Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Post autor: mshpl »

Witam. Znajomy z niemiec kupił sobie takie cudo http://allegro.pl/destylator-elektryczn ... 49024.html . W temacie jest chyba zielony jak ja. Mniejsza o to. Nie zmierzył sobie piwnicy i sprzęt jest 10cm za wysoki. Mogę to odkupić za 1500zl. Tylko czy warto? Nie mam za dużo czasu na szuaknie odpowiedzi, muszę mu dać znać do wieczora. Proszę o pomoc w podjęciu decyzji. Najpierw kupię a później będę się dokształcał.

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.
alembiki
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Roger »

Nie nie warto ....
Sugeruję jednak najpierw się troszkę dokształcić potem kupować ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: aronia »

To niech znajomy w miarę możliwości spróbuje skorzystać z tej opcji:
zwrot towaru w ramach odstąpienia od umowy

Jako konsument możesz zwrócić większość przedmiotów kupionych od Firm na Allegro (wyjątki i zasady zostały opisane na stronie Pomocy) oraz w zakładce "Informacje od Sprzedającego". Poinformuj sprzedającego o odstąpieniu od umowy (nie musisz podawać powodu odstąpienia). Masz na to 14 dni kalendarzowych od otrzymania towaru, chyba że sprzedający wyznacza na to dłuższy termin.

Od daty złożenia oświadczenia o odstąpieniu od umowy masz kolejne 14 dni kalendarzowych na odesłanie towaru. Sprzedawca powinien zwrócić Ci pieniądze w ciągu 14 dni od chwili otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy. Sprzedający może wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

patison
20
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 11 sie 2015, 17:29
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: patison »

Za 1500 złotych można mieć dużo lepszy sprzęt. Na forum jest kilku osób które zrobią Ci sprzęt
dużo lepszy niż ten z aukcji. A znajomemu doradź żeby oddał to coś i kupił normalną kolumnę aabratek. Na pewno będzie lepsza i tańsza.

W_TG
600
Posty: 643
Rejestracja: piątek, 27 gru 2013, 23:54
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 145 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: W_TG »

A tu masz paragrafy. Podeprzyj się nimi przy pisaniu oświadczenia. I gwarantuje ze sprzedawca nie będzie robił problemów. To naprawdę najlepsza opcja dla Was obu !

zgodnie z art. 27 ustawy z dnia 30.05.2014 r. o prawach konsumenta ( Dz. U. 2014 poz. 827 ) konsument który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów , z wyjątkiem kosztów zwrotu towaru do sprzedawcy.

Art. 30 ustawy wskazuje, że konsument składa przedsiębiorcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy.
Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed upływem 14 dni ( list polecony za zwrotnym potwierdzeniem odbioru ).
Zwrot towaru powinien nastąpić w terminie 14 dni od dnia wystąpienia z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy ( art. 34 ustawy ).
Alkohol nikomu nie rozwiązał problemów.
Ale wielu pomógł o nich zapomnieć.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: mshpl »

On to zamówił do ojca do PL w połowie stycznia i w ten weekend odebrał. Także troszkę umoczył. Ale Euro teraz w cenie to aż tak płakał pewnie nie będzie hehe.

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.

zielik93
50
Posty: 93
Rejestracja: czwartek, 30 lip 2015, 20:44
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: ziemia łódzka
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: zielik93 »

A co takie pieniądze ;D
Wódka jak wódka smakuje jednakowo, czyli wspaniale

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Zbynek80 »

Aż ciężko w to uwierzyć. Na prawdę dziwie się ludziom, że kupują sprzęty nie mając wcześniej zielonego pojęcia o destylacji. Ale kto bogatemu zabroni.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: mshpl »

dzięki za pomoc i rozwianie wątpliwości. Można zamykać

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: boxer1981228 »

Zbynek80 pisze:Aż ciężko w to uwierzyć. Na prawdę dziwie się ludziom, że kupują sprzęty nie mając wcześniej zielonego pojęcia o destylacji. Ale kto bogatemu zabroni.
A Ty jak zaczynałeś? Od razu poleciałeś do Akasa po Aabratka z bajerami? Każdy kiedyś widział jakiś szybkowar lub kanke przerobioną na destylator. Więc jak ktoś się nie zna i zobaczy taki zestaw to myśli że super zestaw.

PS
Dobrze że Ty wszystko wiedziałeś od strzału, zapewne jesteś specjalistą od sprawdzania ilości spirytusu w naczyniu za pomocą zapalniczki :klaszcze: A według Ciebie jaką trzeba mieć wiedzę o destylacji, żeby nie kupować podobnych sprzętów? Czy może pojęcie o rektyfikacji? Czy może o destylacji, rektyfikacji, wypełnieniu itd. No ale tak, Ty wszystko wiedziałeś od razu :respect: :poklon;

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Zbynek80 »

Nie wiem coś się tak czepił ? Pewnie, że nie wiedziałem. Zaczynałem od kany na mleko z deflegmatorem i chłodnicą. Jakieś tam pojęcie w tym czasie zdobyłem. Choć jeśli chodzi o rektyfikację na kolumnie nadal była nie wielka ale zanim zdecydowałem się wydać 2k troszkę się doszkoliłem, przejrzałem i porównałem oferty i myślę, że wybrałem bardzo dobrą jak nie najlepszą możliwą za te pieniądze.
Więc kilka razy się zastanowiłem za co zapłacę 2k, a nie kupiłem pierwszy bajerancki sprzęt z aledrogo. A kolega zawsze mógł wejść na forum i zapytać o opinię o sprzęcie a nie kupować na chybił trafił.
Więc twój komentarz troszkę nie trafiony.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: boxer1981228 »

mshpl pisze:Witam. Znajomy z niemiec kupił sobie takie cudo http://allegro.pl/destylator-elektryczn ... 49024.html .
Jasne mógł zapytać pod warunkiem że wie o tym forum a nie sądzę.

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: jarob »

@boxer - przy dzisiejszym dostępie do internetu i informacji w nim zawartych wystarczy poświęcić dosłownie dwie godziny by dowiedzieć się o poszczególnym sprzęcie tyle, by zastanowić się nad jego zakupem.
Wystarczy, że na kilku odwiedzonych w tym czasie forach przeczyta się, że zimne palce to lipa - i to już powinno chyba dać do myślenia, tym bardziej kiedy ta lipa kosztuje ponad 2 klocki...

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Zbynek80 »

może wiedział, może nie wiedział, co za różnica ale jakby szanował swoje pieniądze to by poszukał informacji czy warto za to coś zapłacić ponad 2k a tak to chyba miał za dużo, że tak pochopnie je wydał.
Ciekawe też po co on to w ogóle kupował nie mając zielonego pojęcia o destylacji bo ja nawet zaczynając na kanie od mleka wiedziałbym, że ten numer z termostatem nie przejdzie.

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: boxer1981228 »

mshpl pisze:On to zamówił do ojca do PL
Pewnie na prezent.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: mshpl »

Do ojca zamowil bo do Niemiec nie wysyłali. W każdym razie to jest na sprzedaż. Ja dopiero się dokształcam w trmacie. Powiedzcie mi czy z tego wynalazku co wrzuciłem z allergro, co nieszczęśliwie kupił znajomy - z tego uzyska się wyrób pewnie taki jak z prostego pot-stilla od Zygmunta? Zygmuntowego można sukcesywnie rozbudowywać a to to licho wie. Czy to jakieś gorsze badziewie? Jak ktoś jest chętny na ten wynalazek to mogę dać namiar. Tak jak w temacie gościu chce to sprzedać za 1500zł...

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: jarob »

Powiedzcie mi czy z tego wynalazku co wrzuciłem z allergro, co nieszczęśliwie kupił znajomy - z tego uzyska się wyrób pewnie taki jak z prostego pot-stilla od Zygmunta?
Wystarczy wymienić wypełnienie (na choćby zmywaki z lidla) i głowicę (to nad wziernikiem/latarką (szkłem)) na normalną głowicę NS (Aabratek, Bokakob) i byłaby prawdziwa pełnoprawna kolumna LM z której spokojnie da się otrzymać czysty spirytus 96.6% - ale pewnie zaraz się znajdzie cała fala fanatyków którzy będą wmawiać dołożenie bufora, OVM, OLM, sterowników itp. ale na to już nic nie poradzę ;)

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Zbynek80 »

Ale ktoś kto ma pojęcie nie zapłaci za to 1500zł. Oczywiście da się na tym uzyskać spirytus nawet lepszy niż na pot stillu, ale trzeba by się narobić kombinując z przepływem wody itd. Przede wszystkim trzeba odłączyć ten termostat bo w tej konfiguracji to nie ma prawa działać poprawnie. Ewentualnie podłączyć regulator mocy choć może nie być konieczny. Dobrze byłoby wyciąć odstojnik. Ja proponuję obciąć te ZP domontować głowicę aabratek wsadzić porządne wypełnienie i jeszcze coś z tego będzie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: mshpl »

Wypełnienie dostał gratis chyba. Mówi że ma sprężynki i szklane rurki. Ale po co 2 różne wypełnienia?

W każdym razie ja zamiast kupować to cacko za 1500 do tego aabrtka, w przyszłości kega 50 i inne wspomniane bajery - wole kupić od razu coś gotowego. On tego i tak nie użyje bo jak pisałem - ma w piwnicy 190cm tylko. Także być może keg 30 i kolumna Thora? Ale to teżpewnie na 190cm niebardzo wyrobi.

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: jarob »

Wypełnienie dostał gratis chyba. Mówi że ma sprężynki i szklane rurki
Wypełnienie dostał tylko, że nie takie jak powinno być, miedziane sprężynki niech zostaną, a szklane rurki "out" z kolumny i w to miejsce choćby lidlowskie zmywaki.
Ale po co 2 różne wypełnienia
A no po to bo miedź czyści destylat ze smrodków siarkowodoru, a zmywaki czy SP tworzą półki teoretyczne potrzebne do rektyfikacji.
Także być może keg 30 i kolumna Thora?
Kolumna nadal zostanie ta sama, zmieni się tylko głowica, i tu Aabratek powinien się spokojnie zmieścić, ewentualnie można pomyśleć o niskiej puszcze lub "ufo".

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Zbynek80 »

Nie dostał gratis tylko za nie zapłacił ! Miedź to tzw filtr katalityczny, ko to wypełniacz na którym odbywa się tzw rektyfikacja. Szkło nie jest zbyt dobrym wypełnieniem. Poza tym ten twój kolega to jakoś wyjątkowo mało inteligentny mając 190cm pomieszczenie kupił kolumnę 220cm
Awatar użytkownika

Autor tematu
mshpl
30
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 24 lip 2009, 15:17
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: mshpl »

Nie wiem co on sobie myślał. Ma swoją głowę niech kombinuje.

Możecie mi napisać ile mniej więcej kosztowałaby modyfikacja tego na aabartka z lm i ovm.

Niezadowolenie jest oznaką ambicji. Jest paliwem, które podtrzymuje ogień.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: Zbynek80 »

Bez olm/ovm też można robić niezły spirytus a przy dużo większej pracy zrobi się nawet na tych ZP, jest temat opisujący jak to zrobić.
Przeróbka to tylko opcja ratunkowa dla kolegi będącego z ręką w nocniku. Bo w innym przypadku nie ma to uzasadnienia finansowego. Tzn kupna za 1500 i przerabianie, mija się to z celem.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: lesu.pl »

A niech sobie w posadzce w piwnicy dziurę wytnie i obniży się o tyle ile potrzebuje.

marcinek652
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 1 wrz 2016, 16:51
Krótko o sobie: Piję towarzysko
Ulubiony Alkohol: Bimberek
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 1 raz
Re: Destylator elektryczny czy warto? Przecena z 2300 na 1500

Post autor: marcinek652 »

Ja mam taki sprzęt bo tak jak inni koledzy nie wiedziałem i ten mi się spodobał, wypełnienie na sprężynkach, szczerze powiem że jestem zadowolony, daje radę, płynie ok 88-90% czysty nie śmierdzący towar i na moje potrzeby wystarcza.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”