Zacier z kukurydzy

Problemy technologiczne związane z uzyskaniem dobrego zacieru: niewłaściwy przebieg fermentacji, zakażenia nastawów, klarowanie...

Autor tematu
kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: kerajx »

Witam,
Tydzień temu zatarłem 30kg kuku, 15kg słodu jęczmiennego i 3kg słodu pszenicznego z około 150 litrów wody.
Opisze jak to wyglądało:
30.12 - zacieranie, do godzin nocnych temperatura spadła tylko do 45 stopni więc zostawiłem do rana żeby dodać drożdże. Nie sprawdziłem blg, próba jodowa negatywna.
31.12 - zaglądam a tam zacier żyje. Pojawił się taki kwaśny zapach, zupełnie inny niż poprzedniego dnia. Dodałem fermiole żeby walczyły.
1.01 - Zacier praktycznie się zatrzymał, blg 15. Wine za zatrzymanie zrzuciłem na temperaturę. Temperatura pomieszczenia spadła niefortunnie do 10C. Nastaw miał w tym momencie 15C. Włożyłem grzałkę żeby podnieść temperaturę zacieru powyżej 20C
2.01 - Drożdże nie ruszyły ponownie mimo temperatury odpowiedniej, zapach cały czas taki kwaśny, nieprzyjemny.
3.01 - blg cały czas 15, dodałem drożdże turbo z nadzieją że jednak coś ruszą.

I tak dobrnęliśmy do dzisiaj zacier cały czas nie pracuje, zapach kwaśny, nieprzyjemny blg 15 bez zmian.

Czy to są symptomy zakażonego zacieru? Planuje dzisiaj robić test na 30l czy coś z tego będzie kapać ale nie wiem czy brudzić tym sprzęt jeżeli to jakiś syf. Poradźcie coś.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3809
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: Doody »

Niefortunnie zacier ruszył na drożdżach dzikich, które potrafią zniweczyć całą robotę. Ja staram się zawsze chłodzić zacier wszelkimi sposobami (ostatnio wrzucałem 8 dwulitrowych butelek z lodem po coca coli). Już do 35-cio stopniowego zacieru można dodać drożdże i dadzą radę. Nieprzyjemny zapach to kwestia umowna, bo zaciery różnie "pachną" podczas fermentacji. Niepokojący jest brak spadku blg, ponieważ zazwyczaj przez pierwsze 48 godzin drożdże przerabiają 90-95% cukru z zacieru. Puszczać na rurki przy wyniku 15blg nie ma sensu, bo tam nic nie ma. Startowe blg na kukurydzy często jest właśnie w takich granicach.
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: kerajx »

Po dodaniu drożdży turbo do cukrowek nic nie ruszyło. Jak mogę zrobić restart tego w tym momencie bo mi się to zepsuje całkiem niedługo. W okolicy mam tylko dostęp do drożdży winnych w tym momencie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: kmarian »

Nie jestem "guru" na temat zacierania bo nigdy nie zacierałem, tego typu prace dopiero przede mną.
Ja na Twoim miejscu dokonałbym pasteryzacji a nawet zagotowałbym cały zacier dla zabicia "kilerów" drożdży szlachetnych (coś tam siedzi i nie pozwala drożdżakom pracować). Następnie schłodzić i zaszczepić drożdżami na nowo. Nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Dla ratowania zacieru, to nawet drożdże babuni będą dobre, jak już nie masz innych.

Przemo0331
50
Posty: 59
Rejestracja: wtorek, 2 gru 2014, 01:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: wszystko co świt swój, z ziemi bierze.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: południowy wschód PL
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: Przemo0331 »

Podgrzej do 25oC i dodaj drożdże restartowe po wcześniejszej aktywacji. A na przyszłość, przed zacieraniem ZAWSZE myj i odkażaj sprzęt. Ja do chłodzenia zacieru po procesie robię chłodnicę z rurki karbowanej.
Awatar użytkownika

seneka
700
Posty: 718
Rejestracja: sobota, 16 sie 2014, 14:47
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: seneka »

Dobrze Przemo0331 prawi. Wychłodzenie takiej ilości zacieru do temperatury akceptowalnej przez drożdże zabiera sporo czasu. Nie dezynfekując sprzętu zwiekszasz ryzyko przykrych niespodzianek. Przepłukanie beczki wodą z nadwęglanem sodu czyli OXI na prawdę nie zajmuje mnóstwo czasu.
ZAISTE WÓDKA POTĘŻNA JEST...ALE BIMBER WIĘKSZĄ MOCĄ WŁADA
Awatar użytkownika

scorpio33
30
Posty: 41
Rejestracja: czwartek, 3 paź 2013, 10:27
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: scorpio33 »

Kolego kerajx a jakie drożdże na początek zadałeś, fermiole z biowinu, w takim niebieskawym opakowaniu ? Jeśli takie to daruj je sobie, ja osobiscie miałem z nimi przykre doświadczenia. Natomiast fermiole z dużej paczki 0,5 kg, lub konfekcjonowane w mniejsze porcje i tak sprzedawane na allegro np. nigdy mnie nie zawiodły. Nigdy nie odkażam pojemnika, no ale ja zacieram fermentuję i później gotuję w jednym zbiorniku więc siłą rzeczy podczas upłynniania ubijam temperaturą dzikusy i wszystko co niepożądane w fermentatorze.

Autor tematu
kerajx
30
Posty: 33
Rejestracja: wtorek, 3 lut 2015, 17:54
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: kerajx »

Nie, były to te konfekcjonowane. Odkazalem wrzątkiem ale nie było to idealne i mogło być powodem faktycznie. Jeszcze Was od razu zapytam. Mam więcej słodu i mam go teraz w nieogrzewanym pomieszczeniu. Czy mróz mógł osłabić lub całkiem zdezaktywowany enzymy w nim zawarte?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Zacier z kukurydzy

Post autor: radius »

Nie. Niska temperatura nie dezaktywuje enzymów.
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy zacierowe”