stopni więc dogrzewam nastaw grzałką.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Nie do końca tak książkowo, bo jeśli miałbym dać dokładnie według instrukcji to musiałbym dać 240g/16kg U mnie stoi normalnie w mieszkaniu, ale w tym pokoju mam tak 20-21 bo zakręciłem kaloryfer.
Jaki z tego urobek to się okaże, ja mam OLM Akasowe 245cm całość

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: gadaka »

Oczywiście, że 8g/kg cukru - miało być 0,8 dag/kg cukru. Już zmienione w tamtym poście.
Daję mniej bo czas mnie nie nagli a wydaje mi się, że mniej drożdży to niższa temp fermentacji i mniej dodatkowych jej produktów.
Co do zapachu to części domowników kojarzy się z oranżadą...

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Drupi »

Ja bez względu na rodzaj drożdży daje zawsze 217 g. cukru na każdy litr wody w beczce, bo zawsze najbardziej zależy mi na jakości produktu. Wtedy taki produkt jest możliwie łagodny w smaku, nie wierzycie to spróbujcie . Większe BLG= większa ostrość w smaku, pomimo odebrania większej ilości przedgonów, nawet z super drożdży, i super sprzętu.
I like noble drinks.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: golec269 »

Drupi to jakie masz BLG nastawu, 21? A ile dajesz drożdży?

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Drupi »

Paczke Moskwy st. na 35 L. wody potem klarowanie 70g. środkiem, widać dno w beczce.
I like noble drinks.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: golec269 »

Drgranatt ; jakość urobku w 1/4 zależy od drożdży czy od dobrze zrobionego nastawu?
Skąd takie przekonanie?
Drupi jeśli czytałeś mojego posta wyżej, to też robię nastawy na niskim BLG i potwierdzam, że destylat ma lepszy smak. Też robiłem na MS a teraz na BL i ciekawi mnie czy będzie zauważalna różnica, bo w zapachu nastawu jest olbrzymia!!!

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Ja nawet poczułem taki witaminowy napój z tabletki musującej.
Drupi po co robisz na MS skoro robisz na niskich blg ? Możesz dać inne drożdże dające delikatniejszy profil tym bardziej na niskim blg, ja robiłem na MS bo mi zależało na wysokim %

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Drupi »

Zbynek- MS robiłem ponieważ smak produktu nie przeszkadzał mnie ani moim gościom. Planowałem teraz zmianę, a tu przez pomyłkę przysłali mi Moskwe Puriferm, i inne te co chciałem też. Nie opłaca się odsyłać tej MP, przerobię ją. Natomiast moim faworytem do sprawdzenia, jest teraz Alcotek Vodka Star, tylko za kilka miesięcy bo chwilowo brak czasu. A z MP i MS skończę. Black Label mój kuzyn sprawdzi na Pot Stillu. Ja kiedy indziej ale na pewno.
I like noble drinks.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Na BL dziś 2,5 doby a tam już prawie -3 blg z 25blg ależ one zasuwają, nastaw zupełne mleko. Dziś MS po ponad tygodniu weszły na -4, ale liczę, że na -5 zejdą założyłem na beczkę pas grzejący więc im troszkę pomogę bo nastaw ostygł.
Ostatnio zmieniony piątek, 20 sty 2017, 17:38 przez Zbynek80, łącznie zmieniany 1 raz.

golec269
450
Posty: 492
Rejestracja: niedziela, 4 maja 2014, 08:37
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 56 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: golec269 »

Cześć Zbyszek. Czyli jest szansa, że BL wyprzedzą MS? :o

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Na to wygląda, że tak. Choć pewne małe różnice w nastawach były ale nie wielkie.
Na MS nastawiłem chyba w poprzedni poniedziałek ale na chłodnej wodzie, więc zanim się trochę ogrzała, też po założeniu pasa na beczkę to w środę miała te 23-24*C i zaczęło chodzić, więc w środę na wieczór pracowało. Rozbujało się do 28*C Nastaw był w beczce 75L 24kg cukru ok 26 blg. Do tego wsypałem 2,5 paczki MS czyli 350g ! Drożdży I dziś po prawie półtora tygodnia jest tak -4 ale myślę, że jeszcze zejdzie.
Na BL nastawiłem wt/śr o 01.00 skończyłem Beczka 60L 16,5kg cukru ok 25blg temp 25*C i do tego "tylko" 200g drożdży temp podskoczyła do 30*C i dziś po 2,5 doby było -3 do północy ( 3 doby) może dobije na -4 Beczki stoją obok siebie. Więc powiedziałbym, że BL spokojnie wyprzedzają MS. Do tego w MS widać sporo granulek drożdży a między nimi białe proszki (pożywki) A w BL to właśnie widać mnóstwo proszków a pomiędzy nimi drożdże. Wydaje mi się, że w BL jest bardzo dużo a nawet więcej pożywek niż drożdży. Również w porównaniu do MS czy innych które używałem. Więc w takiej samej wadze BL jest zdecydowanie mniej drożdży jak w przypadku MS a mimo to tak zasuwają, może to właśnie zasługa tych pożywek które to też powodują, że mniejsze ilości tych drożdży przerabiają większe ilości cukru.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: robert4you »

Zbynek80 pisze:
może to właśnie zasługa tych pożywek które to też powodują, że mniejsze ilości tych drożdży przerabiają większe ilości cukru.
Zaryzykuję stwierdzenie że powyższa teza to bzdura.
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Słuchaj Robert ja enologiem nie jestem, powyższe to nie było stwierdzenie a jedynie przypuszczenie! Może jest błędne, ale nie musisz od razu pisać, że bzdura. Jeśli masz jakieś argumenty, że jest faktycznie inaczej to napisz. Ale wydało mi się to właśnie prawdopodobne, że niewielkie ilości drożdży przerabiają większe nastawy właśnie dlatego, że drożdże mają więcej pożywki mogą się lepiej namnażać i mają dogodniejsze warunki do egzystencji.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: robert4you »

Zbynek80 pisze: /.../
Ale wydało mi się to właśnie prawdopodobne, że niewielkie ilości drożdży przerabiają większe nastawy właśnie dlatego, że drożdże mają więcej pożywki mogą się lepiej namnażać i mają dogodniejsze warunki do egzystencji.
Sam sobie odpowiedziałeś. Reasumując: po danym czasie jest ich po prostu więcej (ilościowo), a nie mniej jak twierdziłeś wcześniej :respect: .
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Oj Robert ale ty kombinujesz przecież wiadomo, że chodziło o mniejszą ilość drożdży w momencie zadania która to może się dobrze namnożyć itd przy większej ilości pożywek.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: robert4you »

Ja wiem że ty wiesz, ty wiesz że ja wiem, ale początkującym takie niedomówienia robią wodę z mózgu.
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

I tak po trzech dobach BL przerobiły 25blg na -4 a może jeszcze coś zejdzie. Są niesamowite pod tym względem. Nastaw mleko ale po odgazowaniu niewielkiej ilości w słoiczku w oczach się klarują widać jak mgiełka opada, szybko osiadają na dnie i są dość mocno zbite. Beczka to nie słoiczek z dobrze odgazowaną próbką ale podejrzewam, że będą się bardzo ładnie klarować. Jedyne co mnie zastanawia to nieprzyjemnie kwaśny smak nastawu z lekko gorzkim posmakiem na prawdę jest nie smaczny. Ale chyba na końcowy urobek to się nie przełoży. MS też już chyba skończyły może jeszcze coś dochodzą ale zeszły chyba na -5. Z tym że chodziły ponad tydzień. Ale w smaku dosyć smaczne, smak na prawdę delikatny nawet nie wytrawny w końcówce czuć delikatnie piekący smak typowo alkoholowy. Zobaczymy co z tego wypłynie zaworkiem ;)
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: drgranatt »

Zbynek80 pisze:Jedyne co mnie zastanawia to nieprzyjemnie kwaśny smak nastawu z lekko gorzkim posmakiem na prawdę jest nie smaczny. Ale chyba na końcowy urobek to się nie przełoży...
Właśnie o to chodzi. Prawidłowo wypracowany nastaw powinien być kwaśno-gorzki.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Ale żeby aż tak miewałem kwaśnawe takie wytrawne nastawy ale ten to wyjątkowa ohyda, ale widocznie tak musi być. Ale ogólnie onb ładnie na te -5 przefermentowały.
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: RE: Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Lis098 »

Moja metoda bez cukromierza to dwa palce. Jak zamoczone i wyschnięte się nic nie kleją to znaczy, że dobry już nastaw :D
PS :kwaśny musi być :D

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: rastro »

Tak tak... podobno zanim wynaleźli cukromierz... to tak się brzeczkę piwną badało... łycha na ławkę i jak się d..a przyklejała to dobrze :). No i dwa palce to oczywiście mniej więcej... :hahaha: jak się je wsadzi :dupa: to jeden jest mniej a drugi więcej :hahaha: :hahaha: :respect:
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: eldier »

I co Twój post wnosi do tematu? Jak zwykle hejt i nic więcej, naprawdę masz jakieś kompleksy... A doświadczenie w mierzeniu dwoma palcami też masz? Bo wymądrzać się i teoretyzować to umiesz, a jak przychodzi co do czego to podwijasz ogon i spierdzielasz...

Lis098 sposób dobry jak każdy inny :smiech: Znajomy leje szklankę i sprawdza jak bardzo mocno kopie :D

Żeby nie było całkiem offtopowo, to u mnie 150g BL przerabiało 24-25kg cukru inwertowanego w mniej jak dwa tyg. Temp otoczenia różna - od 12 do 23 stopni i to najczęściej niezbyt stała bo beczka w nieogrzewanym pomieszczeniu. Drożdże rozsypywałem po powierzchni przy 25-27 stopniach, jak zaczynały chodzić to mieszadło żeby dobrze napowietrzyć nastaw i na drugi dzień rano ostro szły :)
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: radius »

Ja, nastaw z 14 kg glukozy, zaszczepiłem 100 g Black Label i przerabiało mi to równe 10 dni. Przez pierwszą dobę myślałem, że grzybki są do :dupa: bo nawet śladu oznak życia nie było :( Dopiero po tym czasie grzybki ożyły i bardzo spokojnie żrąc sobie słodycz, na koniec zameldowały - minus 4 szefie :ok: Jestem z nich zadowolony i już :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: wiking »

Trochę już tych grzybków przerobiłem i też na początku myślałem, że są do niczego, bo nic przez pierwszą dobę się nie działo. One po prostu tak mają, że długo startują a, jak już ruszą to przerabiają bardzo spokojnie bez wulkanu w beczce.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: robert4you »

Ja od jakiegoś czasu też jade na BL.
16kg cukru w beczce 60L i do tego równo 100g BL. Pierwsza doba tak jak pisze radius spokojna potem 8-10 dni i mamy -4. Duża zaleta to zero piany i łatwość sklarowania nastawu.
Wada - dwie muszki owocówki i ocet zamiast bimbru.
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Tak szybko się nastaw na nich psuje ?

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: rastro »

Raczej chodziło o to że długo startują i niezbyt szybko, więc dużo łatwiej o zakażenie na początku (ja to tak zrozumiałem).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Chyba, że tak bo jakieś to dziwne było. Jak już dobrze nastaw pracuje to raczej muszka czy dwie nie powinny tego popsuć.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: kamilpl82 »

Mój nastaw 60kg, cukru BLG startowe 23, temperatura początkowa 31,5 stopnia celcjusza, po 24 godzinach 25,4 stopnie celcjusza. Nastaw nastawiony 14 stycznia na dzień dzisiejszy czyli po 9 dniach + 2 BLG i nadal pracują temperatura nastawu spadła do 19stopni celcjusza. Dawka drożdży jaką podałem to 333gramy.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl

Autor tematu
Slodziaksos
50
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek, 5 sie 2013, 10:43
Podziękował: 37 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Slodziaksos »

Muszki i ocet zaraz?

Dobrze że moje muszki o tym nie wiedziały i zwyczajnie się topiły nie powodując skutków ubocznych.
A było ich sporo :P
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: robert4you »

No miałem późnym latem taką przygodę z owocówkami. Dwie beczki poszły w kibel. Z jednej wyłowiłem raptem dwie muszki w drugiej było więcej.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
************************************************************************
Awatar użytkownika

drgranatt
1800
Posty: 1843
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 204 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: drgranatt »

robert4you pisze:...Dwie beczki poszły w kibel...
I zupełnie niepotrzebnie. Trza było puścić na rury.
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: wiking »

Dziwne, :o bo nie raz miałem muszki w nastawie cukrowym i nigdy mi nie wyszedł ocet :roll:
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: robert4you »

Może to było jeszcze coś innego do kupy. Nastaw pracował na początku normalnie potem stanął ok +6 blg, nie pokapowalem co się dzieje i postanowiłem dalej poczekać.
Potrzymałem jeszcze tydzień blg spadło do "0" ale nastaw zaczął mocno jechać octem. Puściłem na rury, ale właściwie cały czas leciał tylko przedgon. Pewnie gdyby poszedł na rurki kiedy stanął na +6 to coś by jeszcze z tego było, a tak praktycznie był już tylko ocet.
************************************************************************

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: Zbynek80 »

Dziś (wczoraj) nastawiłem kolejny nastaw na BL 60L 17kg, ok 24-25blg, 200g drożdży, temp ok 25*C, start 20.00 jeśli pójdą jak poprzednie to w niedzielę przed 24 powinno być po sprawie :) A tym czasem wcześniejsze nastawy się klarują i myślę w połowie przyszłego tyg część pójdzie na rurę.
Awatar użytkownika

kamilpl82
350
Posty: 383
Rejestracja: piątek, 9 paź 2015, 19:28
Ulubiony Alkohol: Przede wszystkim własny
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Wielkopolska okolice Leszna
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Kontakt:
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: kamilpl82 »

Witam, jako że dostałem info od nabywcy mojego sprzętu postanowiłem się z wami tymi informacjami podzielić. A więc do rzeczy nastaw 60kg cukru dopełnione do 250L , BLG między 21 a 22, drożdży dodał 660g bo tyle zostało w paczce jak mu dawałem, temperatura startowa 33stopnie, po 6 dniach BLG -4. Teraz będzie nastawiał na tych nowych z ostatniej akcji Gadaki.
Po drogach jeździ masa świrów i psychopatów. Pędzą na złamanie karku, nie zważając na nic... Aż czasami trudno mi ich wyprzedzić.
https://www.alkoholeforum.pl
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: Drożdże Black Label Turbo

Post autor: herbata666 »

A jaka była temperatura otoczenia ??, sądząc po tym że startował w 33C to otoczenie musiało być na poziomie 10-14C max, w sumie BL się tak nie grzeją.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”