zawór iglicowy wałsnej konstrukcji

Pomysły genialne, niesamowite i takie sobie.

Autor tematu
hbrys
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 19 gru 2009, 20:55

Post autor: hbrys »

Witam wszystkich.

Moja aparatura to kolumna z zimnymi pacami i zaworem reflux. Oczywiście jest problem z dozowaniem odbioru, bo mam zastosowany zawór kulowy z nierdzewki, ale będzie przeróbka tego na zawór iglicowy, który wykombinowałem tylko nie wiem czy zda egzamin. Proszę więc o ew. uwagi na temat jego umiejscowienia i konstrukcji. Daję dwa rysunki jeden szczegółowy z zaworem oraz jeden schemat poglądowy.

Dziękuję za wszelkie sugestie.

Będę próbował użyć jeszcze jednego zaworu ogólnodostępnego, a mianowicie termostatycznego, ale bez głowicy. Jest to zawór w którym przepływ reguluje iglica i jest dość precyzyjny. Wada - oczywiście wykonany z mosiądzu. Zakończenie do spustu to rurka 1/2 cala więc zobaczę jak się sprawi. Piszcie jak macie jakieś pomysły.

Dzięki
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
alembiki

Autor tematu
hbrys
10
Posty: 13
Rejestracja: sobota, 19 gru 2009, 20:55
Re: zawór iglicowy wałsnej konstrukcji

Post autor: hbrys »

Witam wszystkich

Jak powiedziałem tak zrobiłem. Testowałem zawór termostatyczny. Sprawdza sie bardzo dobrze i można bardzo ładnie nim regulować. Zastosowałem 3/8 cala ponieważ taki znalazł kolega w swoich zapasach. Jest to starszy zawór Herz-a niklowany w środku wiec mniejszy kontakt psoty z mosiądzem. Zastanawiam sie nad moim patentem z zaworem iglicowym. Jak przetestuję opisze co wyszło.

masato
50
Posty: 69
Rejestracja: czwartek, 18 sie 2011, 22:54
Krótko o sobie: Poryty beret.
Status Alkoholowy: Producent Bimberku
Lokalizacja: Kalisz
Re: zawór iglicowy wałsnej konstrukcji

Post autor: masato »

Mosiądz nie jest wcale zły dla psoty. Psocę w mosiądzu tyle czasu i jest ok.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 790
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: zawór iglicowy wałsnej konstrukcji

Post autor: wolan »

Jeżeli dobrze rozumuje twój projekt to zamierzasz pracować na 2 systemach jednocześnie.
Temat był poruszany na forum i praca na dwóch systemach jest nie możliwa tak, że będziesz musiał jeden z nich.

Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „Eureka!”