Zeolity zamiast węgla

Wszystko o polepszaniu destylatów węglem.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy

Post autor: Maciej_K »

Czy ktoś stosował zeolity zamiast węgla aktywnego? Wszak minerały te, ze względu na swoją strukturę są, podobnie jak węgiel, przemysłowo stosowane jako sita molekularne (z tego co wiem m.in. przy filtracji piwa). Cena - niższa niż cena węgla aktywnego. Równie łatwo dostępne jak węgiel. Pytanie - czy się nadają i czy są lepsze od węgla?

dodane:
Sam sobie trochę odpowiem - przeczytałem przed chwilą, że zeolity mogą emitować jony różnych metali, w tym glinu, a to by je dyskwalifikowało. Tylko jak to jest z tym piwem?...
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
koncentraty wina

sverige2
350
Posty: 376
Rejestracja: czwartek, 5 lis 2009, 11:19
Otrzymał podziękowanie: 30 razy
Re: Zeolity zamiast węgla

Post autor: sverige2 »

Ja też jestem bardzo ciekaw, bo minerał jest powszechnie znany i używany w przemyśle chemicznym na szeroką skalę, ale jakoś skrzętnie omijany, jakby ukrywany i nie poruszany w kontekście naszego hobby, chociaż Austriacy sprzedają go w formie sproszkowanej do uszlachetniania i oczyszczania destylatu pod nieco zmienioną nazwą.
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 sty 2010, 14:37 przez Juliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ogonki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Węgiel aktywny”