Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.
Awatar użytkownika

Autor tematu
spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy

Post autor: spawacz »

No to co zrobiłem? A no stworzyłem monster pot still-a i Yabratka (nazwa własna) :D . Z nadmiaru wolnego czasu i środków alkoholizujących ziściłem co wymyśliłem. Podstawą obu psotnic jest kociołek 25 l o mocy 3x1 kw z regulatorem mocy na jednej grzałce. Poprzez złącze sms 115 dołączamy kolejne elementy. Możemy zbudować pot stila bez katalizatora Cu, z katalizatorem bez deflegmatora Ko i z deflegmatorem, z katalizatorem Cu i deflegmatorem Ko. Dodatkowo wykonałem sobie taki mały koszyczek do którego mogę instalować różnego rodzaju aromaty tj. susz itp. Taki aromatyzer montowany nad deflegmatorem, jako ostatni odcinek przed chłodnicą. Kociołek ma 36 cm, katalizator Cu 50, deflegmator Ko 100 a aromatyzer 10 cm co daje łącznie nie całe 2 m stali Ko monster pot stilla :evil: A chłodzi to 3,5 m rurki Cu w 40 cm opakowaniu. Chłodnica jest wg. mnie ekstremalnie wydajna dlatego iż podczas gotowania odprowadzam tylko 37 l gorącej wody.
20160204_191530_resized.jpg
20160204_191221_resized.jpg
20160204_192125_resized.jpg
20160204_192751_resized.jpg
A jak mi się znudzi pot still to sobie robię kolumnę 8-) z eksperymentalną głowicą Yabratka lub duble aabratka. Pewnie będzie tak że doświadczeni użytkownicy kolumn potraktują mnie jak pierwsze 100 ml psoty, ale nie boje się bo jestem bardzo zadowolony z tego co zbudowałem.
Cała kolumna jest wykonana z rury fi 50, nie z 60 bo tak owej nie posiadam. Dzieli się na segmenty łączone za pomoca sms-ów, 40 cm jako katalizator, 54 z wypełnieniem, kolejne 54 na którym jest zamontowany boczny odbiór, szkiełko 9 cm i głowica. Całość z kociołkiem ma 234 cm i mieści sie w łazience bez problemu :D tak jak pot stil-a, kolumnę można dowolnie składać wg. potrzeb. Zrobiłem taką głowicę dlatego że za buteleczkę otrzymałem dwie wężownice Cu. Jeden z kolegów w moim poprzednim poście zasugerował bym zrobił młot Thora, ale dlaczego nie zdublować by Aabratka?
20160204_193204_resized.jpg
20160204_193238_resized.jpg
20160204_194020_resized.jpg
20160204_193616_resized.jpg
Poprzez redukcję na złączach sms z fi 50 na fi 70, mogę połączyć pot still-a z kolumną i będę miał w stodole ponad 4,3 m wysoki destylator :freak: Zrobiłem sobie również papugę do ciągłego pomiaru destylatu. Kolumny jeszcze nie uruchomiłem do końca, brakuje mi wężyka kilka metrów, termometru i muszę odwiedzić Lidla. Pozdrawiam serdecznie.
20160204_194451_resized.jpg
20160204_194439_resized.jpg
.....tymczasem w blaszaku :?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Lis098
200
Posty: 215
Rejestracja: środa, 22 lut 2012, 10:10
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Post autor: Lis098 »

Wariat w pozytywnym słowa znaczeniu :D
Oby Ci się pędziło :D

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy
Re: Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Post autor: jurek1978 »

Ten kociołek fajny - ale mały.
Sam spawałeś go ?
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Post autor: Lootzek »

Ło panie, ale proca! Będziesz strzelał wkurzonymi ptaszkami? :D
Buduj sobie co chcesz, widzę że fantazji nie brakuje, byle z sensem i bezpiecznie :)
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Post autor: Roger »

spawacz pisze:No to co zrobiłem? A no stworzyłem monster pot still-a i Yabratka (nazwa własna) :D . Z nadmiaru wolnego czasu i środków alkoholizujących ziściłem co wymyśliłem. P........

z eksperymentalną głowicą Yabratka lub duble aabratka.
............... Jeden z kolegów w moim poprzednim poście zasugerował bym zrobił młot Thora, ale dlaczego nie zdublować by Aabratka?

Ja bym to raczej nazwał "Rogi Po-Thora" ... ;)
A dlaczego nie dublować ? ano dlatego że w Młocie Thora masz jeden skraplacz - u Ciebie są i muszą być dwa , masz jedną półką odbiorczą i jeden zaworek bez trójniczków, przewodzików etc czyli proponował Ci proste i sprawdzające się rozwiązanie ;)
Ale kto bogatemu zabroni skromnie żyć - masz chłopie wizję i fantazję a to najważniejsze - baw się dobrze ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5374
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 664 razy
Kontakt:
Re: Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Post autor: Zygmunt »

Węże wymień, bo masz PCV na odbiorze destylatu.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

darex
30
Posty: 38
Rejestracja: czwartek, 14 paź 2010, 15:07
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Mój destylator evo 4 z akcesoriami.

Post autor: darex »

Koniecznie zrób porządek z elektryką.Z prądem nie ma żartów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”