UFO domowym sposobem.

Deflegmatory, odstojniki, zawory, filtry...

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy

Post autor: Szlumf »

Przedstawiam swój najnowszy skraplacz.

Średnica 18cm. Jeziorko dwustanowe - 0ml i 250ml - przełączane zaciskiem. Wysokość do wypełnienia 10cm. Spirala chłodząca podwójna z rurki karbowanej 8mm około 3,8mb.
ufo.jpg
Dół ze szklanego talerzyka. Góra z pudełka śniadaniowego.
ufo-dol.jpg
Całość połączona opaską silikonową wyciętą z foremki na tartę i odpowiednio sklejoną.
forma-do-tarty.jpg
Tamka i łącznik z foremki na kieliszki.
foremki-na-kieliszki.jpg
Dziury w szkle robię koronkami i sztyftami.
koronki.jpg
sztyfty-i-koronki.jpg
Zgrubne koszty - talerzyk 3zł, talerz stalowy zamiast pudełka śniadaniowego 7zł, forma na tartę 12-22zł, forma na kieliszki 4-16zł, rura karbowana z osprzętem i przesyłką 65zł, drobiazgi około 20zł.
Razem 111-133zł. Wysyłkę uwzględniłem tylko dla karbowanki bo resztę miałem.
Całość zajęła mi 3 dni wliczając 1,5 dnia na utwardzenie silikonu. Czystej robocizny ze 6 godzin.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
promocja
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2360
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Kamal »

Widzę, że lubisz majsterkowanie. :-) :ok: i fajny skraplacz powstał :-)
K. :-)
Obrazek

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Tymek76 »

Bardzo dobry przykład - Jak nie należy robić

Ale to moja opinia - jak coś robić to porządnie.

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Szlumf »

Tymek76 pisze: Bardzo dobry przykład - Jak nie należy robić
"Jak nie należy robić" to to bardzo kategoryczne stwierdzenie i nieco mnie ruszyło.
No cóż. Nie mam wypasionego warsztatu, nie umiem spawać i nie leżę na kasie. Lubię za to trunki po których nie mam kaca i lubię majsterkować. Radzę sobie tak jak potrafię i nikogo nie zmuszam do kopiowania moich, Twoim zdaniem, niezbyt porządnych rozwiązań.
Napisz proszę jak za powiedzmy 200zł + własna robocizna zrobić porządny, w miarę niski skraplacz o dwu stanach jeziorka to chętnie skopiuję Twoje rozwiązanie.
Przedstawiony egzemplarz wymagał jednej poprawki - zamontowania deflektora par na wylocie z kominka bo przy 4kW lekko parowało z odpowietrzenia. Zrobiłem go z kawałka podstawki do jajek :D. Teraz skrapla bez problemu przy 6kW grzania i bezawaryjnie przeprowadziłem przy jego pomocy kilkanaście destylacji (kolumna półkowa) i rektyfikacji. I sądzę, że moje trunki nie są gorsze niż te otrzymywane na sprzętach za parę tysięcy złotych.
P.S.
Swoje rozwiązania dedykuję kolegom nie mającym kasy a chcącym tanio zbudować kolumnę. Myślę, że mogą też się przydać tym którzy mają sprzęt starszej generacji i chcą go unowocześnić n.p. przerabiając posiadany skraplacz na dwa stany - małe i duże jeziorko.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: boxer1981228 »

No i powinieneś dodać że obecni wiodący producenci (nie wszyscy oczywiście) mimo że spawają w garażach to walą takie ceny że głowa mała. A na Twoim przykładzie można pokazać że nie sztuka kupić gotowe UFO od duetu A&H, które wygląda super futurystycznie i kosztuje zapewne z 5 koła a zasadą działania nie różni się od Twojego niczym no może że Twoje posiada ruchome jeziorko a spawane nie. Szlumf tak jak powiedział Ramzol śmigaj do Castoramy i buduj kosmodrom :) Piszę się na pierwszy lot ;)

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Tymek76 »

Szlumf nie chciałem Cię urazić - rzeczywiście powinienem uzasadnić swoją opinie.

A mianowicie: Twoje rozwiązanie wcale nie jest tanie - a biorąc stosunek cena/jakość/ funkcjonalność - wypada już bardzo mizernie.
Koszty: nie uwzględniłeś kosztu koronki (nie jest to narzędzie , które jest w każdym garażu)- minimum 50 - 80 PLN oraz to co mnie tutaj najbardziej zaskakuje nikt nie liczy własnego czasu!!!
Przyjmijmy jedną zmianę roboczą po najniższej stawce - 80 PLN
To daje nam całkowity koszt 130 + 80 + 80 -> 290 PLN (oczywiście jak mam zdolności manualne i wszystko zrobię od pierwszego strzału)

W popularnym sklepie masz głowicę Aabratka za 160 + skraplacz za 150 -> 310 PLN na allegro można znaleźć taniej - I masz głowicę która ma: jakość, funkcjonalność i nie jest droższa od twojej.

Ja będąc w sytuacji jak piszesz: "bez kasy" - wolałbym pieniądze jakie mam wydać na "foremki i talerzyki":odłożyć + pójść do pracy na dzień na budowę sprzątać gruz albo przez weekend roznosić ulotki (synowie (uczniowie) mojego sąsiada robią to co weekend - utrzymanie dwóch sztuk BMW e46 kosztuje :-))

Tak bym zrobił ja - bo uważam ze właśnie osoby mniej zamożne powinny inwestować swoje ciężko zarobione pieniądze w sprawdzone i solidne rozwiązania a anie półśrodki - bo to jest racjonalne gospodarowanie pieniędzmi.

Szlumf - innowacyjność jest jak najbardziej wskazana - tylko czy akurat w tym kierunku.... pozostawiam do oceny inny.. nie jam wyrocznią tegoż szanownego forum :-)

Jeszcze raz przepraszam że poczułeś się urażony

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Szlumf »

Rzeczywiście zapomniałem o cenach narzędzi. Mój zestaw to mała szlifierka kątowa 115mm do nabycia za 70zł, jakaś zwykła chińska wiertarka (50zł), wiertarka stołowa Dedra (niekonieczna -200zł), wkrętarka akumulatorowa z Lidla (chyba około 100zł) i mini multiszlifierka typu Dremel z Juli za 70zł. Koronki z Lidla o ile dobrze pamiętam komplet 40zł ale nie są niezbędne. Wszystko można wyciąć w szkle sztyftami szlifierskimi z Allegro - komplet 12zł. Stal nierdzewną tnę tarczami Makity (3zł/szt) a szkło jakąś tarczą do kafelków chyba 1,2mm za 40zł (służy już 2 lata i pewnie jeszcze drugie tyle pożyje). Wiertła do stali nierdzewnej też Makity 3-8zł/szt w zależności od średnicy.
Do klejenia opaski silikonowej użyłem jako ścisków klamerek do wieszania prania podebranych małżonce.
Gdyby ktoś chciał robić UFO tylko ze stali (dwa talerze) to w sumie wystarczy wiertarka i pilnik.
AAbratki może da się kupić taniej ale mi się po prostu nie podobają. Z jakości jestem zadowolony a funkcjonalność, moim zdaniem, dużo lepsza niż najlepszy skraplacz z Forum. Smakówki - jeziorko 0ml, rektyfikacja z obniżonym odbiorem - jeziorko 250ml, rektyfikacja "klasyczną" kolumną bez OO - jeziorko 250ml do przedgonów i 0ml do odbioru serca. I jeszcze odpowietrzenie które z jeziorkiem 0ml umożliwia pracę w trybie CM. Po dołączeniu chłodnicy oczywiście.
A w sumie dla mnie takie majsterkowanie to duża frajda i pewnie nawet gdybym miał kasę na gotowce to i tak bym kombinował jak je usprawnić.

marcek10
100
Posty: 137
Rejestracja: niedziela, 10 sie 2014, 10:53
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 16 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: marcek10 »

Tymek76 pisze: to co mnie tutaj najbardziej zaskakuje nikt nie liczy własnego czasu!!!
Przyjmijmy jedną zmianę roboczą po najniższej stawce - 80 PLN
Własny czas liczyć? To ja nie wiem ale 30min. na zrobienie nastawu a ze 4 na zacier + u mnie wygotowanie 46L to jakies 2x 11godz. Liczącz jak kolega wspomniał dniówkę to 3x80zł =240zł. + składniki + prąd. No i po co pędzić, nie wiem czy nie kupić gotowca?
Kolego Tymek76 Zapominasz o najważniejszym- hobby i przyjemność jaką daje nam zrobienie czegoś samemu. A podążając twoim rozumowaniem to większość z nas nie powinna kupować choć by samochodu bo robiąc 15 -20 000 km. rocznie licząc zakup, utrzymanie, paliwo i późniejszą utratę wartości auta taniej będzie podróżować taxówką ;)
Przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać.

Kolego Szlumf bardzo fajny patent cieszę się, że są tacy majsterkowicze na tym forum. Dzięki takim konstrukcjom można coś samemu sklecić wykorzystując narzędzia które i tak już większość z nas posiada i drobne materiały zalegające często w szufladach. :klaszcze:

Tymek76
50
Posty: 62
Rejestracja: sobota, 9 sty 2010, 14:09
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Tymek76 »

marcek10 - chyba nie do końca zrozumiałeś - co miałem na myśli pisząc o czasie.
Wyliczając koszty jakiegokolwiek rozwiązania i porównując je z cenami gotowych do nabycia podzespołów (tam jest to uwzględnione) zawsze trzeba liczyć czas i narzędzia- bo tylko wtedy masz realny koszt i możesz dokonywać takich porównań. I nie ma to znaczenia że jest to hobby. Koszt to koszt.
Z matematyką się nie dyskutuje.
szlumf - umieszczając zestawienie cenowe nie uwzględnił tych parametrów - co zakłamuję koszty na poziomie 130 PLN
Rozumiem ze jego intencją było przedstawienie budżetowego UFO - chyba ze się mylę.
Ja nadal uważam że nie jest to rozwiązanie budżetowe.
I tylko w kwestii kosztów są to rozważania.
Druga sprawa: forum - to miejsce wymiany spostrzeżeń i informacji. Zawsze trzeba się liczyć że nie wszystkie opinie będą pochlebne.

Natomiast każdy może się ze mną lub szlumfem zgodzić i wybrać rozwiązanie dogodne dla siebie.

"A podążając twoim rozumowaniem to większość z nas nie powinna kupować choć by samochodu bo robiąc 15 -20 000 km. rocznie licząc zakup, utrzymanie, paliwo i późniejszą utratę wartości auta taniej będzie podróżować taxówką ;)"
Przykład kompletnie nie trafiony i nie nawiązujący do mojej wątku.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: eldier »

Tymek76 pisze:marcek10 - chyba nie do końca zrozumiałeś - co miałem na myśli pisząc o czasie.
To chyba Ty nie zrozumiałeś co marcek10 pisał o hobby - w hobby poświęconego czasu się nie liczy i skoro Szlumf lubi majsterkować i sprawia mu to przyjemność to czasu w koszt nie ma co wrzucać.
Mnie nie kręci majsterkowanie aż w takim stopniu, a więc wolę kupić gotowca, a czas przeznaczyć na coś innego, niekoniecznie na pracę zarobkową, ale na to co sprawia mi przyjemność.
Czy może według Ciebie oglądając film/słuchając muzyki/czytając książkę czy wreszcie zajmując się sprawami alkoholowymi powinienem liczyć sobie 12zł/h? Chyba nie na tym to polega? A idąc dalej Twoim tokiem rozumowania to koledzy którzy tu doradzają też powinni otrzymywać niemałe pensje, przecież poświęcają swój czas. Zamierzasz im zapłacić za porady np w tym temacie:
http://alkohole-domowe.com/forum/post12 ... ml#p123110

@Szlumf
Gratulacje, jestem pełen podziwu dla Twoich "patentów". Widać że masz łeb na karku i dryg majsterkowicza :) Jeszcze raz gratulacje :klaszcze:
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: radius »

Koledzy, nie zaczynajcie kolejnego sporu i osobistych wycieczek, bo wyczyszczę temat i tyle...
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Pretender »

Jestem pełen podziwu dla kolegi, za jego pomysłowość. Sam nie wpadł bym na to aby użyć tych przedmiotów do skonstruowania takiego cuda. Normalnie MacGyver z AD! Brawo za pomysłowość.
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Chlniencie »

@Tymek76
Jednym sprawia przyjemność sprzątanie gruzu lub roznoszenie ulotek, a innym konstruowanie destylatorów. W dodatku konstruować można wtedy, kiedy się chce i ma aktualnie czas (można nawet codziennie poświęcać na to kilkanaście minut), a do dodatkowej pracy trzeba przyjść o ustalonej godzinie i spędzić tam określony czas, w którym może być konieczność zrobienia czegoś innego. Poza tym trzeba pamiętać o podatkach - nawet, jeśli ktoś pracował na czarno, to i tak kupując droższy produkt w legalnym sklepie musi zapłacić większy VAT (wliczony w cenę), a więc oddać swoje ciężko zarobione pieniądze złodziejom z Wiejskiej. Zakup drogiego, gotowego destylatora stwarza pokusę, żeby odzyskać wydane pieniądze sprzedając pędzoną na nim okowitę, a wtedy łatwo o kłopoty. Cieszę się, że można jeszcze znaleźć na tym forum takie proste konstrukcje. Ważne, żeby były bezpieczne.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!

damian_w202
20
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 24 wrz 2013, 23:22
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Mój własny z odrobinką chili i szczyptą wanilii i muśnięty miodem lipowym.
Lokalizacja: Pomorskie :-)
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: damian_w202 »

Chlniencie pisze:@Tymek76
Zakup drogiego, gotowego destylatora stwarza pokusę, żeby odzyskać wydane pieniądze sprzedając pędzoną na nim okowitę, a wtedy łatwo o kłopoty.
Tu chyba myślałeś o aparaturach za 10K. :-) Czy ktoś to skomentuje? Ja dodam tylko tyle.... Za naszą wschodnią granicą można... Islamiści chcą w Europie koranu to może my powinniśmy chcieć prawa do wytwarzania wysoko % alkoholu?
Awatar użytkownika

Chlniencie
50
Posty: 74
Rejestracja: niedziela, 15 mar 2015, 23:15
Krótko o sobie: Adres BitMessage: BM-2cXXZ6g6xhfqMaNwCV68oLeuSZQsRQaVun
Podziękował: 22 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Chlniencie »

Oczywiście, że jestem za legalizacją. Ale jak pędzenie bimbru będzie zajęciem tylko dla tych, którzy mają parę tysięcy na zakup aparatury, to większości społeczeństwa nie będzie się chciało o nią walczyć. Brakuje na tym forum dyskusji na temat prostych destylatorów, na których też można, o ile są prawidłowo wykonane, bezpiecznie otrzymać zdrowy, smaczny produkt.
Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela
Suwerenność nam odbiera!
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7298
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: radius »

Chlniencie pisze: Brakuje na tym forum dyskusji na temat prostych destylatorów, na których też można, o ile są prawidłowo wykonane, bezpiecznie otrzymać zdrowy, smaczny produkt.
Żartujesz, czy nie nie chce ci się żeglować po forum :?: ;)
SPIRITUS FLAT UBI VULT

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: karola44-81 »

Szlumf używasz jeszcze tego wynalazku?
Czy zrobiłeś coś innego?
Mam pytanie o skraplacz. W jaki sposób go wykonałeś i jak ułożyłeś w głowicy?
Czemu pytam.
W swoim Boakobie cu 54mm chce dorobić ovm lub olm.
Problemem sa koszty i wysokość wypelnienia.
Zmywaki z Lidla 1,4m dwie skośne półki i 35 cm zmarnowanej rury tylko na skraplacz z rurki fi 8mm.
Chciałem założyć ovm, ale wysokość wypełnienia i to ze zmywaków nie jest optymalna.
Szukam pomysłów na forach i " bingo" znalazłem chyba złoty środek. Zamiast miedzi do chłodnicy Lebiga do ovm mogę zainwestować w puszkę i zamontować ją na szczycie obecnej rury. Gdy pozbędę się obecnego skraplacza i wypełnię te 35 cm zmywakami to mam gotowy olm na skośnych półkach.
Kwestia nowego skraplacza. Poziome ślimaki dwie lub 3 szt z rurki miedzianej by mnie ratowały.
Nie planuje grzać mocniej jak 2kW.
Samą puszkę zrobił bym z miski lub garnka nierdzewnego od gory pokrywka. Kwestia polaczenia miski nierdzewnej z rura miedzianą. Ale to jest do ogarniecia .
Ile w praktyce ta twoja konstrukcja mocy ogarnęła?
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 lis 2017, 16:43 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 2 razy.

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Szlumf »

karola44-81 pisze:Szlumf używasz jeszcze tego wynalazku? Czy zrobiłeś coś innego?
Po zmianie kolumny na 80/75mm jeszcze go używałem z przejściówką ze szklanki. Wyrabiał 6kW. Ale w końcu zrobiłem nową "miskę". Tym razem szklana miska przykryta silikonową formą na tartę. Poziome spirale zwijałem ręcznie wiążąc drutem pszczelarskim. Zajęcie dosyć upierdliwe ze względu na sprężystość karbowanki. Teraz "miska" obsługuje półkową a do rektyfikacyjnej zrobiłem "Młot Thora" - http://alkohole-domowe.com/forum/post16 ... ml#p163523.
Przemyśl czy nie lepiej jednak zrobić Thora z nierdzewki z karbowanką. Dużo prostsze wykonanie i nie masz miedzi w skraplaczu. Jeżeli nie boisz się miedzi w tym miejscu to możesz do Thora wykorzystać spiralę ze swojego Bakobaba. Wszystkie łączenia i detale możesz zrobić z silikonowych foremek na lodowe kieliszki i mufinki oraz silikonu spożywczego. Jeżeli masz zapas wysokości to możesz dołożyć szklany wziernik ze szklanki lub butelki.

Imbir
300
Posty: 304
Rejestracja: niedziela, 29 gru 2013, 16:40
Podziękował: 89 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Imbir »

@Szlumf Ciebie powinni zatrudnić do NASA :poklon; :respect: :poklon; :klaszcze: :klaszcze: Ty jesteś jak Adam Słodowy
Zrób To Sam - "Z drutu i blaszek" :poklon; :klaszcze:

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: karola44-81 »

Szlumf Pewnie było by łatwiej ze skraplaczem w młocie Thora, ale czy ogólnie będzie łatwiej?
http://alkohole-domowe.com/forum/post16 ... ml#p168734
Zerknij na te moje wypociny. Sa fotki, w których przedstawiłem jak to widzę. Myślę, że to najszybsze i najtańsze rozwiązanie.
Robić Thora od nowa, ciąć spawać.
Ale masz dobry pomysł z wykorzystaniem tych przeróżnych foremek. Być może Taką miskę za pomocą tych silikonowych cacek da sie zamontować na rurze bez kosieczności lutowania twardego miedzi ze stalą.

rosjan
300
Posty: 338
Rejestracja: czwartek, 18 maja 2017, 11:19
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wina i własny wyrób
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Południe Paryża
Podziękował: 109 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: rosjan »

Szlumf - GRATULACJE !!!!! :klaszcze: :klaszcze: :lol:

Sam chciałbym tak majsterkować. :D
Pozdrawiam
Jachu

Autor tematu
Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: Szlumf »

karola44-81 pisze:............ Myślę, że to najszybsze i najtańsze rozwiązanie.
Robić Thora od nowa, ciąć spawać......
Biorąc pod uwagę zakupy w sklepach a nie poszukiwania na złomie to masz rację. Miska będzie tańsza. Czy szybsza to nie jestem pewien. Jest trudniejsza do uszczelnienia niż Thor. A w moim rozwiązaniu Thora nic nie musisz spawać.
Awatar użytkownika

rambom
20
Posty: 22
Rejestracja: środa, 27 mar 2019, 13:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Wiśniówka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: UFO domowym sposobem.

Post autor: rambom »

GENIALNE... :shock: :love: jestem pełen podziwu. Właśnie sam się zastanawiałem jak zrealizować jakąś SuperGłowicę bez spawania.. a tu proszę, gotowe rozwiązania :klaszcze:
Swoją drogą, czytam oba fora od parunastu miesięcy i zawsze zastanawiało mnie, skąd szanowny kolega bierze te złączki sylikonowe :smiech:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Osprzęt”