Spawanie rury ze złączem SMS

Sposoby połączeń elementów destylatorów. Połączenia rozbieralne i nierozbieralne. Gwintowanie, lutowanie, spawanie.

Autor tematu
witaur
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2015, 22:42

Post autor: witaur »

Bardzo proszę o radę. Mam rurę 60,3. Złącze SMS 63,5. Rura wchodzi idealnie w złącze /wsuwa się/
Moje pytanie: ile wsunąć rurę w złącze, oraz gdzie spawać. Na zewnątrz, wewnątrz czy i wewnątrz i na zewnątrz.
promocja
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: Spawanie rury ze złączem SMS

Post autor: Roger »

SMS-y spawa się przeważnie od wewnątrz bo to estetyczniejsze, przed spawaniem sugeruje od wewnątrz podtoczyć rowek żebyś mógł zrobić podparcie do wypełnienia ;)

Obrazek
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

Autor tematu
witaur
10
Posty: 17
Rejestracja: czwartek, 17 wrz 2015, 22:42
Re: Spawanie rury ze złączem SMS

Post autor: witaur »

Robert dzięki. Już myślałem, że się nikt nie zlituje i nie podpowie, a czas nagli bo TRZA psocić a rurki jeszcze w rozsypce.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Spawanie rury ze złączem SMS

Post autor: lesu.pl »

W sprawie podtrzymania wypełnienia dla rury 60,3, dla wywijek, innych złącz i kryz pod tą średnicę, to całkiem niezłe są nierdzewne sitka ze zlewozmywaków ceramicznych. Magnes tego nie przyciąga, mają odpowiednią średnicę, grubość, wyprofilowanie i wystarczające powierzchnie otworów. Wystarczy tylko odkręcić śrubeczkę, która dociska sitko do uszczelki i mocuje przejście do syfonu . Pasuje jak złoto, fajnie chowa się w wyprofilowanie złącza. Zdjęcia nie załączam, bo i po co.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: Spawanie rury ze złączem SMS

Post autor: HomoChemicus »

Ja bym tak nie przewężał rury tym sitkiem. Lepiej już na stałe od dołu wspawać krzyżak z drutu nierdzewnego.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Spawanie rury ze złączem SMS

Post autor: lesu.pl »

W takim sitku jest 6 otworów 9mm i jeden na środku bodajże 5 na oko, który można rozwiercić nawet do 12mm. Dodatkowo można wywiercić 6 otworów 6mm, bo jest na tyle miejsca. Sitko jest idealnie wyprofilowane i odsuwa skropliny na wypełnienie a nie na ścianki kolumny. Dla wypełnienia sprężynkami prześwit kilku prętów może być za duży. Pewnie, że jako pierwszy poziom można dać zmywak. Jakieś rozwiązanie na pewno to jest. Zobacz na YT jak są są zbudowane rosyjskie kolumny doktor guber, midżet, Дистиллятор Арома 4 уровн , https://www.youtube.com/watch?v=yb99CdZnFmg itp. Mają przeważnie mniejsze średnice kolumn ale stosują ostre przewężenia i wszystko jest OK. W Rosji jest to całkowicie legalne, a ich produkty stoją na wyższym poziomie niż nasze. Firmy produkujące robią szkolenia praktyczne dla wszystkich chętnych. Przechodzisz przez wszystkie etapy od prawidłowego zrobienia bragi przez wszystkie pomiary i kończysz na nauce destylacji na różnych sprzętach. Zazdroszczę im. Pozdrawiam Leszek.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Spawanie rury ze złączem SMS

Post autor: radius »

Kolego, to co pokazujesz to kolumna półkowa i nijak się ma do kolumny z wypełnieniem i problemu zalewania przez zbyt gęste podparcie. Widać, że nigdy nie pracowałeś na takiej kolumnie i nie wiesz jakie problemy stwarza źle dobrane podparcie. Na forum omawiane było to już dziesiątki razy.
lesu.pl pisze: Dla wypełnienia sprężynkami prześwit kilku prętów może być za duży.
Dlatego stosujemy oryginalne podparcie producentów lub ewentualnie rozczochrany zmywak, który podparty dodatkowo krzyżakiem znakomicie utrzymuje wypełnienie.
lesu.pl pisze: W Rosji [...] ich produkty stoją na wyższym poziomie niż nasze.
Mocno bym z tym stwierdzeniem polemizował ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Łączenie”