Moja pierwsza zabawka

Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

Autor tematu
kamilz_2005
10
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 2 paź 2016, 17:14
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: kamilz_2005 »

Witam serdecznie.
Od kilku tygodni jestem posiadaczem czegoś takiego http://ap-system.net.pl/destylatory/des ... owy-nowonc
Nie posiadam jedynie filtra węglowego.
Keg 50l, kolumna ok 120 cm, do wysokości zimnych palców (ok 80 cm) wypełniona druciakami, na samym dole ok 15-20 cm, włożony "druciak" miedziany wykonany z obranego kabla. Zasilanie gazowe ze względów ekonomicznych. Termometr wymieniłem na elektroniczny.
Wiem że nie jest to jakaś górna półka, ale na razie musi wystarczyć. Kupiona wspólnie z teściem do okazjonalnego psocenia. Pierwszą cukrówkę na drożdżach T3, puszczałem na termometrze wskazówkowym, na którym stabilnie stało 80 stopni (wiem, żadna to dokładność), gdy temperatura wzrosła o +/- 2 stopnie, zakończyłem odbiór i wypuściłem pogony.
Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, pierwsze 2 litry miały 95-92* kolejne już mniej ale niewiele. Gdy temperatura zaczęła się zmieniać, leciało ok 78*. Łącznie otrzymałem ponad 4 litry destylatu po odjęciu przed i pogonów.
Szczerze, liczyłem na jakieś 60*-70* na początku i mniej w trakcie trwania procesu. Rozczarowałem się więc bardzo pozytywnie :mrgreen:
Jutro drugie gotowanie, tym razem moskva style. Zobaczymy. Tymczasem proszę o opinie, wskazówki oraz motywującą krytykę ;)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Moja pierwsza zabawka

Post autor: Zbynek80 »

Nic szczególnego taka zabawka, troszkę przestarzały system niezbyt przyjazny w obsłudze, aby uzyskać dobry produkt z tego trzeba się trochę nagimnastykować, lepiej było dołożyć trochę i kupić prostego aabratka.

Autor tematu
kamilz_2005
10
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 2 paź 2016, 17:14
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Moja pierwsza zabawka

Post autor: kamilz_2005 »

Jeżeli będzie to na dłuższą metę uciążliwe w obsłudze, wtedy dam do przerobienia. Żaden problem uciąć rurę poniżej palców, wspawać sms'a i dołożyć rurę z aabratkiem. Ale to może kiedyś ;-) Na chwilę obecną po jednym pędzeniu i to zupełnie bez doświadczenia, muszę powiedzieć że nie było tragedii z obsługą, a produkt wyszedł całkiem zacny.
Zobaczymy co czas pokaże. Jestem dobrej myśli :-)
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7279
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1691 razy
Re: Moja pierwsza zabawka

Post autor: radius »

I tak trzymaj :ok: Najważniejsze, żeby tobie smakowało a z czasem, jak dojrzejesz do decyzji o zmianie sprzętu, dołożysz głowicę Aabratka i rozbudujesz sprzęt. Bo o tym, że to kiedyś nastąpi nie wątpię :)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
kamilz_2005
10
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 2 paź 2016, 17:14
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Moja pierwsza zabawka

Post autor: kamilz_2005 »

Apetyt rośnie w miarę jedzenia :-) A jeżeli pierwszy raz, w moim odczuciu, nie okazał się wcale trudny i skomplikowany, to nabywając doświadczenia, myślę że może być tylko lepiej ;-)
Awatar użytkownika

zetes66
5
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 29 cze 2014, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: żubrówka własnej produkcji
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4 razy
Re: Moja pierwsza zabawka

Post autor: zetes66 »

Powodzenia w psoceniu. Nie każdy musi wydać kosmiczne pieniądze aby mieć dobry trunek. Od siebie polecam po pierwszym pędzeniu zasypać urobek wraz z pogonami węglem i po 24h przedestylować ponownie. Zapewniam że różnicę odczujesz i nie wrócisz do jednokrotnej destylacji.
"tylko głupi wie wszystko najlepiej - mądry uczy się do śmierci"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”