NALEWKA TRUSKAWKOWA

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Prima86
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 28 paź 2016, 10:54

Post autor: Prima86 »

Pany pytanko. Czy do zamacerowanych truskawek warto dorzucić laskę wanilii czy szkoda i nie ma sensu??
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: radius »

Twój cyrk, twoje małpy (nalewka) :) Co do niej dodasz to zależy tylko od ciebie i od twojego smaku ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Jarzębiak
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 15 lis 2016, 17:06
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Jarzębiak »

Do nalewu jak najbardziej możesz dodać laskę wanilii (rozciętą wzdłuż ), ale jeśli chodzi ci o truskawki odsączone już ze spirytusu to po prostu zasyp je cukrem. Po tygodniu zlej powstały likier i połącz z poprzednim nalewem. Ewentualnie możesz nalew dosłodzić zwykłym syropem cukrowym, a likier zlać do osobnej butelki.

waldar
2
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 19 sty 2017, 14:49
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: waldar »

Truskawki z wanilią będą chyba dobrze smakowały. Wanilia nada dodatkową słodycz nalewce. Widzę, że lubimy podobne smaki :)

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Ryba64 »

Zerknąłem dzisiaj w artykulik, w którym jest napisane o tym, że warto jeść truskawki razem z szypułkami i listkami gdyż zawierają cenny chlorofil. Powstaje więc pytanie: czy ktoś robił nalewkę z truskawek bez obierania ich z szypułek? Właśnie dzisiaj się przymierzam do nastawienia nalewki z 10 kg truskawek, a obierać ich mi się nie chce ;)
Lubię to co naturalne
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: lesgo58 »

Pytanie - czy nalewka ma być zdrowotna czy pijalna. Chlorofil może i jest zdrowotny ale niestety potrafi "zepsuć" smak nalewki w sposób znaczący. Truskawki same w sobie są owocem charakterystycznym i wymagają szczególnego traktowania w czasie przygotowania nalewki, a jak jeszcze w to wmieszasz części zielone to wynik może okazać się zaskakujący. A że nad gustami się nie dyskutuje to może się okazać, że będzie Ci smakować. Jednak myślę, ze u co najmniej 90% degustujących wywoła negatywne skojarzenia.
Dlatego jeśli nalewka ma być pijalna to zalecałbym macerację samych owoców i to nie dłuższą niż 24-48 godzin. Po czym szybko zlewamy i delektujemy się rezultatem. Z biegiem czasu w nalewce zaczynają dawać znać posmaki goryczki. Tak więc od długości maceracji zależy jak mocna będzie ta goryczka.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: JanOkowita »

Ja w ubiegłym roku zrobiłem częściowo bez szypułkowania, owoców z szypułkami było ok 20-30%. Znaczącej różnicy w smaku nie zauważyłem. Inna sprawa, że rok był marny, przymrozki, a i truskawki nie miały w sobie tyle słodyczy ze słońca ile powinny.
Za 2 dni mam dostać od znajomego z plantacji partię truskawek "niewymiarowych", ale za to super słodkich. Więc już się cieszę na dobry efekt!
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Searcher
100
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 31 sie 2017, 12:42
Krótko o sobie: To skomplikowane :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: wielkopolskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Searcher »

Ja robię trochę na opak, czyli najpierw cukier na 24-48h, powstały syrop zlewam i konserwuję czystym spirytusem, natomiast owoce zalewam resztą spirytusu + wodą. Łącznie użyty spirytus ma moc 70%, siłą rzeczy ten, którym zalewam owoce jest słabszy. Owoce maceruję bardzo krótko, maks 24h, a bywa że zalewam na 2 tury po 12h. Oba nalewy łączę i odstawiam do wyklarowania. Dzieje się to samoistnie z biegiem czasu.

Wychodzę z założenia, że jako hobbysta nie powinienem żałować spirytusu :) i staram się wyciągnąć z owoców jak najwięcej. Moim zdaniem zalewa alkoholowa jest w stanie oczyścić owoc bardziej niż lepka i gęsta zalewa cukrowa.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Pretender »

No właśnie nie do końca jest tak jak mówisz. Przepis przepisem, jeśli sprawdzony to nie ma co go zmieniać. Ale prawidłowo jest najpierw alko, a później cukier, który wyciągnie alko z owoców
Awatar użytkownika

Searcher
100
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 31 sie 2017, 12:42
Krótko o sobie: To skomplikowane :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: wielkopolskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Searcher »

Robiłem na oba sposoby, akurat nie truskawki, ale inne owoce. Sposób z alko na końcu dał mi bardziej intensywne smaki. Po czasie każdy wypraktykowuje sobie własne przepisy, ja daję także mniej cukru.

Co do zasypywania cukrem po alko, mam taka teorię, że może być to spowodowane wyłącznie oszczędnością. Po prostu spirytus jest drogi i ludzie nie chcą go wywalać, a cukier jak cukier, tanio i dużo...

Owoce po maceracji zawsze zalewam wódką i wychodzą z tego wprost rewelacyjne wódki smakowe: wiśniówka, pigwówka, jeżynówka. Bo o ile nalewki są świetne do posmakowania itp, to z taka wódeczką już śmiało można pofolgować :)
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Pretender »

Najważniejsze, że smakuje

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: wawaldek11 »

Pretender pisze:... a później cukier, który wyciągnie alko z owoców Obrazek
I nasłodzi nie zawsze słodkie owoce. Szczególnie miękkie, które w dziwny sposób znikają :mrgreen:
Pozdrawiam,
Waldek

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: eldier »

Od siebie dodam, że w truskawkowej imbir robi robotę.
10g drobno pokrojonego, ładnego, jędrnego imbiru na 1l gotowej nalewki. Dodane po połączeniu nalewu i syropu, u mnie zazwyczaj na kilka miesięcy. Dobrze jest na początku co jakiś czas przemieszać. Jak mi się przypomni to wtedy zlewam :D

Dodawałem też do macerujących się owoców, ale nie wyszło tak dobrze. Nie wiem czy imbir nie taki, czy dawka nieodpowiednia, czy różnica w stężeniu spirytusu.
Jak ktoś lubi imbir to może troszkę zwiększyć, ale tutaj chodzi jedynie o muśnięcie smaku i aromatu.

Jeszcze odnośnie czasu maceracji - u mnie jest to od 7 do 14 dni i żadnej goryczki nie wyczuwam ani ja, ani nikt z pijących.
Awatar użytkownika

Searcher
100
Posty: 125
Rejestracja: czwartek, 31 sie 2017, 12:42
Krótko o sobie: To skomplikowane :)
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Lokalizacja: wielkopolskie
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Searcher »

Może zabijasz imbirem? :)

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: michal278 »

Truskawka lubi dać goryczkę, ale odmiana odmianie nie równa.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: radius »

Możesz się pochwalić ile nalewek truskawkowych zrobiłeś w swoim życiu ?
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Lord Pagon
200
Posty: 215
Rejestracja: sobota, 1 lip 2017, 17:08
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Lord Pagon »

Ja robiłem nalewkę w zeszłym roku o której zapomniałem było tego ze 2 L z owocami - owoce pływają w niej do tej pory :) Aż z ciekawości pójdę to odkopać i poszukam goryczki :)
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Kamal »

Goryczka może być, wyczuwalna z nasionek. ;)
Choć ja zawsze trzymam dłużej truskawki, i mi smakuje :)
K.
Obrazek

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: michal278 »

Pochwalę się robię od 10lat, rocznie będzie po 10-20 litrów w zależności od roku. Najstarszą mam 5letnia i trąca piwnicą. Dodam że od 4 lat jestem szczęśliwym posiadaczem dostępu do 1ha truskawek w 15 odmianach. Wszystko nie pryskane. Kiedyś dawniej kupiłem na targu, po maceracji było czuć masakrycznie chemią.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: JanOkowita »

Ja wczoraj zlewałem do butelek nalewkę z truskawek Roksana. Owoce duże, słodkie i bardzo nietrwałe (handlowcy jej nie lubią, bo jest bardzo delikatna). Maceracja 24 godziny i owoce stały się prawie białe - przedtem je zamroziłem. Pozostałości nawet nie zasypywałem cukrem, bo nie było co. Smak wytrawny, intensywny, gęsty. Dawałem do słoja truskawek do pełna + 70%. Bajka.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: michal278 »

Znam Roskane. Bardzo smaczne truskawki. W ubiegłym roku nawet akurat z niej robiłem, ale zbyt długo trzymałem, wyszła z posmakiem piwnivy ale i tak wszyscy chwała . Robiłem też z Honey, bardzo smaczna. W tym roku dopiero będę zaczynał, jakaś ponoć późna odmiana będzie.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

ptysiak19
1
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 11 cze 2018, 13:21
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: ptysiak19 »

HEKLIND pisze:TRUSKAWKOWE CUDO

Składniki:
1 kg truskawek
25dag cukru
1/2l spirytusu
1 limetka

Przyrządzenie:
Truskawki oczyścić, umyć, przesypać do słoja i zasypać cukrem (polecam zamrożone uprzednio). Odstawić na 4 dni, często potrząsając słojem.
Po tym czasie wlać spirytus rozcieńczony z połową szklanki wody. Zamknąć słój na 6 tygodni. Potem zlać alkohol do innego słoja. Limetkę sparzyć, wycisnąć sok i po przecedzeniu wlać do nalewki, dodać też skórkę. Wymieszać i odstawić do sklarowania na 2 tygodnie. Ponownie przefiltrować i odstawić na 3 miesiące. :odlot: Robiłam w tamtym roku i ma spaniały smak. :freak: :pije:




Cześć wszytskim ;D Ja jeszcze dodaje cytryne i limonke ;) Smak jest później rewelacyjny ;)

sylcia
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 24 paź 2016, 08:52
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: sylcia »

W tym roku udało mi się nastawić nalewkę truskawką po tym, jak naczytałam się samych wspaniałości w tym temacie. Truskawki miałam z pewnego źródła, bez jakichkolwiek oprysków i ulepszaczy. Co prawda były lekko kwaskowe ale aromat po prostu bajka!

Kilogram truskawek zalałam spirytusem 70%. Po tygodniu zlałam a na truskawki nasypałam cukier. Tym samym owocowym nalewem zalałam kolejną świeżą partię truskawek - było ich około kilograma. I znów po tygodniu zlałam II turę i wymieszałam z nalewem cukrowym z owoców. Na drugie truskawki znów poszedł cukier - jak się rozpuściło wymieszałam wszystko razem. Dosładzałam na kilka razy w odstępie kilku dni i finalna wersja bardzo mi odpowiada. Jak była za kwaśna, nie miała tego czegoś. Używałam cukru białego i brązowego + łyżeczka miodu wielokwiatowego.

Gdy zabrałam się do butelkowania okazało się, że nic nie leci przez filtr bo zrobiła się lekka galaretka. Dorzuciłam pektoenzym i następnego dnia filtrowanie jak ta lala. A nalewka wyszła cudowna, aromatyczna. Wystarczyło otworzyć słoik a całe mieszkanie pachniało truskawkami :D Nie spodziewałam się aż takiego efektu.

Wszystko leci do piwnicy a miniaturki, po kieliszeczku, po rodzinie na testy.
Awatar użytkownika

debros
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 18 wrz 2014, 08:32
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: debros »

Ile orientacyjnie wyszło Tobie cukru na 2kg takich truskawek? Tak mniej więcej, nie musi być co do łyżeczki ;-)
Serwus, jestem nerwus :bardzo_zly:

sylcia
30
Posty: 41
Rejestracja: poniedziałek, 24 paź 2016, 08:52
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: RE: Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: sylcia »

debros pisze:Ile orientacyjnie wyszło Tobie cukru na 2kg takich truskawek? Tak mniej więcej, nie musi być co do łyżeczki ;-)
Mój magiczny zeszyt z zapiskami mówi, że na 2 kg truskawek i 1,5l spirytusu, użyłam 244g cukru + 1 łyżeczka miodu :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

debros
50
Posty: 58
Rejestracja: czwartek, 18 wrz 2014, 08:32
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: debros »

Skrupulatność godna prawdziwego podziwu, głębokie ukłony z wyrazami szacunku.
Pięknie dziękuję :-)
Serwus, jestem nerwus :bardzo_zly:
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: psotamt »

Odświeżę temat, bo sezon kończy się, a mnie nalewka dojrzała do zlania w jedno naczynie. Kolor bardzo ciemny, smak wytrawny, no może lekko słodki. Zapach bajeczny :D Przepis prosty i bardzo krótki. Ja nie lubię nalewek dosmaczanych, ma być tylko to, co konieczne. Cytryna dla utrwalenia barwy, a cukier trzcinowy? Dlaczego akurat ten? Bo tylko takiego do nalewek używam.

1 kg truskawek
1 l wódki 65%
0,25 kg cukru trzcinowego
1 szt. cytryny


Truskawki zalać alkoholem i macerować 6 dni w jasnym miejscu.
Zlać 0,6 litra soku ze słoja z truskawkami i odstawić na bok. Do truskawek z resztą nalewu dodać cukier i sok z cytryny. Macerować 2 dni lub do rozpuszczenia cukru. Można zakręcić delikatnie słojem raz lub 2 razy dziennie.
Zlać sok z truskawek i zmieszać z wcześniej odlaną częścią. Truskawki odsączyć maksymalnie, ale nie wyciskać.
Nalewkę przefiltrować o odstawić do starzenia lub picia. Za jakiś miesiąc warto ściągnąć wężykiem by osad pozostał na dnie, a nalewka była krystaliczna.

Z 1 kg truskawek wychodzi 1,5 l nalewki.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: jakis1234 »

Spróbuję, skoro @psotamt polecasz :)
Jedno mnie tylko zastanawia w tych przepisach, dlaczego niby mam macerować w jasnym miejscu.
W ciepłym to się zgadza, ale słońce zabija witaminy, osłabia kolor i generalnie nie wpływa dobrze na nastawy.
Ten zapis w dawnych przepisach wziął się stąd, że nalewki miały się macerować w ciepłym miejscu, a więc na słońcu.
Obecnie, jak mamy i tak temperatury około 30 stopni, to nie widzę sensu nastawiać nalewki w jasnym miejscu.
Trzymam je w pomieszczeniu ciepłym, ale bez bezpośredniego światła, takim lekko zaciemnionym.
Zresztą inni też tak polecają:
nalewka musi nabrać mocy. A nabiera jej na 2 etapach. W pierwszym (trwa to od kilku dni do kilkunastu tygodni), gdy alkohol wydobywa z surowca cenne związki, powinna stać w ciepłym, ale ciemnym miejscu. Później po przefiltrowaniu i przelaniu do butelek, lepiej przechowywać ją w chłodzie, gdzie jej smak i aromat dojrzeją.
Może się mylę i bezpośrednie oświetlenie ma jakiś dobry wpływ?
Ostatnio zmieniony środa, 30 cze 2021, 21:46 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: Wojtek5 »

Jestem tego samego zdania, choć też na początku się zastanawiałem o co chodzi z tym słońcem. Z drugiej strony jak postawię na słońce nalewkę to spokojnie osiągnie ona z 60 stopni w obecnych temperaturach, więc nie jestem pewien czy to aż takie dobre.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: psotamt »

jakis1234 pisze:W ciepłym to się zgadza, ale słońce zabija witaminy, osłabia kolor i generalnie nie wpływa dobrze na nastawy.
Racja. W przepisie stało, że ma być na słońcu, ale słońce nie jest pozytywnym katalizatorem podczas tworzenia nalewek, z wymienionych przez Ciebie powodów. Stąd też nie stawiałem słoja na parapecie okna, tylko na stole w pokoju.
Wariacji na temat nalewki z truskawek jest mnóstwo, ale ten przepis nie kłócił mi się zbytnio z zasadami których podczas robienia nalewek przestrzegam; nigdy najpierw cukru, nigdy podgrzewania na ogniu. A i czas macerowania dla tego owocu powinien być ani za długi, ani za krótki.
Moim zdaniem wyszło nieźle. Kwestią otartą może być tylko moc alkoholu w nalewce. Jest dość mocna, więc jeśli ktoś mocnych nie lubi, to zamiast sypać cukier do owoców można zrobić z niego syrop z wodą i tym zalać owoce.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: patrzal »

Odrobinę offtop, ale dalej w temacie ochrony przed słońcem.
Ostatnio posmutniałem jak listkówka porzeczkowa mi zbrązowiała mimo robienia na młodych listkach i trzymania w szafce. Gdzieś to światło jednak musiało się dostać. No i pomyślałem sobie o użyciu czegoś takiego jako naczynia do maceracji: https://sklep-chemland.pl/pl/szklo-labo ... rzemi.html
W takiej butli to pewnie nawet na słońcu można by macerować nalewki :)

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: wawaldek11 »

Nalewka ciemnieje bez światła również. Moja stoi w ciemnicy, a po pół roku zaczyna tracić soczystą czerwień, przechodzi w kolejne odcienie brązu.
Butla fajna :ok: Cena też.
Gdy chcę na maksa zaciemnić słój z owocami, to owijam go szczelnie folią ameliniową. Można czarnym papierem, ale folia odporna jest na płyny. Z gotowymi nalewkami w transparentnych butelkach też tak można. I łatwo zdjąć przed użyciem ;)
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2538
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podziękowanie: 441 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: jakis1234 »

@wawaldek11, folia ameliniowa to jakaś specjalna folia, czy chodziło o aluminiową?
Pozdrawiam z opolskiego.

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: wawaldek11 »

Ameliniowa jest z amelinium :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=t8lnCA8PHJM
Oczywiście aluminiowa, ale po tym filmiku zawsze przekręcam ;)
Pozdrawiam,
Waldek

emailx
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 18 sie 2009, 23:43
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: NALEWKA TRUSKAWKOWA

Post autor: emailx »

Truskawkę robię już od jakiegoś czasu. Straszyli mnie że zrobi się galareta i trochę prawdy w tym jest ale. Żeby truskawka wyszła dobra to owoce muszą być całe i nie mogą się rozpadać. Ja sypię razem z szypułkami prosto z pola i trzymam 1 lub max 2 dni w alkoholu 42%. Zalewam parę centymetrów nad owoce a cukier to jak kto woli, może być kilka godzin przed zalaniem albo słodzimy gotowy wyrób. Nie wiem po jakim czasie robi się galareta ale miesiąc to na pewno jest ok. Dłużej nigdy nie doleżała choć znajoma twierdzi że po pół roku była dobra. Jeszcze tylko przypomnę że alkohol musi być przegryziony. Kiedyś zalałem wodą i spirytusem i galareta gotowa, tak samo z mocą nie wolno przesadzić bo też wyjdzie galareta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”