Alcotec Szturm Turbo

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
Paweło
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 2 lis 2016, 17:53

Post autor: Paweło »

Alcotec Szturm Turbo - drożdże wyprodukowane specjalnie z myślą o polskich psotnikach (fajny chwyt marketingowy) :D Obiecują 20% w 4 dni, w sprzyjających okolicznościach nawet 21% w 6 dni http://www.alcotec.pl/produkty-konsumenckie/alcotec-polska-receptura/szturm-turbo-drozdze.html . Chciałbym wykorzystać je do zwykłej cukrówki z sacharozy, kosztują niecałe 10 zł. Próbował już ktoś?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

AlphaBeta
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 27 paź 2016, 21:23
Krótko o sobie: Inżynier dobrej zabawy
Ulubiony Alkohol: Johnnie Black
Re: Alcotec Szturm Turbo

Post autor: AlphaBeta »

Ciekawa nazwa, ładne opakowanie, no i niezłe osiągi według producenta. Podejrzewam że jeszcze nikt ich nie próbował, to świeżynka na polskim rynku. Widziałem je tylko w trzech sklepach, a na necie żadnych opinii. Ja bym jednak robił na glukozie, są większe szanse że wypracują wysoki woltaż w przyzwoitym czasie.

Autor tematu
Paweło
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 2 lis 2016, 17:53
Re: Alcotec Szturm Turbo

Post autor: Paweło »

Zgadza się, na Allegro na razie widziałem trzy aukcje tych drożdży, najtaniej znalazłem w MalinowymNosie za 9,79 zł gdzie kupuję inne grzybki tej marki. Pozostanę jednak przy zwykłym cukrze, chyba że znajdę jakieś dojście do tańszej glukozy. Akurat nazwa Szturm Turbo kojarzy mi się z drożdżami Turbo Grom Browinu o których mam całkiem pozytywne zdanie :)

AlphaBeta
10
Posty: 10
Rejestracja: czwartek, 27 paź 2016, 21:23
Krótko o sobie: Inżynier dobrej zabawy
Ulubiony Alkohol: Johnnie Black
Re: Alcotec Szturm Turbo

Post autor: AlphaBeta »

Masz dziwne skojarzenia bo Browin to polska marka (odnoga Biowinu), Szturm Turbo to produkt brytyjskiego Humbleton Bard i marki Alcotec. W sąsiednim wątku Turbo grom Browinu ma różne opinie, ostatnio niezbyt pochlebne (sam testowałem jedynie winiarskie z Biowinu i te były ok). Z kolei Szturm turbo to młody produkt, jeszcze nie zbadany.

robert0223
20
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 10 wrz 2016, 03:01
Podziękował: 2 razy
Re: Alcotec Szturm Turbo

Post autor: robert0223 »

Firma alcotec jest dostepna rownież w USA I wygląda na to że jest dość popularna,

https://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss ... s=alcotec+

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika

renevan
30
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 12 kwie 2012, 12:05
Krótko o sobie: Pszenica żyto kukurydza
Ulubiony Alkohol: Mocarne naleweczki, zbożowa czyściocha
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 16 razy
Re: Alcotec Szturm Turbo

Post autor: renevan »

Mój nastaw właśnie pracuje na tych "drożdżach". Jeszcze takiego smrodu w domu nie miałem. To nie jest mój pierwszy raz, nastaw robiony zgodnie ze sztuką, wszystko odkażane i czyste. Zobaczymy jak się spiszą odnośnie czasu fermentacji,wydajności oraz jakości produktu.
Narazie to początek i nie widać oznak zakażenia. Ale raczej omijajcie te śmierdziele.

Ps. Smród trudny do opisania taki drożdżowo-pogonowy.
"Bimber zawsze będzie bimbrem! Pędzić go można z szaleju, pokrzywy, rybich łusek i starych sznurowadeł! Dawaj szklankę bo kolejka czeka" Zoltan
Wszystko co piszę jest tylko i wyłącznie wytworem mojej bujnej wyobraźni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”