Pomysły graficzne - tytuł roboczy

Dział dla artystów rzemiosła ręcznego. Znajdziecie tu etykiety, nalepki, ozdobne butelki do ulubionego alkoholu i wiele więcej...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: Maciej_K »

Koledzy graficy!
Jako, że ja jestem artystycznie ułomny, a z grafiki komputerowej to wychodzi mi co najwyżej w paincie i cośtam w corelu, chciałem podać pomysł i temat - może na etykietę, może na śmieszną fotkę... Może któryś z Was w wolnej chwili by to wykorzystał ku uciesze Narodu? :)
Jako temat podaję zdjęcie z Księżyca, jak na księżycowy fach i kosmiczną technologię przystało :) : stoi sobie astronauta przy aparaturce, może dałoby się ją w jakiś sposób 'upożytecznić', a astronaucie wcisnąć w rękę buteleczkę?

To nie zlecenie, to pomysł i tak to trzeba potraktować. Dałem to w etykietkach, ale może przy odrobinie chęci ze strony grafików moglibyśmy założyć temat z pomysłami, które dowolnie i niezobowiązująco artyści mogliby wykorzystywać? Nie chcę obrazić żadnej artystycznej duszy, bo wiem, że im pomysłów raczej nie brakuje, ale jest zapewne (oprócz mnie) paru takich, co mają pomysły a nie mają możliwości (chodzi o te artystyczne:) ).

Ja, żeby nie robić za pasożyta ;) , mogę zadeklarować przetwarzanie niektórych (adekwatnie do moich możliwości) rysunków technicznych (chodzi głównie o odręczne) na grafikę wektorową.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.

Post autor: Kucyk »

Brawo, Macieju, brawo!!! :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:

I ja się do apelu przyłączam, bo pomysły są, tylko możliwości brak!

P.S. Zanim następnym razem taki pomysł jak przeróbka powyższego zdjęcia zapodasz, ostrzeż mnie na PW. Muszę teraz czyścić opluty monitor...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.

Post autor: Zygmunt »

Calyx pewnie zrobi to lepiej, ale i ja spróbowałem:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Wszystko co oko ucieszy - etykiety, butelki, zdobienie.

Post autor: Kucyk »

Ja też myślałem o takiej przeróbce ustrojstwa, które rzeczywiście jest na zdjęciu, przez dodanie kilku rurek, chłodnicy, kega, odstojnika etc. tak aby wyglądało to na kosmiczną bimbrownicę, zasiloną bateriami słonecznymi, którą astronauci pokątnie wzięli ze sobą aby nie zabrakło im rozrywki na Księżycu. Gdzieś tam kawałek kiełbasy na zagrychę może wisieć...
Awatar użytkownika

Autor tematu
Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pomysły graficzne - tytuł roboczy

Post autor: Maciej_K »

Idziesz w dobrą stronę Zygmuncie:) .

No i jakby ktoś się chciał przyczepić, że na Księżycu nie ma chłodziwa:
na Księżycu jest całkiem sporo wody!
W postaci... rosy na powierzchni. Kiedy amerykańscy naukowcy badali próbki przywiezione przez misje Apollo, nie dali wiary obecności wody i wzięli wynik analiz za błędy w przechowywaniu. A ostatnio któraś z sond księżycowych znalazła to, co olali amerykańce ponad 30 lat temu.
Poza tym -273*C w cieniu, na słońcu dużo ponad zero:). Można grzać bezpośrednio od Słońca, ewentualnie jakieś zwierciadełko... A spiralkę osłonić folią aluminiową i jazda:).
Warunki sterylne, chorób zacieru brak, tlenu nie ma - nie ma octu:). Parę czysto technicznych problemów do rozwiązania i grzyby skolonizują Srebrny Glob nie tylko w opowieściach!
Stworzylibyśmy atmosferę Księżyca - CO2 i pary alkoholu. Byłoby cieplej i weselej!

Z zagrychą dla Kucyka byłoby gorzej - jak wiemy, świnie mają małe racice, a pył księżycowy jest stosunkowo grząski. Taka zaskoczona zapadaniem po ryj i brakiem żołędzi w podłożu świnia mogłaby zacząć wierzgać, odbiła by się od powierzchni za mocno, doznałaby sześciokrotnie mniejszej grawitacji i... tyle z żarełka.

Dodane:
W pakiecie mojego corela, oprócz DRAW do grafiki wektorowej, znalazłem photo-painta.
Efekt poniżej:)
Przeróbka to tylko pierwsze zdjęcie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Agneskate
200
Posty: 228
Rejestracja: sobota, 11 paź 2008, 21:16
Krótko o sobie: Cicha woda... ;P
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 13 razy
Kontakt:
Re: Pomysły graficzne - tytuł roboczy

Post autor: Agneskate »

Houston, we've got a problem!!!
bean_conrad_c70 copy.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Pomysły graficzne - tytuł roboczy

Post autor: Zygmunt »

O nie! Żółtanol na księżycu!
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

szeyker89
200
Posty: 244
Rejestracja: niedziela, 30 paź 2011, 18:45
Ulubiony Alkohol: WW - Wyprodukowany Własnoręcznie
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Białystok
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 3 razy
Re: Pomysły graficzne - tytuł roboczy

Post autor: szeyker89 »

Takie coś tam... :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Pozdrawiam szeyker89
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aspekty Estetyczne”