Znaczenie pogonów przy pracy z przystawką refluksową.

Wstępna obróbka zacierów i redestylacja z wykorzystaniem podstawowych metod kociołkowych.

Autor tematu
rafi242
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 13 wrz 2015, 13:56

Post autor: rafi242 »

Witam wszystkich psotników. Biorąc pod uwagę szczątkowe informacje i rozbieżność zdań na forum zdecydowałem się na założenie nowego tematu. Pracuję na sprzęcie mikro pot still z przystawką refluksową. Sprzęt zakupiony w sklepie destylatory miedziane. Posiadam szybkowar 15l.

Na początku wyprzedzę wasze domysły stwierdzeniem, że ten sprzęt nadaje się do nastawów cukrowych, ale jest przeznaczony do smakówek.
Mając 25l cukrówki muszę destylować 2 razy. Po czym całość surówki destyluję jeszcze raz. Stąd moje pytania:

1. Jakie znaczenie mają pogony przy dwóch pierwszych destylacjach na jakość końcową spirytusu.? Czy odbierając do ostatnich kropel tak czy siak uda mi się odebrać pogony w ostatecznej destylacji?
2. Kiedy zaczynają się pogony, biorąc pod uwagę stałą temperaturę pod koniec procesu działając z przystawką refluksową na deflagmatorze.

Jestem początkujący. Mam nadzieję że moje pytania są zasadne i może wywiązać się ciekawa dyskusja. Jakie macie opinie na ten temat.
Awatar użytkownika

Roten
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 3 cze 2015, 11:15
Krótko o sobie: Cham i prostak.
Ulubiony Alkohol: Tani dobry i mocny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Re: Znaczenie pogonów przy pracy z przystawką refluksową.

Post autor: Roten »

Ja pogony wyczuwam na nos i smak. Zwykle tnę gdy leci 40%. Ciągnij tak długo aż uznasz że śmierdzi. Ja nie zbieram pogonów. Surówkę destyluje 1 raz zwykle do 40%. Mam podobny sprzęt. Szybkowar 9l. Pozdro.
syf,kiła i mogiła.
Awatar użytkownika

Szacho998
30
Posty: 41
Rejestracja: sobota, 19 lis 2016, 20:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: whiskey
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Znaczenie pogonów przy pracy z przystawką refluksową.

Post autor: Szacho998 »

Ja też jedno wiadro fermentacyjne muszę zrobić na dwa razy ale przy 100 cm deflegmatorze ciągne do 40% i wystarczy tylko jeden raz
In Vino Veritas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i rektyfikacja metodą pot still”