Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Najdawniej znane, o wspaniałej tradycji, doskonałe napoje winne:)

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45

Post autor: mustang0018 »

Dzień Dobry,

Widziałem w Lidlu promocję na miód. Producentem jest "Miody mazurskie". Kilogramowy słoik kosztuje 15zł. Chcę nastawić trochę miodów pitnych, więc cena jest 2 razy niższa, niż standardowa na rynku.

Proszę o darowanie sobie komentarzy "z marketu zwykle są gorsze".

Czy znalazłby się pszczelarz, ktoś kto się zna, kupiłby słoik tego miodu i mógłby go przetestować, fachowo albo chociaż organoleptycznie?

Ja wiem, że jest na pewno coś z nim kombinowane, pytanie jak bardzo.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: spawacz »

Witaj. Jak bardzo kombinowany ten miodek jest to zdradza już cena. W mojej okolicy słoik 0,9 kg wielokwiatu kosztuje w granicach 25 pln. Jest płynny czy scukrzony?
.....tymczasem w blaszaku :?

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: mustang0018 »

Płynny. W smaku nawet.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: kmarian »

mustang0018 pisze: ...Proszę o darowanie sobie komentarzy "z marketu zwykle są gorsze"...
Nie będę komentował. :-)
Pozostaje Ci kupić klika słoików i spróbować. Ja kiedyś tak podchodziłem do melasy z trzciny cukrowej, jestem zadowolony z decyzji. Wtedy zaryzykowałem coś około 200 zł bo koszta przesyłki itd. Ty masz miód pod nosem, promocja nie będzie trwała wiecznie. :twisted:
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 972
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 213 razy
Kontakt:
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: manowar »

Taka cena za kg to na akcji miodowej bezpośrednio u pszczelarza i bez zysku pośredników...
Cudów nie ma - popatrz na etykietkę i zobacz jakie miody - pewnie z poza UE - chiński miód jest znacznie tańszy - https://iozn.pl/polski-czy-chinski-miod ... dziwy.html
Druga sprawa - jak w grudniu wielokwiatowy miód jest płynny - a tu jest czysta patoka bez śladu krystalizacji - to musiał być podgrzewany. Popatrz na datę produkcji a w linku masz opis co i jak http://miodolandia.blog.pl/2015/04/03/m ... niu-miodu/
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: wawaldek11 »

Taka oferta jest chyba lepsza niż z Lidla:
1. Wielokwiatowy standardowy - 21zł/kg;
2. Lipowy (czysto lipowy - taki jak 3 lata wstecz) - zeszłoroczny - 27zł/kg;
3. Rzepakowy -19zł /kg;
4. Faceliowy - 22zł/kg;
5. Wczesnowiosenny - 21zł/kg - wierzby, klony, mniszek i sady (mniszek i sady w zdecydowanej większości);
6. Rzepakowy z akacją - 20zł/kg - myślę, że około 20- 25% miodu z akacji;
Nie jest najtańszy, ale jakość super. Mogę na PW dać namiary na pszczelarza.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: mustang0018 »

"Panie Marku tak jak Pan słusznie zauważył miód parametry fizykochemiczne naszego miodu są zgodne z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasz miód rzeczywiście szybko nie krystalizuje bo takie są oczekiwania rynku. Żeby miód nie krystalizował zbyt szybko należy go odpowiednio zestandaryzować i nie chodzi tu o przegrzewanie ani o kombinowanie jak to Pan bezpardonowo ujął ale o wiedzę i to naukową."

o co kaman z tym "zestandaryzować"
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: kmarian »

Panie wawaldek11, cena jest super. Myślę, że nieporównywalny z LIDL'owym. U nas na Podkarpaciu powyżej 30 zł. Jakby to było bliżej to wziąłbym parę kilo na "wszamanie" - lubię miodzik. :D
Na Twoim miejscu @mustang0018, o ile masz możliwość, skorzystałbym z takiej możliwości.
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: inblue »

mustang0018 pisze:"o co kaman z tym "zestandaryzować"
W bardzo dużym uproszczeniu - ogrzać i pomieszać ze sobą miód z różnych źródeł (od różnych dostawców),
przepuścić przez gęste sita, rozlać i sprzedać.
Jak smakuje taki miód domyślam się, że już wiesz.
Teraz kup sobie mały słoik miodu wielokwiatowego od lokalnego pszczelarza i spróbuj te miody porównać.
Wnioskami podziel się na forum.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: wawaldek11 »

@kmarian - ja te miodki ( na allegro kiedyś sprzedawał pszczelarz o nicku "pysznymiodek") kupuję od dziesięciu lat wysyłkowo z Wysokiej pow. pilski. Przy optymalnym kartonie dochodzi złotówka do kilograma.
No i można zamówić wersję smarowalną, która mnie urzekła.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: kmarian »

Dzięki Waldemar za informację. Nie wiem co to wersja smarowalna, ja uwielbiam miód niezupełnie scukrzony. Miodek kupuję drogo od kolegi (nie mam u niego taryfy ulgowej), dlaczego właśnie u niego? Otóż gość ma super towar i wie o tym. :twisted:
Co do miodu z marketu - moja żona kupiła do wypieków na święta w Kauflandzie za 14,99 zł za kilogram, do piernika będzie akurat, następuje delikatne scukrzenie, w smaku jest mało wyrazisty.

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: wawaldek11 »

Smarowalny, to z wyglądu scukrzony, a w rzeczywistości kremowy - łatwo nabiera się łyżeczką, łatwo rozsmarowuje się po chlebku czy bułce i nie spływa z niej. A uzyskuje się taką konsystencję przez kilkukrotne wymieszanie miodu przy początkach krystalizacji. Sposób skuteczny, bo niektóre słoiki stoją już kilka lat i nic się nie zmienia.
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1312
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: ramzol »

Zapytaj kolegi co robi z odsklepinami. Można z nich sporo odzyskać, jezeli on tego nie robi. Co do miodu z marketu to się nie wypowiem. Cena u mnie w okolicy to 25 zl za 1.4kg wiosennego wielokwiatu ze sporą przewagę rzepaku. Z Miodów płynnych(przez większość czasu)jakie udalo mi się pozyskać to tylko akacja. Reszta krystalizuje srednio po miesiącu.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: wawaldek11 »

Odsklepinowy przerabiamy, a jakże :D Czasem - mimo, że się nie znamy osobiście - podeśle mi parę słoików lub wiadereczko. I nazbierało się tego ze 40 kg.
Destylat jeszcze czeka na swą kolej, ale lekko pachnie woskiem i propolisem. Natomiast otrzymany od forumowego kolegi normalny miód (no, może lekko zabrudzony po wycieku na podłogę) dał bardziej miodowy, delikatny aromat. Ale to było wąchane wiosną .
Pozdrawiam,
Waldek
Awatar użytkownika

monument22
50
Posty: 85
Rejestracja: sobota, 26 kwie 2014, 11:54
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: monument22 »

Panowie czytajcie etykiety na miodach w marketach! Nasz rynek jest zalewany przez miód pochodzący ze wschodu. A wschód jest tylko miejscem przerzutowym, bo tak naprawdę te miód pochodzi z indi i chin. Podobno najzdrowszy jest miód z okolic w których się mieszka a inny nawet może działać przeciwnie. I tak kupujcię o rodzimych pszczelarzy.

Autor tematu
mustang0018
10
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 10 gru 2016, 08:45
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: mustang0018 »

Podsumowując.
Miód polski, nie był nawet z UE, za 15 zł uważam za bardzo dobrą cenę. Teraz żałuję, że nie kupiłem więcej słoików. Odrobinę w zapachu jest inny ale cena 2x niższa.
Awatar użytkownika

kmarian
700
Posty: 744
Rejestracja: środa, 26 lut 2014, 19:16
Ulubiony Alkohol: swój
Lokalizacja: Beskid Niski
Podziękował: 94 razy
Otrzymał podziękowanie: 97 razy
Re: Miód z lidla, test, proszę o opinię.

Post autor: kmarian »

Nie żałuj. Będą jeszcze promocje.
Wypowiedzi zawarte w tym wątku, na pewno się przydadzą na przyszłość. Moim zdaniem, poćwiczyć na tanim surowcu jest ekonomicznie uzasadnione. Jednak może się zdarzyć, że produkt końcowy może nie spełnić wymagań. Strata jednak niewielka - zawsze można poddać destylacji. :twisted:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miody Pitne”