Głowica do E-ARC

O budowie destylatorów wszystko. Jak zbudować dobry sprzęt? Jakich materiałów użyć? Jak to połączyć w całość? To i wiele więcej...

Autor tematu
Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy

Post autor: Maki »

Witam

Myślę i czytam o automatyzacji procesu i przyszło mi do głowy że wszelaki sprzęt był budowany z myślą o ręcznej obsłudze a teraz się go automatyzuje. Może by zrobić go od razu z myślą o automatyce.
Chodzi mi o głowicę i kontrolę RR. Np w głowicy puszkowej odbiór jest przez zaworek precyzyjny a reszta wraca. Można to odwrócić i zamontować dwa zaworki precyzyjne jeden do odbioru drugi do refluksu. Zaworek refluks montujemy tak samo tylko całą ciecz wprowadzamy z powrotem na wypełnienie do kolumny i otwieramy go raz na stałe. Co to nam daje?
Mamy stały refluks przez cały czas a automatyka sterując grzałkami utrzymuje temperaturę 10 półki. Można się jeszcze zastanowić nad wysokością montowania zaworka odbioru.
Tak samo można podejść do OLM. Generalnie chodzi o mechaniczne stałego poziomu refluksu.
promocja

panmufinek
100
Posty: 104
Rejestracja: czwartek, 11 lip 2013, 09:59
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: Głowica do E-ARC

Post autor: panmufinek »

Kolego jest to sytstem refluksu tzw. inżyniera.
Poczytaj to http://alkohole-domowe.com/forum/mini-s ... t7206.html

Autor tematu
Maki
30
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 17 lip 2014, 18:17
Podziękował: 7 razy
Re: Głowica do E-ARC

Post autor: Maki »

Czyli wymyśliłem rzecz istniejącą. :)
Więc dlaczego nie stosuje się tego skoro wygodniej i lepiej. Tylko zastanawia nad silnikami krokowymi do zaworku precyzyjnego? I jak działało by to z automatyczną regulacją mocy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budowa Aparatury”