Chciałbym kupić cydr

Czyli popularny Jabłecznik. Na temat tego trunku wszystko, począwszy od zbierania jabłek, skończywszy na spożywaniu...

Autor tematu
lucekB
1
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 26 lip 2016, 19:02

Post autor: lucekB »

Ale nie jakiś pseudo napój wielkiej firmy, ale coś z małych lokalnych firm, dostępne w Pile lub Bydgoszczy, koniecznie wyrabiane ze starych receptur. Przyznam że nie raz widziałem na półkach sklepowych, zwłaszcza że jest coraz modniejszy, jednak przejechałem się na kilku produktach więc odrzuca mnie kupowanie w ciemno. Polecicie coś?
Będę wdzięczny.

silvio2007
300
Posty: 330
Rejestracja: wtorek, 7 lut 2012, 19:58
Krótko o sobie: Jestem spoko człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: Kaszuby
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 35 razy
Re: Chciałbym kupić cydr

Post autor: silvio2007 »

Witamy na naszym forum lucekB.
Polecam kolego wycisnąć parę litrów soku z jabłek, już są dostępne nasze krajowe, wlać do balona i zaszczepić drożdżami do cydru (niedrogie).
Odczekać kilka dni, aż drożdże przefermentują cukier, następnie rozlać do butelek (najlepiej zamykanych albo zwykłych ale trzeba zakapslować).
Przed zakapslowaniem polecam lekko dosłodzić np. stewią albo słodzikiem plus ok. pół łyżeczki cukru (aby wytworzył się dwutlenek węgla) i po kolejnych kilku dniach masz swój prawdziwy cydr. Taki cydr wszyscy zapamiętają.
Można też zrobić cydr z soku jabłkowego albo koncentratu cydru (takiego nie próbowałem). Ktoś powie jaki to koszt! Balon, butelki, kapsle i kapslownica.
Większość tych przedmiotów kupisz tylko raz i pewnie będziesz mógł użyć karty kredytowej, więc kolejny cydr wyjdzie bardzo niedrogo, a przyjemność z picia własego trunku nie do podrobienia.
Pozdrawiam i sukcesów życzę.
Sylwek

70-MAREK
150
Posty: 162
Rejestracja: środa, 15 sie 2012, 20:32
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: LUBLIN
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Chciałbym kupić cydr

Post autor: 70-MAREK »

Witam, z kupczych polecam Ci cydr dobroński z cynamonem
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7328
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Chciałbym kupić cydr

Post autor: radius »

Ostatnio również zasmakowałem w dobrońskim ale czystym, bez dodatków :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

ta_moko
500
Posty: 535
Rejestracja: piątek, 7 gru 2012, 21:23
Lokalizacja: Południe kraju
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 107 razy
Re: Chciałbym kupić cydr

Post autor: ta_moko »

Ten sam cydr (ale etykietowany nie jako "Dobroński") sprzedawany jest jako firmowy cydr Carrefour. ... tak dla tych co dobrońskiego w sklepach nie mają.
Alkoholu tak naprawdę boją się tylko ludzie, którzy mają coś złego do ukrycia... Ludziom pięknym od wewnątrz alkohol nie szkodzi... - Piotr Skrzynecki

olderoc
5
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 6 wrz 2016, 08:24
Krótko o sobie: Producent cydru od 2 lat. Entuzjasta wina. Miłośnik innych naturalnych alkoholi.
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Re: Chciałbym kupić cydr

Post autor: olderoc »

Hej,

Jeżeli chodzi cydry to polecam cydry z panelu winicjatywy http://winicjatywa.pl/panel-polskie-cydry-2016-wyniki/ część jest dostępna w marketach. Warto pić te wytwarzane z soku a nie z koncentratu.
Producent cydru od 2 lat. Entuzjasta wina. Miłośnik innych naturalnych alkoholi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cydr”