Nalewka z suszonego owocu KIWI - prosty przepis.

Wasze przepisy o tych pięknych trunkach, jakimi są nalewki domowe. Ciekawe pomysły mile widziane...
Awatar użytkownika

Autor tematu
9kaczor6
150
Posty: 157
Rejestracja: środa, 14 paź 2015, 15:14
Ulubiony Alkohol: Bimber
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 60 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy

Post autor: 9kaczor6 »

Witajcie,
W ferworze zakupów przedświątecznych i wysypu na półki sklepowe wszelakich suszonych owoców zaopatrzyłem się mały arsenał. 8-)

Opcja z kiwi jest już przeze mnie kilkukrotnie sprawdzona :pije: więc pochwalę się tym bardzo prostym przepisem.

Rozrobiłem spirytus "na połowę" czyli do 3.5l gorzałki o mocy 47/48% dodałem ok. 400g suszonego kiwi, całość kiwi przegotowałem delikatnie z minimalną ilością wody, dosłownie z 200ml, w tej wodzie rozpuściłem pół szklanki 250ml cukru, następnie dodałem kilka płatków dębowych (lepiej z nimi nie przesadzić, 7-10 świeżych płatków). Wszystko leżakowało w słoju na półeczce. Przez pierwsze dwa tygodnie nie polecam odkręcać słoja :womit:

Tak zapach nie specjalny :/ ale wierzyłem nadal, że to się uda :) Po trzech tygodniach kiwi zrobiło się zupełnie białe. Odkręciłem słoik zapach hmm, całkiem przyjemny lekko kwaskowy. Nabrałem łychę trunku i zasmakowałem - smak zajeisty ! :punk: Na prawdę byłem w szoku, nie piłem jeszcze czegoś takiego, smaczek super. Przypomniało mi się jak za dzieciaka mama gotowała mi kisiel hehe.

Suszone kiwi jest o tyle fajne, że widać po nim kiedy można zlać do butelek nalewkę ponieważ alkohol wyciągnie cały kolor z owocu, nie potrzeba tego w żaden sposób klarować, nalewka jest krystalicznie przejrzysta, a owoc nie rozpada się w wódce. Wystarczy zlać przez sączek, aby pozbyć się małych pestek które wypadają z owocu.

Polecam gorąco ten prosty przepis.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przepisy na Nalewki i Likiery”