Przepisy na nalewki zdrowotne.

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...

Autor tematu
setkanaraz
2
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 29 gru 2016, 15:49
Podziękował: 4 razy

Post autor: setkanaraz »

Cześć, chyba każdy lubi sprawiać przyjemność bliskim - obdarowując ich. Wyobraźcie sobie, że idziecie do babci z pyszną nalewką np na ciśnienie, chyba dla takich chwil się żyje. :lol: No właśnie, ale żeby taką nalewkę komuś dać najpierw trzeba ją zrobić. Wrzucajcie tutaj swoje lub sprawdzone przepisy na nalewki. Propononuję robić to w taki sposób:
Nazwa nalewki:
Składniki i sposób przygotowania:
Stosować na:
(jakie dolegliwości zwalcza)
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Przepisy na nalewki zdrowotne.

Post autor: Wald »

Jak już jedziesz tak pro zdrowotnie, to koniecznie trzeba opisać dawkowanie.
Taka np. nalewka na orzechach laskowych, w bardzo wielu miejscach opisana jest jako lekarstwo na depresje. :hahaha: Uwierz, nigdzie nie znalazłem jak to podawać tym załamanym. A w końcu każdy alkohol w większej ilości pomaga zapomnieć o smutkach. Jak to zrobić żeby nalewka działała dłużej niż sam alkohol? Spróbujmy być dokładniejsi od przepisów ze stron kulinarnych.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Przepisy na nalewki zdrowotne.

Post autor: JanOkowita »

@setkanaraz

To może zacznij temat sensownie od wpisania swojego przepisu?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

szaman#
5
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 30 gru 2016, 19:32
Re: Przepisy na nalewki zdrowotne.

Post autor: szaman# »

Choć robię nalewki nie od dziś, jakoś nigdy nie zwracałem uwagi na ich moc uzdrawiającą. Rozweselającą i rozgrzewającą to i owszem... Na forum wino.org jest natomiast przepis na nalewkę dla uzależnionych od alkoholu, podejrzewam, że autor wierzył w działanie homeopatii :)

wstolar
10
Posty: 16
Rejestracja: środa, 28 lis 2018, 05:38
Krótko o sobie: Doświadczenie w nalewkach.
Ulubiony Alkohol: Nalewki.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 10 razy
Re: Przepisy na nalewki zdrowotne.

Post autor: wstolar »

Na pewno orzechówka ma walory zdrowotne w przypadku kłopotów z trawieniem. Chociaż z mojego, nienaukowego doświadczenia, inne nalewki też mają podobne działanie, ale orzechówka najbardziej efektywne.
Awatar użytkownika

JasnyPierun
100
Posty: 130
Rejestracja: wtorek, 25 gru 2018, 17:40
Krótko o sobie: Jestem sobą. Lubie wypić ale z umiarem a to o czym piszę tu na forum to tylko fantazja.
Ulubiony Alkohol: Driny
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Okolice Wrocławia
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Przepisy na nalewki zdrowotne.

Post autor: JasnyPierun »

Z tego co czytam najpopularniejsza jest chyba nalewka czosnkowa, opisywana jest też jako eliksir młodości.
Składniki 350 gram czosnku i 300ml spirytusu.
Wykonanie: obrać czosnek i drobno posiekać wsypać do naczynia i zalać spirytusem, szczelnie zamknąć i odstawić w chłodne miejsce na 10 dni(nie do lodówki). Po 10 dniach odcedzamy i przelewamy do buteleczki (powinno wejść do butelki 100ml), po przelaniu zakręcamy i odstawiamy na 3 dni też w chłodne miejsce.
Dawkowanie: 30 min przed posiłkiem 3 razy dziennie.
1 dzień rozpuszczamy rano 1 krople w pół szklanki mleka, w południe 2 krople a wieczorem 3 krople.
Każdego dnia do każdej dawki dodajemy o jedną kroplę więcej aż dojdziemy do 20, później zmniejszamy ilość kropli tak samo aż dojdziemy do jednej.
Pozostałą resztę wypijamy 25 kropli 3 razy dziennie na pół szklanki mleka 30 min przed jedzeniem.
Link do przepisu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”